Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem nem ért ez a...

Csak szerintem nem ért ez a család a névválasztáshoz?

Figyelt kérdés

Nem pont ugyanezek a nevek, de a lényegük megegyezik.

Péteri Richárd (ri-Ri szerintem zavaró)

Péteri Ottó (magánhangzó után szerintem egy mássalhangzóval kezdődő keresztnév kellett volna)

Péteri Gréta (szerintem kicsit nyelvtörős. Lehet, hogy eleve a gr betűkombináció nem szimpatikus, de ehhez még hozzájön hogy előtte kettővel megint r betű van).


Most nem különösebben a keresztnevek érdekelnek (hogy tetszik-e, mint. írtam, nem pont ezek a nevek), hanem, hogy szerintem nem gyakorolták túl sokat hangosan kimondva a neveket, mielőtt döntöttek volna. Nem fikázni akarok senkit, csak vélemények érdekelnek, hogy ti mit gondoltok?


2019. dec. 1. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Azt gondolom, hogy az ő legszemélyesebb magánügyük, hogy nevezik el a gyerekeiket. Semmi gond nincs ezekkel a nevekkel. A véleményed a te magánügyed, teljesen szubjektív és a világon senki mást em érdekel rajtad kívül. Majd a saját gyerekednek olyan nevet választasz, ami szerinted jolmillik a vezetéknévhez.
2019. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Ha nekem az Erik tetszik pl. Akkor 8s azt fogom adni, ha mindjárt e- re végződő vezetékneve van. Nem mindenki szolfézstanár.
2019. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

De, fikázni akarsz és ehhez keresel társakat. Nem jött be, szerintem a többségnek semmi baja nem lesz a nevekkel.

Akinek nem tetszik, az meg csakazértse fog egy bunkóhoz csatlakozni :D

2019. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom, hogy neked vagy nekem mi közöm van ehhez. Azt külön nem értem, hogyan jössz ahhoz, hogy itt egy családot nevesítve kritizálj, szégyelld magad... Ha nekik ez tetszik akkor ez tetszik és tartok tőle, hogy nem kértek tőled véleményt de főleg nem azt, hogy gyakorin szavaztasd meg a döntéseiket.
2019. dec. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Csesszétek meg, véleményt se lehet kérni már. Amúgy pont a mi családunkról van szó, rólam és a tesóimról, ha már ennyire óvjátok az idegeneket.

Direkt mondtam, hogy nem gúnyolódó szándékkal írom, de szerintetek csak azért. Elve nem gúnyolódok a szüleimen, de szerintem nem volt teljesen okos döntés a választásuk egyik esetben sem.


A kérdést meg azzal a céllal írtam ki, mert szeretném tudni, hogy másoknak ez mennyire szembeötlő. Mint tudjuk, valamennyire mindenki asszociál egy-egy név hallatán. Bár lehet azért vagyok ilyen kritikus, mert saját névről van szó.

2019. dec. 1. 11:08
 6/20 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem sincs senkinek semmi köze hozzá. Neked is van esélyed elnevezni a gyereked,majd akkor legyél okos.
2019. dec. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Semmi probléma nincs a nevekkel. Ha téged zavar a sajátod, akkor fogod magad és írsz egy kérelmet, csatolsz 10e illetékbélyeget és kérvényezed a megváltoztatását. Ha kiskorú vagy, kell a szüleid beleegyezése is.
2019. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen normális, hogy a legtöbb szülő olyan nevet ad a gyerekeinek, ami tetszik neki, és nem törődik az ilyen nyelvtani finomságokkal (magánhangzó / mássalhangzó végződés stb.)

Én sem ez alapján választanék nevet.

2019. dec. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a vezetéknév Sz betűvel kezdődik így kizárt ZMK minden olyan keresztnevet ami ezzel a betűvel kezdődik. Erre mikor a tesóval terhes lettem jött egy megérzés és egy név amit tudtam tűzön vízen keresztül viszek. Sz betűvel kezdődik. Ez van, majd szidhat ezért is kamaszként. Vagy nem.
2019. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül szerintem a Gréta egyedül a nyelvtörő ehhez a vezetéknévhez.

A többi nem hangzik rosszul.



Egyébként magam is figyelek ezekre a szempontokra.

Pl nem adnék s véghez z sz s zs nevet

Mégis ismerek Fazekas Zoltánt

Nyelvtörő, mégis többen választották

2019. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!