Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon félek a csecsemőhaláltó...

Nagyon félek a csecsemőhaláltól (SIDS). Hogyan nyugodjak meg?

Figyelt kérdés
5 hetes a fiam. Van légzésfigyelő, Baby Control. Sosem riasztott még (koppkopp). A fiam elég szaporán veszi a levegőt, soha nem hagyott ki a légzése , legalább is mikor figyeltem soha. Hason emiatt nem nerem altatni, viszont a hátán sem merem ,mert bukós nagyon és legutóbb is 4 napot voltunk kórházban, mert félrement a buki és majdnem megfulladt, mentőt kellett hívni és addig én próbáltam, felszabadítani neki a légutakat. Tehát sem háton, sem hason nem altatom. Párnával ékelgettem, vettem elfordulásgátlót, de nem használ, így a fulladástól félve inkább magam mellé vettem. Nagypárnákat kitettem az ágyból, és a fejemhez tettem le, hogy véletlen se feküdjek rá, vagy takarót ne húzzuk rá. Saját kis pokrócával takarom. Nagy ágyunk van kb fél méteres helye van köztünk, és persze semmi sincs ami fulladást okozhat. Itt tud az oldalán feküdni mert a kezemmel kitámasztom őt. 2 napja alszunk így, nekünk és neki is sokkal pihentetőbb, úgy vettem észre. Jobban alszik köztünk. Ameddig ágyban aludt sokkal nyűhösebb volt éjszaka is. A baj azzal van, hogy így ugye nem fekszik a légzés figyelőn és rettegek, hogy nem vesz levegőt. Persze éberen alszom így, minden mozzanatra felkelek, de ugye a legzésleállás nem ad hangot, meg semmi. Sokat olvastam, és egy gyerekorvos kifejezetten ajánlja, hogy így aludjon a gyerek (persze így, ahogy mi is csináljuk, hogy semmi akadály ne legyen az ágyban). Elvileg így felveszi a mi légzésünk ritmusát és elvileg a baba is éberebben alszik így, nert "ellenőrzi" itt vagyunk e. Szerintetek? Mitévő legyek? Én szeretném az ágyában altatni, de félek hogy félrenyeli a bukását megint, miven nem tudom az oldalán altatni. De nagyon félek köztünk is altatni, mert nem figyeli a figyelő. Ja és 35.hétre született és kellett neki légzéstámogatás, viszont mindig magától vett levegőt, lélegeztetőgép nem kellett, csak egy kis oxigén az orrába. Fel is sírt egyből, mikor kiszedték belőlem. Elvileg szépen átlélegzi a tüdejét. És inkább szaporább a légzése, minthogy lassabb . Van okom felni?

2019. dec. 8. 16:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Snuza Hero legzesfigyelo, pelenkara csiptetos, mobil. Egyuttalvasnal is kiraly, nekunk az van, de mar nem hasznaljuk (11 hos a fiam). Ra van irva h egyuttalvashoz nem jo, de csak protokoll, tokeletes, teszteltem, minket nem erzekelt, csak a gyereket. Es nyugi.
2019. dec. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%
Pelenkára csiptethető légzésfigyelő?
2019. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
A saját ágyában altattam a lányom, oldalt fektetve. Feltekertem egy babaplédet, és azt tettem a hátához támasztani. Mindig kifolyt a bukás szépen a száján.
2019. dec. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%
A bölcsőhalált nem fogod tudni kivédeni a légzésfigyelővel, mivel szívleállás áll be először, és a légzése emiatt marad ki. Ettől eltekintve úgy aludjatok, ahogy nektek és a babának is kényelmes.
2019. dec. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hú de sokan írtatok először is köszönöm.

Megpróbálok mindenre reagálni.

Azért altatom magam mellett ,mert olvastam olyan cikket, hogy felveszi az én lélegző mozgásomat és ,akkor nem áll le a légzés, plusz azért is mert mint írtam ,kisagy megemelve, elfordulás gátló párnával ugyanúgy bukik, ha szépen az oldalán msrad, akkor kifolyik, de valamiért ebben a párnában is hátra tud fordulni. Írta egy válaszoló, hogy nem lehet megfulladni a bukásban. Tényleg úgy véled? 4 napot feküdtünk kórházban és mentő vitt fel, mert félrenyelte a bukását és bekerült a légcsőbe.

Nem szexelünk még, hiszen a még nem jött el az ideje a 6 hetes kontorllnak, és császáros vagyok, még mindig tisztulok. Bekapni meg úgy kapom be , hogy akkor kiságyba teszem arra az időre, ha meg látom hogy a hátára fordul, megijedve inkább kiszedem. Mivel 1 hete történt a fulladós kórházas baleset így elég fruus és ijesztő még nekem. Köztünk úgy altatatom hogy semmi nincs ami akadályozza a légzésben, és nem a testünk mellett alszik, hanem fent a fejünknél, hogy a takaró ne húzódjon rá. Párnák nincsenek az ágyban. Légzésfigyelő használható baba öbölben? Nem érzékeli a mi mozgásunkat is?

2019. dec. 8. 22:39
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
100% hogy úgy vélem ettől nem lehet megfulladni, mivel nem lehet tőle megfulladni, ha folyadék kerül a légcsőbe az okozhat egyébként tüdőgyulladást. Amúgy megértelek, mert baromi kiszolgáltatott helyzet egy ujszülöttet ellátni, én többször azt mondtam, hogy a legjobb lenne egy éves korig valami intézményben tartani őket, mert annyira frusztrált, hogy nem tudom mit kell vele csinálni. Én reflux miatt vittem be 4 hetesen, ott kékült a kezemben a baba, minden kaja után rosszul volt. A kórházban komolyan vesznek mindent ilyen kis ujszülöttnél, de az igazat megvallva egyszerüen csak sűrített tápszert kellett volna neki adnom, meg nem parázni. Sűrítőt, vagy ar tápszert próbáltátok? Anyatejjel us lehet adni pl. a nutrilon-t. Az együtt alvás szerintem egyáltalán nem jó ötlet, be se merném vállalni. Ha van légzésfigyelö, a szoba másik felébe tolod a kiságyat és azon aludjon, ez az egyetlen ami biztonságos, a babaöböl alá tett légzésfigyelö titeket is érzékelni fog. Elsösegély tanfolyamra meg érdemes ellátogatni, szerintem nem elegendő a védőnőt meghallgatni, babadoktor videókat is ajánlom.
2019. dec. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
86%

Én akkor sem értem mi bajod a hason altatással. Igen a hason alvó babáknál gyakoribb a bölcsőhalál, de pont ezért tanácsolják, hogy a hason alvó babák alatt legyen légzésfigyelő.


A köztetek alvással nem csak a párna, meg a takaró a probléma, hanem a matrac is. Gondolom nem vettetek a saját ágyatokba kókuszmatracot, a ti matracotok pedig nem optimális egy újszülöttnek. Sem a gerincének, sem a levegő áramlásának.


Altassátok hason, a saját ágyában, kókuszmatraccal, légzésfigyelővel, közös szobában. Ez lesz a legjobb a babának, és így tudjátok a legjobban minimalizálni a bölcsőhalált.

2019. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy off, de erted jobban aggodnek.5hetes a gyereked, de ez mar kb.a 4.-5.parazos kerdesed.Minden hetre jut valami. Szerintem ez mar az a szint, ami megerne egy pszichologust. A fiadnak a legnagyobb eselye most nem arra van, amiktol parazol, hanem, hogy az 1.szulinapja elott megbolondul az edesanyja.

On:A kisagyban altatnam legzesfigyelovel.(Ha ne adj'isten felrenyel, nem kap levegőt, akkor pedig bejelez, azert van.)

2019. dec. 10. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!