Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tartsam ébren a 2 hetes...

Hogy tartsam ébren a 2 hetes babám?

Figyelt kérdés
egész délután csak eszik és alszik.ezzel nem is lenne gond ha az éjféli evés után nem lenne fent 2-3 órát.összekeveri a nappalt az éjszakával.de egyszerűen nem akar ébren maradni.állandóan nem vetkőztethetem hogy fázzon és ébren legyen.ti mit csinálnátok?ja és még egy kérdés:a normaflort csak simán kell megitatni vele vagy rakjam bele valamibe?Azért kell mert zöld a kakija.

2012. okt. 12. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Én első körben nem az ébren tartáson gondolkodnék, mert az normális ha egy két hetes szinte végigalussza a napot:).

Éjjel mit csináltok mikor ébred?

2012. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2 hetes babát ne tarts ébren. Az a dolga, hogy egyen-aludjon. Ha úgy gondolod keveri a napszakokat (szerintem nem), akkor az esti fürdés előtt játszatok vele picit.

Vetkőztetni sem kell, hogy fázzon (te jó ég), inkább kellemes legyen neki.

Normaflort tápszerbe belerakhatod. Gondolom tápszeres, ha zöld a kakija.

2012. okt. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem anyatejes babám csinálta azt, hogy nappal minden oké, éjjel pedig felkelt. Később rájöttünk, mi volt a baj, mi, első gyerekes szülők, kicsit eltoltuk :D

Éjjel fel a villany, pelenkázás, ha kell, ha nem, és utána tettem mellre, szegény gyerek nem csoda, hogy felébredt... a másodiknál már ahogy nyekkent, mellre tettem, szopott, aludt tovább, ha peluscsere kellett, akkor sötétben, mikor aludt, nem nagyon hagytam sírni, mert a másfél éves is ott aludt a szobában.

2012. okt. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
éjjel csak nézeget mikor ébren van.délelőtt is van 1-2 óra mikor ébren van.de 11-től csak alszik.fürdetés előtt is ébren van jó 2 órát.csak az a bajom hogy 11 től kb este 6-ig csak alszik.persze enni felkel.amugy csak anyatejet kap.de a védőnő azt mondja hogy sokat eszik és ezért zöld a kaki.bár szerintem nem eszik sokat.és a vetkőztetést is a védőnő mondta,hogy akkor felkel.persze csak annyi ideig míg mondjuk tisztába rakom.ne ugy képzeljétek el hogy pucira vetkőztetem és ugyhagyom!!
2012. okt. 12. 12:51
 5/8 anonim ***** válasza:
nem tudod ebren tartani, o most ilyen majd atall. az anyasag ezzel jar az elso par honapban. nem o fog igazodni hozzad hanem te hozza.
2012. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
kedves harmadik!!nekem második babám.az első másfél éves szintén :-) hát az elsővel könnyebb volt mint most.külön szobában van a nagy,igy a villanyt felkapcsoljuk,mert ordít a kicsi ha nem kapcsoljuk fel.egyből cicire rakom énis de utánna akkoris felkel.tisztába énis csak akkor rakom ha bekakil.szóval mindent elkövetünk hogy ne kelljen fel de legtöbbször nem jön be.
2012. okt. 12. 12:59
 7/8 anonim ***** válasza:

hát sehogy, inkább az éjszaka legyen éjszaka. vagy is ne kapcsolj villanyt csak annyi fény ami neked elég, ha befejezte a szopit, tápszert rögtön villany oltás. nappal rendes fénynél alugyon ne legyen besötétítve és ne legyen csend (ha van másfélévesed ez úgy sincs).

de éjszaka csönd és sötét legyen. ha így kell vele ébren lenned akkor is haggyad, maradhattok sötétben is ébren. szerintem pár alkalom és megszokja hogy éjszaka éjszkaka van.


zöldkakára nem szoktak adni semmit. amíg a baba csak tejet (mindegy hogy anyatej vagy tápszer) eszik, vagy nagyrészt tejböl áll az étkezése teljesen normál akár hetekig is zöld széklet. ez a gyors ürítés miatt van. én nem adnék 2 hetes babának semmi vegyszert az tuti.


normaflor egy probiotikum ami még minden normál baba gyomrából ebben a korban hiányzik.


hagyad napközben aludni, neki joga van hozzá, nem tudod ébren tartani. legyen este rituálé, pl mosdás, pizsama tejci és alvás. ezzel a rituáléval is jelzed hogy este van.

2012. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanezt csinálta, pont az éjféli etetés után. De 1 hét után magától is befejezte. Arra figyelj, hogy kis fénynél etesd, és csak akkor tedd tisztába, ha hallod, hogy bekakilt. Egyébként zsupsz vissza az ágyba, és megszokja, hogy ilyenkor alvás van.
2012. okt. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!