Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is lehet hogy baj...

Pöszli kérdése:

Szerintetek is lehet hogy baj lehet a kislányommal? Vagy esetleg másnak is így fejlődik? Véleményekre lennék kíváncsi!

Figyelt kérdés

2880g-al és 48 cm-el született 11 hónappal ezelőtt. Most 6400g és 68 cm. Ügyes amúgy, 1 hónapja mászik, magátol ül, felál, eljátszik. Csak kissé nagyon aggaszt hogy ennyire kis sovány, picike és száraz a bőre is hiába kenem. Enni úgy ahogy eszik( johgurton, pudingon, kenyérféléken, és üveges baby kajákat eszik csak mert tápszert 6 hónapos kora nem eszi meg kb 100-120g-ok) emelle napi 500 ml tea. Ez szerintetek rendben van ez?

Külföldön élünk és itt nincs olyan hogy a védőnő így vagy úgy. Ránéz az orvos 3 havonta és annyi hogy szerinte ok.

Szerintetek??



2019. ápr. 29. 23:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%

A felsoroltak melle mennyi tapszert vagy anyatejet kap?ennyi volt a szuletese utani napokban a legkisebb sulya? Havonta hogy alakult a sulygyarapodasa? 9 es 10 honaposan hany gr volt es hany centi?


Az alabbiak kozul vanakar egy tunete is hosszabb ideje?: zoldes, hasmenesszeru szeklet, ekcema, pattanasszeru pottyok az arcan, vagy mashol a testen, gyakori ebredes, hasfajas, reflux?

2019. ápr. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy nagyon kimarad a hús az étrendjéből. Emellett igen, szerintem (hangsúlyozom: SZERINTEM) nagyon sovány, tekintve, hogy az én 7+fél hónapos fiam "csak" 7 kiló, 68 centi, és bszogat a védőnő, hogy hízhatna többet... De nem csak a hús tűnik kevésnek, ekkora gyereknek már igazán bővíthetnéd az étrendjét.

[link] (írtad, hogy nem tápszeres, de attól még hasznos lehet)

[link]

[link]

2019. ápr. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy bekérdezek a kérdésbe, de mit jelent ha zöld a széklet,ekcémás a gyerek és gyakran ébred?


Kérdező, ti vékonyak, alacsonyak vagytok? Mert a testalkat adódhat abból is.

2019. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igazából január óta nem gyarapodott, sőt még fogyott is 100g-ot (mászás).

Igen, rengetegszer ébred, nem refluxos, széklete napi 3-4 hús színű.

Etetném én mindennel de csak ezeket eszi meg. Hús annyi ami a babaételekben van. Krémleveseket illetve minden olyat ami paradicsomos eszik meg. Normál főttkajábol ia 3-4 kanál és annyi.


Annyi még hogy a kutacsa 3 hónaposan már összeforrt arra se mondtak semmit.

Szerintetek vinnem kellene valami nagyobb kivizsgálásra? Ötletek?

2019. ápr. 30. 00:02
 5/21 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy annyira nem vagyunk alacsonyak 170cm korul viszont sajnos soványak sem. Párom 120kg én 80kg...
2019. ápr. 30. 00:03
 6/21 anonim ***** válasza:

"széklete napi 3-4 hús színű."


Hogy milyen??

2019. ápr. 30. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a napi 500 ml tea nagyon soknak tunik, foleg igy hogy nem sokat eszik es a tapszert elutasitja.

Lehet, hogy nem vagyok pontos, de a who ajanlsa a folyadekfogyasztasra 6-12 honapos kor korul napi max 150 ml kozott van, epp azert, mert elteliti a babat es emiatt a hasznos tapllek nem kerul be. A tea gyakorlatilag semmi pluszt nem ad ilyen mennyisegben, de ha cukros, akkor is csak ures kaloria es semmi olyan, amire szuksege lenne.

Az orvosnak mondtad, hogy ilyen sokat iszik?

Melyik orszagban eltek? Mert en is kulfoldon vagyok, de hatha van itt mas is, aki tud neked tanacsot adni az ugyben, hogy hova fordulj.

En elso korben a tea mennyiseget probalnam meg lecsokkenteni es visszajozni helyette a tapszert. Probalkozz izesitett fajtakkal is, vagy izesitsd de, az esetetekben szerintem minden modszer elfogadhato, csak igyon belole annyit, amennyi kell neki.

Szerintem masbol sem eszik eleget, az alapjan ahogy irsz es azt hiszem, hogy a keves/hianyos etkezes+anytej/tapszer hianya kombinalva ezzel a rengeteg felesleges folyadekkal amit megiszik lehet az oka annak, hogy nem hizik megfeleloen.

En a helyedben mindenkeppen vinnem valahova, egy vervizsgalat sem artana, nincs-e vitamin vagy asvanyianyag hiany nala, mert az is okozhat etvagytalansagot, 22-es csapdaja gyakorlatilag. A tulzott folydekfogyasztast mindenkeppen emlitsd meg, mert az is lehet tunete valaminek, vagy epp az oka az elegtelen gyarapodasnak a babadnal.

2019. ápr. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
58%

Tényleg sovány picit,bár az én fiam sem egy kövérség,de amikor nem hízott megfogadtam a gyerekorvosunk tanácsát. Nem adtam üveges bébiételt,jobb,ha azokat az ízeket szokja meg,amiket mi eszünk. Nyilván nem fűszerezek ész nélkül,de ezeknek a bébiételeknek semmi ízük sincs.

Szóval csinálj neki főzelekeket tejfölös-lisztes habarással,legyen benne egy kis olaj is,és feltétnek apríts rá húst. Ha nem akar enni várj egy picit,kínald később. Ha éhes lesz,enni fog,csak légy kitartó. En igy csinaltam a fiammal,bevált. Voltak nehezebb napok,amikor mondtam,h mindegy mit eszik,de ne éhesen aludjon el,így volt olyan,h este megengedőbb voltam és azt adtam,amit szívesen evett.

De ha nem muszáj,akkor csak azért,h egyen,ne adj neki pudingokat,mert az édes. Felnyomja a cukrát,és elmúlik az éhség érzet. Ha megette rendesen az ebédet,akkor egyen édességet. Bár nalunk ez sem mindennapos. És nem okoskodni akarok,de próbáld erőltetni,h inkább vizet igyon tea helyett. És ha nem eszik tápszert,kínálgasd tejjel,hátha bejön neki. Annak is van azért némi kalóriatartalma. De zsíros tejet adj,mert az 1,5%-os nem laktat.

Amugy az en fiam sem kövér,most másfél eves,83cm es 10,5kg,de nagyon izmos. Nalunk a mai napig a főzelék a kedvenc,pörkölt csirkemellből kifőtt tésztával,nokedlivel,virsli,joghurt,edami sajt,naponta 1x kap szörpös italt,amúgy vizet iszik. Ja,és reggeli után es lefekves előtt tejet iszik,összesen kb 400ml-t.

Bocs,h hosszú lett,azért remékem,szamodra hasznos!

2019. ápr. 30. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Ja,és azt nem írtam,h a száraz bőr utalhat pl vashiányra,emiatt lehet étvagytalan. Szóval lehet,h egy vérvétel nem artana. Sőt!!! Mihamarabb vidd el!
2019. ápr. 30. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Spenót,sóska ezekben rengeteg vas van.
2019. ápr. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!