Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak szerintem nem ért ez a...

Csak szerintem nem ért ez a család a névválasztáshoz?

Figyelt kérdés

Nem pont ugyanezek a nevek, de a lényegük megegyezik.

Péteri Richárd (ri-Ri szerintem zavaró)

Péteri Ottó (magánhangzó után szerintem egy mássalhangzóval kezdődő keresztnév kellett volna)

Péteri Gréta (szerintem kicsit nyelvtörős. Lehet, hogy eleve a gr betűkombináció nem szimpatikus, de ehhez még hozzájön hogy előtte kettővel megint r betű van).


Most nem különösebben a keresztnevek érdekelnek (hogy tetszik-e, mint. írtam, nem pont ezek a nevek), hanem, hogy szerintem nem gyakorolták túl sokat hangosan kimondva a neveket, mielőtt döntöttek volna. Nem fikázni akarok senkit, csak vélemények érdekelnek, hogy ti mit gondoltok?


2019. dec. 1. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem fikázok, DE..

Nem gúnyolódok, DE..

Pontosan ezeket csinálod

2019. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom mióta kell érteni a névválasztáshoz....

Az, hogy neked nem szimpatikus csak egy dolog.

Vannak olyan nevek amitől még a hideg is ráz, mégse oktatom ki a szülőket.

Majd te a te gyerekednél odafigyelsz ezekre, ha számodra ez fontos.

2019. dec. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Fú, remélem, ha én is anya leszek, nem leszek ilyen frusztrált, mint az ebben a kategóriába író felhasználók 😂
2019. dec. 1. 16:33
 14/20 anonim ***** válasza:

A "Péteri Ottó" szerintem teljesen jó, nekem is magánhangzóra végződő vezetéknekev és magánhangzóval keződőd keresztnevem van, és sosem volt belőle kellemetlenségem.


A másik kettő sem kritikus, ha a szülőknek ez a név tetszett, szerintem rendben van.

2019. dec. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Furcsa, hogy épp te tartasz másolat frusztráltnak. Miközben te isten tudja hány éve azon pörögsz, hogy a szüleid szar nevet választottak neked. Ez a frusztráltság.
2019. dec. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Itt csak te vagy frusztrált kérdező. :)
2019. dec. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Hát, a Péteri Richárd kicsit zavaró, de nem vészes

A Péteri Ottó kicsit ilyen "riogatónak" tűnik

A Péteri Gréta meg pl olyan, hogy Péterig, pl nemtom vane- ilyen város , pl Nagypéterig Rét a!!!! :) Tehát amikor így nagyon mutatja valaki, hogy egészen addig rét van a!! :) Tehát itt pl összeolvad, mintha azt mondanánk, hogy Péterig. Pedig a G az már külön van és új szó. :) Meg egy kicsit túl kemény, és "nagyerejű" az a G betű, az úgy valahogy "berobban" oda a szóban, és valahogy nem passzol annyira egy ilyen erős hang egy lágy, 'i' betű után. :)

2019. dec. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
*Főleg,hogy egy szintén nagyon kemény mássalhangzó, egy "r " jön utána is. Mármint a G után
2019. dec. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az az érdekes,hogy itt gyakorin pont inszisztálnak az ilyesmin, ne adj összecsengő nevet, ne adj magánhangzóra végződő vezetéknév mellé magánhangzóval kezdődő keresztnevet, stb. Most pedig mindenki olyan toleráns...

Nekem az olyan nevek nem tetszenek amik nagyon egyhangúak pl.

Demeter Keve

Nekem a nevek amiket felsoroltál okésak, annyira nem komplikált a kimondásuk.

2019. dec. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Más a helyzet, ha valaki még névválasztás előtt idejön véleményt kérni. És más, ha már túl van rajta a család, csak valaki kötekedik és itt karja megvitatni.
2019. dec. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!