Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak kislányommal,...

Mit csináljak kislányommal, amíg főzök, házimunkát végzek?

Figyelt kérdés
Eddig jól elvolt az etetőszékben, amíg főztem. De amióta mászik, nem sokáig marad meg benne. Ha a szobában hagyom, kimászik utánam, meg amúgy sem szeretem őrizetlenül hagyni. De akkor mégis hogyan végezzem a dolgom? Mindent nem tudok addig, amíg alszik, s napközben amúgy sem alszik túl sokat. Ti hogyan oldottátok meg? Várok minden lehetséges megoldást. :)

2019. nov. 19. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Hagyom, hogy felfedezze a lakást és pakoljon. Biztonságossá tettünk mindent.
2019. nov. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Sehogy. :) Hazaért a férjem, ő elvolt a gyerekekkel, amíg én megcsináltam, amit kellett. Ez a mászós-totyogós korszak ilyen.
2019. nov. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Én nem csináltam meg mindent, csak ami belefért. Vegyél egy járókát, mi túl későn vettünk, 10 hónaposan, így már egy percet se volt el benne.
2019. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Ha már feláll, esetleg próbálkozhatsz gyerekeknek való konyhai fellépővel. Vagy miközben dolgozol, odahúzhatod z etetőszéket és nézheti, hogy mit csinálsz.
2019. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vettünk járókát, de abban sincs el túl sokáig. Meg az a szobában van, és ha nem vagyok ott, az sem tetszik neki hosszú távon. A konyhába nem fér el sajnos, pedig ez viszonylag jó opció lett volna. Amúgy mivel kicsi a konyha, az etetőszékből is jól látja mit csinálok, de egy idő után elunja. Mászkálni sem szeretném hagyni, mert hiába biztonságos a lakás, kezd felállni és azért nem szeretném, ha vmi baleset történne. Szóval nem könnyű a helyzet.
2019. nov. 19. 14:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Kerítsétek el. Adj játékokat neki. Zenét kapcsolj.
2019. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Pedig nem jó ötlet visszafogni a fejlődést. Hagyd mászkálni. A kisebb-nagyobb balesetek hozzátartoznak a mozgásfejlődéshez. Nagyon sokat tanulnak a kicsik az esésekből. Az meg teljesen normális még, hogy semmi nem köti le a gyereket hosszabb ideig. Ha egy dologgal elvan 2-3 percet, az már szuper.
2019. nov. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2-3 percig simán elvan vmivel, még tovább is, de például egy főzés erejéig már nem igazán. :)
2019. nov. 19. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Alakíts ki neki egy ráccsal elválasztott sarkot valamelyik szobában, minél nagyobbat annál jobb, ha van gyerekszobátok, annak az ajtaját is lezárhatod egy ráccsal. Ez a rész legyen bababiztos. Semmi lerántható, felmászásra alkalmas, szájbavehető, szóval veszélyes dolog nem maradhat. Legcélszerűbb bent leülni a földre, és babaperspektívából jól szétnézni. Ideális volna persze, ha onnan láthatna téged, de lehet, hogy ezt a lakás beosztása nem engedi meg.

Itt magára hagyhatod a gyereket, nem lesz veszélyben, de azt nem nagyon hiszem, hogy hosszan eljátszana, úgy hogy nem lát téged. A főzés minél nagyobb részét csináld úgy, hgy a látóterében vagy, vidd be a meghámozni való krumplit egy tálcán, fűszerezd ott a húst, stb. és csak az elengedhetetelen momentumok idejére menj ki a konyhába. Szerezz be egy időzítőt, hogy ne felejts el visszatérni a főzéshez megkeverni, lezárni, stb.

A hosszabb ideig tartó dolgokat kénytelen leszel a kicsi alvásidejében megcsinálni, vagy akkor, amikor van segítséged.

2019. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a lerekesztett szobarészből nem lát ki a konyhába, a konyhaajtóba odahúzhatod a járókát. Adj neki pár olyan tárgyat, amit csak ilyenkor kaphat meg. Tésztaszűrő, tölcsér, pillepalack, amit félig töltesz darával és apró színes, csillógó tárgyakat teszel bele (utána rá kell ragasztani a tetejét!), stb.

El fog matani velük, főleg ha közben beszélsz hozzá, énekesz, mondókázol... Persze nem órák hosszat, de egy gyors ebéd összedobása azért bele fog férni.

2019. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!