Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogyan oldjátok meg 1-2 év...

Ti hogyan oldjátok meg 1-2 év körüli gyereketek mellett a házimunkát? Tudtok minden nap főzni? Addig mit csinál a pici?

Figyelt kérdés
Ha el kezdek mosogatni, odajön és kapaszkodik a lábamba hogy vegyem fel. Pedig régebben olyan jól eljátszogatott a konyhában addig de mostanában semmi nem köti le. Ugyanígy van a főzésnél is. Már csak 1x alszik napközben kicsim és azt mindig a főzés-mosogatás teszi ki. Szinte semmi mást nem tudok csinálni mellette. Van hogy kihagyok 1 napot akkor tudok felmosni vagy fürdőt takarítani. Az heti 1x mindig meg van. Porszívózás az gyakoribb, néha tudok tőle, néha fel kell emelnem és úgy tudok de sokszor úgy érzem már megszakadok. A portörlés csak egy álom. Ti azt hogy tudjátok megoldani? Az azért nem 20 perc. Bejárónőre nincs pénz.
2019. okt. 29. 06:11
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

Mi hordjuk az ebédet, ez rengeteget jelent. Így érdemben is vele tudok foglalkozni. Most 2,5 éves, de megérti ha mondom hogy most elmosogatok mindjárt megyek.

A takarítást meg együtt csináljuk. O is törölget, en is. Amèg porszivozok abba a szobába van ahol épp takarítók.

2019. okt. 29. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Imádok főzni, de nem teszem minden nap.

Sok olyan étel van, amit lehet 2 akár 3 napog enni, és nem csak úgy, hogy "már megint ez?"


Általában jórészt az alvás időben csinálom azt a részt, amit nem lehet otthagyni.

Emiatt sem főzök minden nap, hiszen ő ebéd után alszik.


Takarításba bevonom, arra vevő..

Van, amikor semmi nem megy, akkor tuti főzelék az ebéd nekünk is.

2019. okt. 29. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%

21 hónapos. Alapjáraton segít nekem főzni. Van egy fellépője, csomó játék konyhai eszköze, pl szilikonos krumplipucoló, kezébe adok egy krumplit, és megkérem pucolja meg.


Vannak nyűgösebb napjai. Olyankor felveszem csatos hordozóba a hátamra, táncolunk, énekeltünk úgy főzünk.


KB másfél éves koráig nonstop így főztem mindennap, mostmár 15 kg, csak vészhelyzetben folyamodok hordozásra. De olyankor nagyon jó, hogy van egy csatos hordozó.


Múltkor elkapta ezt a kéz-láb száj vírust, amivel 1 hétig 0-24 ordított, mert nem bírt se enni, se inni, se cumizni, ezáltal aludni se. Hát a 3. Napon már muszáj voltam elővenni a hordozót, mert szaladt a lakás, nem bírtuk már anyagilag az étel rendelést, így gyerekkel a hátamon, mostam, főztem, porszivóztam, felmostam, teregettem, vasaltam, mosogattam.

2019. okt. 29. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Akkor főzök, ha a gyerek apja tud rá vigyázni. Mondjuk már a gyorsabb, odadobom ételek simán működnek úgy, hogy vagy pakol a saját muanyagdobozos/zacskós szekrényben, vagy leül a földre s játszik, vagy beültetem az etetőszékbe és ott adok valami különlegesebb dolgot.
2019. okt. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Együtt takarîtunk ès főzünk. Főzésnél ha nem tud ,,segíteni” akkor leül és mesélek neki abból a könyvből amit odahoz. Teregetni és port törölni imád. Ha nyűgös akkor csatos hordozóban van amíg végzek.
2019. okt. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Jó vicc lenne a bejárónő, miközben otthon vagy gyesen/gyeden.


Kendőben a hátamra kötöm és csinálok mindent. Aztán ha végeztem, játszunk.

2019. okt. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hordozó jó tud lenni, esetleg alvasidoben csináld, vagy este ha férjed otthon van.
2019. okt. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Akkor takarítok amikor délután alszik és akkor főzök miután este lefektettük, akkor dupla adagot másnap ebédre is így napközben nem főzök. Hétvégén itthon van az apukája és vagy ő főz / takarít ameddig én vigyázok rá vagy fordítva. Mosogatni egyébként a férjem szokott amikor hazaér mert még gumikesztyűben is ekcémás lesz a kezem sajnos de ezen kívül mindent én csinálok és simán belefér minden az alvásidőbe.

Port törölni szoktam mellette, sokszor segít is, élvezi a törölgetést és ott szerencsére nem használok erős vegyszereket úgyhogy simán játszhat körülöttem ameddig ezzel foglalatoskodom.

2019. okt. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
Babysitterkedek egy családnál, 3 öt év alatti gyerek van, és természetesen főzök nekik. Mikor délután alszanak, akkor kitakarítom a konyhát, nappalit, játszószobát, felporszívózok, felmosok.
2019. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!