Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntsek helyesen?

Hogyan döntsek helyesen?

Figyelt kérdés
22 hós a babám, a múlt héten elküldtek a munkahelyemről. Albérletben lakunk. A végkielégítésemből egy fényképezőgépet szeretnék venni, mert a régi elromlott. Én max 40eFt-ot szánnék rá, de párom már a 100eFtos gépeket nézegeti. Csúnyán összevesztünk, mindketten hajthatatlanok vagyunk. A babát akarjuk fényképezni, nem a fiamon akarok spórolni, de ennyi pénzt nem adnék ki a gépre. Mi a véleményetek?
2010. júl. 18. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én sem adnék ennyit egy gépért az tuti !!! Főleg ebben a helyzetbe !
2010. júl. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A babád 3 éves koráig nem vagy védett a munkahelyeden????

Vagy te döntöttél így?

Mennyi a végkielégítés? Van másik munkahely kilátásban?

Van segítségetek? Pénzgondotok?

Nekünk Panasonic gépünk van 40.000 ft volt. Teljesen tökéletes.

100.000 ft-ért már majdnem kamerát kapsz, de egy 100.000 ft-os fényképező szerintem nem egy "átlagos embernek" való, hanem aki ért is egy keveset a fényképezéshez. Szerintem. Szóval nekem eszembe sem jutott volna ennyit adni érte, de különbözőek vagyunk.

Szerintem felesleges érte annyi.

Nézegethettek itt is:

[link]

2010. júl. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen felesleges annyiért venni,pláne ha elveszítetted a munkádat.Kelleni fog az a pénz még másra is később.40000-ér már olyan extra gépet kapsz,hogy csak na még a 30000-es is tökéletesen megfelel a családi fényképezkedésre.próbáljátok összeírni mik azok a dolgok amiket szernétek,hogy tudjon,az alapján idnuljatok el az ár-érték arányban.
2010. júl. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi most vettünk 26.000 Ft-ért egy Olympust. A babát fényképezzük mi is. Tökéletes képeket tudunk vele csinálni. Oké nem művészi képek, nem megyek velük versenyekre, de a picink fejlődését remekül megörökíti. 16 hete használjuk.
2010. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mi Canon Powershot-ot vettünk, 7 hónapja használjuk, teljesen jó gyereket fotózni!:) olyan 40 körül volt ez is, akciósan vettük. a maradék 60-ból vehettek még neki millió dolgot, amit értékelni is tud! (pár napos kiruccanás a Balcsira:) )
2010. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyébként van tartalékotok, arra az esetre, ha kifutnátok a havi keretből, akkor is felesleges megvenni egy száz ezer forintos gépet.


Miért nem költitek értelmesebb dologra, ha feltétlenül a "seggére vertek"?


Inkább menjetek pár napra el Balatonra, vagy valami szuper hotelbe, aztán a 30-40 ezer forintos géppel lesz mit fotózni... :-)


Egyébként van másik helyed?

Ha jól értem, amiatt nem vagy kétségbeesve, hogy elküldtek, tehát biztos megoldottátok a dolgot.


Mondjuk, ha azért hajthatatlan a párod, mert amúgy nem vagytok rászorulva a végkielégítésre, akkor vegyetek drágát.

Ez sajna nem derül ki a kérdésből, és persze nem is ez volt a kérdés.

Csak nekem olyan furi, hogy elküldtek - már pedig 22 hós gyerek mellől nem tudom, hogy elküldhetnek-e - és a fényképezőgép-vásárláson problémáztok.

Persze gondolom csak azért, mert megoldottátok a ránk nem tartozó oldalát... :)

Remélem.

2010. júl. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
:), nahát, ez komoly, pontosabban érdekes, hogy ebben a helyzetben ezen dilemmázol, de ha tényleg ez a gondod, akkor örülök - végülis ez nem is nagy gond, nem? - Szerintem vegyétek az olcsóbbat és még marad is pénzetek másra. Nagyon drágát tényleg akkor érdemes venni, ha ért a fotózáshoz az ember.
2010. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Belekényszerítettek, hogy elfogadjam a közös megegyezést, ősztől, ha a babám bölcsis, lesz másik munkahelyem, hála az égnek.

Sajnos a párom hajlamos addig költekezni, amíg van, de ezt nem hagyom. Felesleges ennyit költeni egy gépre. Inkább a babára költöm. Végülis én kaptam. Szép napot kívánok mindenkinek

2010. júl. 19. 07:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!