Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek hogy ébren tartsam...

Mit tegyek hogy ébren tartsam a babám?

Figyelt kérdés

Reggel jókat alszik, és épp hogy csak enni kel fel, délután már olyan 4orakor fent van, és játszunk teljesen 7ig,utána már nyügös de 8 ig ki bírja akkor fürdik, utána éves és már 9kor alszik, fel kel enni éjjfélkor, nehezen vissza alszik utána fel kell 3kor,és onnantól már csak 7kor alszik el, majd megint fel kell 11kor enni.

Keltegetném, de mindig vissza alszik, egyből.

Pár napja van így.

3 hónapos.



2019. dec. 11. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Miert kell felkelteni? Nem értem.
2019. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Miért akarod ébren tartani, meg felébreszteni?

Neki ennyi alvásra van szüksége ahhoz, hogy rendesen tudjon fejlödni, ezt ne akard akadályozni!

2019. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem érzem


Maximum annyit érdemes tenni, hogy kicsit eltolni az alvásokat, hogy a reggel 3-7 ig való ébrenlét ideálisabb helyen legyen

2019. dec. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit csinálsz vele éjjel 3 és reggel 7 között? Éreztesd minden lehető módon, hogy éjjel van. Maradjon sötét, lehetőleg a pelenkáját se cseréld ki. Legyél rendkívül unalmas. Pár halk megnyugtató szó, kis simogatás, aztán tedd vissza az ágyába. Ha sír pár perc után menj oda hozzá simogasd meg, ha kell vedd fel kicsit, de ne kezdjetek nappali tevékenykedésbe.

Reggel 6-kor, de legkésőbb hétkor viszont kapcsolj lámpát, ébreszd fel, játssz vele...

Ennyi idősen 3-4 óránként szoktak enni a babák. Az nem gond, hogy éjjel is szopik, de az igen, ha hosszas szórakoztatást igényel. Én ezt éjszaka nem csinálnám, és reményednék, hogy egy idő után a nappali órákra időzíti majd az ébrenlétet a kis aranyos. Amikor én is aranyos leszek.

2019. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Nyílván azért akarja nappal ébren tartani, hogy ne éjjel 3-7 között legyen éber. A szükséges alvásmennyiség maradna, csak ideálisabban elosztva - gondolom ez lenne a kérdező célja.

Amúgy az utolsó válaszadó leírt mindent, egyetértek vele. Én is így próbálom, hol több hol kevesebb sikerrel :)

2019. dec. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint minden babánál van egy időszak, amikor felcseréli a nappalt az éjszakával. Amit tehetsz, leírták: legyen sötét, ne beszélj hozzá, ne ringasd, szóval etesd meg, ha kéri, és legyél vele, de semmi szórakoztatás :)
2019. dec. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Nyilvan ötös de ettől még nem írta le en meg nem vagyok gondolatolvaso. Egyébként mivel kettő ilyen korú gyermekem van/volt igy szerintem es tapasztalatból mondom az elképzelés arról, hogy ha tovább tartja fenn, ejjel majd alszik, híbas. Amugy azóta se írt választ a kérdésre, en nem fogok találgatni, az én kolykom nem alszik nappal, de ma pl ejjel se nagyon aludt. Örülnék ha a legnagyobb gondom lenne hogy 3-tol nem alszik. Vegye maga mellé az ágyba aztan majd alszanak együtt. Jodolgaba már aztsetudja..
2019. dec. 12. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nyílvàn szó azt jelenti nyílvànvaló valami, tehát nem kell gondolatolvasónak lenni ahhoz, hogy megértse az ember.

Remélem azért, ha valakinek szerinted jobb dolga van, mint Neked, elnézed Neki, hogy tanácsot kérjen itt.

Mellesleg én sem aludtam az éjjel sokat, de olyan frusztràlt nem vagyok mint Te. Szerintem igyá meg valamit...😅

2019. dec. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm #4-es, próbáltam én már mindent, meletem alszik, nem a kiságyban, volt hogy magától aludt el. Ma reggel 8-tól fent volt 11ig. Remélem rendeződik, nem szoktam vele játszani hajnalban.
2019. dec. 12. 12:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Kis gyermek melett nem a telefont nyomkodom, azért nem írtam.
2019. dec. 12. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!