Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan döntsek helyesen párkapcsolati és munkavállalási kérdésben?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, eléggé holtpontom van a kapcsolatunk, vnnak olyan problémák, amiken nem tudunk dűlőre jutni. Pl engem zavar, hogy nem akar feleségül venni, őt zavarja, hogy sok "elvárásom" van (nézzen kevesebbet tévét, higiénai dolgok stb) . Most kapnék a városunkban egy köezepsen rossz irodai munkát, kevés pénzért, határozott idejű szerződéssel. Közben kimehetnék külföldre, egy régebbi, kedves, de nem túl jól ismert ismerősöm segítene elhelyezkedni. Nem nagy karrier ez sem, mosogatónő lennék, de lagalább el tudnám tartani magam, meg elköltöznék ebből az országból, amit eddig főleg a barátom miatt nem tettem meg. Hogyan döntsek helyesen ebben a kérdésben?Még fiatal vagyok, van "másfél" diplomám, igaz nyelveket nem beszélek jól.
2008. máj. 31. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kapcsolat tényleg holtponton van, akkor én a leírtak alapján dobbantanék. A mosogató munka nem szégyen, ha mellette jól megtanulod a nyelvet, hamarosan akár a diplomáddal is elhelyezkedhetsz külföldön. Talán így kiderülne, bírjátok-e egymás nélkül.
2008. máj. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha már van "másfél" diplomád, azt be kéne fejezni, nem? Gondolom nem keveset szenvedtél, hogy eljuss idáig. Mellesleg, ha van két diplomád, akkor jobb állást is kaphatnál külföldön, mint mosogotólány. És míg befejezed az egyetemet/főiskolát, addigra megtanulsz egy-két nyelvet (bár gondolom a diplomához amúgy is kell...). Utána pedig lehetőségek hada áll előtted.

Ne keverd össze a magánéletet a munkával: csak azért ne "menekülj" külföldre, mert a barátoddal nem jó! Ha olyan problémáitok vannak, amiket tényleg(!) nem lehet megoldani, akkor inkább szakíts vele; de ne menekülj!

2008. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszadó vagyok, elfelejtettem írni, hogy a közepesen rossz irodai munkával is pénzt keresel azért... Ráadásul csak határozott idejű a szerződés, annak lejártával diplomástúl mehetsz "világgá". :)
2008. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
en amikor eloszor jottem kulfoldre ugy jottem el, hogy volt pasim, felajanlottam neki, akarsz velem jonni? azt mondta, nem.. igy jottem egyedul, nem bantam meg, sot, kozben jottem ra a tavolsagbol, hogy nem is akarok mar vele lenni... 3 honap mulva mar nem voltunk egyutt, levelben szakitottunk, aljas dolog, tudom, de az milyen mar, hogy mire nekem kialakult az eletem o benyogte hogy nem johene-e ki o is? hat nem... szoval szerintem vegyel repjegyet minel hamarabb...
2008. máj. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!!! Mit ertesz azalatt h masfel diploma???? azt h van egy befejezett diplomad es csinalsz egy masodikat???? mert ha van egy befejezett diplomad akkor engem mar a masodik nem erdekelne (persze fugg h mennyi van belole hatra, mondjuk ha egy fel ev akkor mar befejeznem de ha evek akkor nem). ha az elso diplomad azt befejeznem. az sokat er barhova is sodor az elet. a mosogatonoi allassal is meg lehet tanulni a nyelvet. Ne aggodj!!! en 7 eve leptem le Mo-rol ket diplomaval pincerkedtem eleinte, ma mar egy osztalyt vezetek sajat beosztottakkal! nem az a lenyeg h honnan indulsz hanem h hova erkezel! fel a fejjel!!! majd irok privit ott bovebben kifejtem neked!
2008. jún. 1. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a válaszokat! Kis adalék: másfél diploma = egy befejezett bölcsész dipl, illete két hét múlva államvizsgázom egy kiegészítő képzésben. Nyelvvizsgám van, de egy nyelvet sem beszélek jól. Az itthoni munka tényleg nagyon rossz (br 80), és kint tényleg nem kapnék (egyelőre) túl jó állást.

Most biztos lesz, aki beírja, hogy két diplomával sokkal jobb munkákat kaphatnék... Gratulálok hozzá, ha neki sikerül, nekem sajnos nem.

2008. jún. 1. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!