Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Hogy bírjátok elvégez...

Anyukák! Hogy bírjátok elvégezni a házimunkát baba mellett?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kisfiam, akit egy percre sem lehet magára hagyni. A játék egyáltalán nem érdekli, ha mégis akkor is csak 10 percre, de akkor szépen eljátszik egyedül is. Viszont azonnal megunja és már megy is át másik szobába, ahol mindig figyelni kell mert pakol, vagy eldobálja a dolgokat. Etetőszékben folyamatosan fel akar állni, ha leteszem a földre magam mellé a konyhában míg főzök, akkor nagy nehezen elvan az edényekkel:D , de valamikor abszolút nem. Tudnátok adni tippeket? Próbálok könnyebb ételeket készíteni ami hamar megvan, de hát apának is kell azért néha külön főzni

2019. jan. 7. 17:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
1 éves mellett lazán megcsinálok bármit, addig volt nehezebb, amíg nem mozgott egyedül.
2019. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
"apának"
2019. jan. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem akkor könnyebb volt. :D egy igazi örökmozgó és persze van, amikor nem is akar egyedül játszani.
2019. jan. 7. 17:39
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
A szobájában volt amíg a dolgom csináltam.
2019. jan. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Alvásidőben végeztem a házimunkát.
2019. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na igen...alvásidőben lehetetlen. Szerintem ez a szepa lehet, mert ha már nem érzi, hogy ott vagyok, azonnal sír szegénykém és addig alszik amíg mellette vagyok
2019. jan. 7. 17:44
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Hogy áll fel az etetőszékben , miért nincs bekötve?

Nekünk volt járókánk , abban elvolt amíg veszélyes dolgot csináltam.

Porszívózni szeretett velem, felmosni akkor mostam amikor már este elaludt , mást meg nem nagyon kell csinálni. A fürdőszobát, az apja ( már exem ) Takarította mert én utálok fürdőszobát takarítani, de azt is meglehet csinálni fél óra alatt míg alszik , vagy este.

A főzéssel nem tököltem órákat, beraktam a húst a sütőbe , rakottakat, tésztákat , mindig két napra főztem, és sok mindenz fagyasztottam is. Nagyon maximum 1 óra volt egész nap a konyhában.

2019. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
Itt az ideje átvenned az irányítást. Teljesen a gyerek diktál nálad. Ez a gyermekágyas időszak alatt még oké, de utána elég kellemetlen. Legyen napirendetek, amihez ragaszkodsz. Az elején tiltakozni fog, de ne feledd: Te vagy a felnőtt, Te irányítasz. Ha lesz egy fix ritmusa a napnak, az biztonságérzetet ad a kicsinek. Állítsd fel a határokat már most, mert kettőt pislogsz és teljesen a fejedre nő az öntudatra ébredt totyogód.
2019. jan. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

Utolsóval értek egyet. Kell a napirend, és a biztos fix pontok. Azt nem értem, hogy miért kell mellette lenni, amikor alszik?Értem, h szepa szorongás, de ez így nem okés, h anélkül nem tud aludni.

Amúgy mindegyik válaszban ott az igazság, egyszerű kaják kellenek, azt alvásidőben megoldod, ha olyan veszélyes vagy egyéb van, berakod a járókába vagy kiságyba. Nem kell ezeket, túl gondolni.

De a legfontosabb, h még most megfogd tényleg, mert így a fejedre nő, később csak rosszabb lesz.

2019. jan. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
anélkül=nélküled
2019. jan. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!