Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja/oldaná meg a...

Ki hogyan oldja/oldaná meg a házimunkát az anyás, az állandóan életveszélyes helyzeteket okozó 1-2 éves mellett ha nulla segítsége van?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom, járni még csak kapaszkodva tud, mindenre fel áll nagyon életveszélyes dolgokat produkál, sokszor esik bukik ahogy tanulgatja a járást. Plusz egy szobás lakásban élünk a konyhában van egy kandalló és egy nem túl gyerek barát kutya. Apukája péntek este ér haza és vasárnap délután indul dolgozni. Akkor pedig nem a takarítás a legfontosabb, inkább hétköznap csinálnám. Annyi hogy ritkán főzök szinte csak a hét utolsó 3 napján mert anyukám hordja a kaját de érzem nehezére esik. Szóval mosogatni, teregetés, mosás megy nélküle. Ma nagy nehezen hajtogattam a ruhás szekrénybe de természetes érdeklődött e téren és én bepakoltam a polcra de ő még az alsó polcról szedte ki a ruhákat. Ablak puculás, bútor törölgetés se könnyebb mert pancsolna a vízben, rá állna a létrára, szóval bele sem kezdek így egyedül. Van egy ismerősöm aki nagyon szereti a lányom, és múlt héten rá bíztam mert temetésre kellett mennem, nagyon jól el voltak, és azt mondta vigyem máskor is. Szerintetek csak jó fejségből mondta? Igazából annyira nem is ismerem, anyám barátnőjének a 18 éves lánya. Tényleg tippeket várok hogyan próbálgatom magam utolérni?!
2018. szept. 26. 20:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Délutáni alvása közben vagy az esti alvása után.

Egyebként ablakot pucolni nem kell naponta de még csak hetente se... ami ilyen ritkább dolog azt megcsinálom ha férj itthon van, vagy ha a gyerek a nagyinál van. A napi munkák meg beleférnek másfél órába max.!

2018. szept. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%
Délutáni alvás alatt igyekszem, de van amikor nem sikerül :(
2018. szept. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Ne engedd, hogy kipakoljon, h te bepakolsz a szekrénybe. Ne engedd pancsolni sem, ha nem fürdeted. Ha nem fogad szót, tedd be az ágyába, amíg dolgozol.
2018. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
60%

Teljesen megértelek, hogy gyerek mellett nem tudsz rendesen takarítani. Nekem a délutáni alvásidő kevés volt, az esti altatás után meg egyszerűen nem bírtam rávenni magam kb. semmire.

Én élnék a lehetőséggel, rábíznám a barátnő lányára, de az anyagiakat beszéljétek át, nehogy félreértés legyen belőle.

2018. szept. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
66%

Neked nem nulla segítséged van. Az hatalmas segítség hogy alig kell főznöd mert készen kapod.


amúgy meg:alvásidőben, esti fektetés után, hetente két órát lemegy bébiszitterrel játszótérre/játszóházba olyankor nagyobb takarítást rendezek, és a többi napon igyekszem szinten tartani.

2018. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%
Korabban kelek. Amit lehet (ami halk) gyors megcsinálom. Aztan amikor érem...) este v alvaskor) En fozok este. Nekem a parom akkor megy regg mikor meg alszunk, akkor jön mikor mar a gyerek alszik h-p.
2018. szept. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
76%
1 gyerek mellett 1 szobás lakást simán ki lehet takarítani. Én a munkám mellett heti egy nap bébiszitterkedek egy családnál, 3 gyerek, 4 éves, 2 éves és 6 hónapos. Egész nap velük vagyok, ebédet főzök nekik, mikor alszanak kitakarítom, felsöpröm, felmosom a konyhát és a nappalit, illetve ha van még idő, akkor elpakolom, felporszívózom a játszószobát. Egyébként meg az anyuka csinálja a 3 gyerek mellett, a ház 4 szobás.
2018. szept. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
86%
Fogod, beteszed a kiságyba és kész, takarítasz, csinálod a dolgaidat.
2018. szept. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy nem lehetetlen de mégis nagyon nehéz, próbálok rendet tartani nincs végül is kupi, az alap dolgok oké de a nagyobb házi munkák elég kivitelezhetetlen, éjjel pedig sokat fent vagyunk mert állandóan cicizik, így nagyon kimerült vagyok ahhoz hogy este neki kezdjek rendet tenni a fiókba, nappal meg ott a kutya akitől féltem mert volt hogy engem is megharapott.
2018. szept. 26. 21:48
 10/22 anonim ***** válasza:
38%

Nem kéne azt a kutyàt elpaterolni? èn biztos nem tartanék olyan kutyát, amitől tartok (semmilyet mondjuk).

Ha alvás időben nem tudod megcsinálni mind, akkor tedd a kisàgyba.

Az nem jó, hogy ha megszokja, hogy csak vele foglalkozol, mert kèsőbb is lesznek teendők, szokja csak, hogy màs dolgod is van.

2018. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!