Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most ez bukás volt vagy hányás?

Most ez bukás volt vagy hányás?

Figyelt kérdés
1 hónapos fiam, felkelt hogy ő éhes. Azaz éhen akar halni, mert mostanában ez a divat, hogy ameddig tápszert keverek szétrúgja az oldalam. Persze nagyon gyorsan kapkodva eszik, 3 óránként 100-at. Egy etetés alatr 4szer szoktam büfiztezni. Ennél az etetésnél az első megvolt, de a maradék 3 büfi elmaradt, mert nem bírr, nem akart büfizni csak enni. Megettük a 100-at, felemeltem büfizni, ahogy megemeltem sugárban orrán száján visszajött legalább 50 mili. Megijedt nagyon, még az orrát is le kellett szívni, akkora buki volt. Egyébként kaja alatt is élénk volt, jókedvű, viszont hányás után egyből elaludt rajtam. Nagyon bukós baba, reflux párnával, megemelt kiságyban alszik, annyira bukós, de ekkora még nem volt. Az utolsó korty után 10 mp-el ki is jött. Mondjuk már éves közben is sokat szuszogott, mégsem büfizett. Mi volt ez? Hányás? Kóros? Amúgy nagyon szépen gyarapszik a baba súlya. Koraszülöttként 2600-al hoztam haza, most 1 hónappal később 3700 gr.

2019. dec. 6. 14:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami sugárban jön, az szerintem hányás, de nem tudom, h ez nálad csak retorikai túlzás-e. Ennek hiányában ha folytatódik, akkor hányás.


Másik cumi? Másik tápszer?

2019. dec. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Èn úgy tudom, akkor nevezzük hányásnak, ha erőlködik, láthatóan rosszul van. Egyébként csak bukás, bármennyire sok is jön vissza. De vannak erről leírások neten.

Nekem anno azt mondták, az lehet gond, ha a sok bukás marja a torkát és emiatt majd nem akar enni. Ez a veszélye, erre kell figyelni. De nálunk nem jött el ez a pillanat, pedig nagyon bukós volt a fiam. Az sem mindegy, h ugye elkezdi-e már emészteni és az jön vissza, vagy nem.

2019. dec. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom volt-e eziranyú vizsgálat, de a fiú babáknál gyakori az ún. gyomorkimenet szűkület, ennek több tipikus túnete is van, a sugárhányás az egyik...

A hányás egyébként sugárban jön és onnan tudod, hogy hányt, hogy kellemetlen a babának, öklendezik, utána sír. Ha bukik általában csak egy nagy levegő buborék nyomja ki magával a kaját, ez is jöhet ugyanúgy sugárban orrán-száján, de a babát nem zavarja, megkönnyebül utána a feszengő baba-szóval a levegő nyomta a pocakját...

2019. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hányt, gyomorkimenet szűkülete volt.
2019. dec. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!