Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák mennyi idős korukig...

A babák mennyi idős korukig tudják alvásnál begyűrni a fülüket? Mit lehet tenni, hogy ne gyűrje be?

Figyelt kérdés
2019. dec. 22. 10:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor az a cikk cáfolhatatlan szerinted. Rendben van.

Nyilván egy plasztikai sebész mit írna...

Ha én mutatok egy másik cikket, ami ennek ellentmond, akkor a kettő közül melyik lesz az igaz ?

Nem vitatkozni akarok, csak nem egy cikkből kellene szerintem kiindulni.

Másrészről a teóriád még mindig nincs bizonyítva: semmi extra porcról nincs szó az általad linkelt cikkben.

2019. dec. 22. 12:11
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
De most komolyan, milyen megoldást vársz? Csak kis híján kínzással felérő módszerek lennének, az a válaszoló se százas, aki képes volt hajpántot rakni a gyerek fülére, normális? Szoros sapkát sem húz éjszakára ép értelmű ember a gyereke fejére, hogy megfőjön benne. Nektek elállnak a füleitek? Van, vagy jellemző a felmenők között az elálló fül? Ha igen, akkor lehet neki s az, lesz, ha nem akkor kisebb az esély, de előfordulhat, akár igazgatod neki a helyes irányba, akár nem. ez van, el kell fogadni. persze én is hallottam már felnőttektől, hogy azért van kapa foguk meg elálló fülük, mert ezt meg azt nem csináltak a szüleik, de nyilván csak túl hiúak voltak beismerni, hogy ezt dobta a gép, nem lehet mindenki festői szépségű és szabályos vonásokkal megáldva. Nem lesz elálló füle attól, hogy gyűrögeti, ha a családban jellemző, akkor valószínűbb, ha nem , akkor kicsi az esélye, hogy Ő fogja kezdeni a sort.
2019. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Na meg egyszer: "szükség esetén a porcból megfelelő nagyságú kimetszést végzünk, majd rögzítjük. " Nyilvánvalóan a felesleges részt vágják ki, te nagyon okos.

De szerintem ragaszd le a gyerek fulet minimum pillanatragasztoval, hogy el ne mozduljon.

2019. dec. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
És ha elálló füle lesz? Kevésbé fogod szeretni? Na ugye. Akkor nem mindegy?
2019. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3%
Nekem is eláll az egyik fülem, és nem, nem genetikusan öröklött, látszik is rajta. Nem annyira áll el, mint akinek extra porc van benne. Épp egy kicsit áll el, összekötött hajjal azért látszik. Nem is lenne könnyű műteni emiatt, mert a porc puhult meg rosszul. És igen marha érdekes, hogy pont az a fülem, amelyiket begyűrögettem... apám ragasztgatta celuxszal, nem nagy lelkesedéssel, szóval eredménye nem lett. Még nem néztem utána, hogy mit lehet tenni ellene, de azt tudom, hogy van ilyen fülpánt. Mindenképpen figyelj oda rá.
2019. dec. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Kedves" 13as!

Te azt írtad, hogy az elálló fül oka egy extra porc. Az idézett cikkben azt írják, hogy ha a normál porc mérete nagyobb, akkor esetenként el is távolítanak belőle, de azt, hogy eláll, a porc rossz szöge okozza. A nagyobb méretű porc nélkül is elállhat a fül.

Ha nem érzed a leírtak közötti különbséget, akkor add vissza az érettségidet, mert nem megy neked az értő olvasás, ami általános iskola alsó tagozatban is elvárt. Te "nagyokos"...

És sehol nem írtam, hogy én bárkinek is le akarnám ragasztani a fülét... Ezt már csak te gondoltad hozzá...

2019. dec. 22. 14:32
 17/20 anonim ***** válasza:
Cukimuki kerdezo, szerinted a nagyobb és az extra között mi a különbség? Mert ebben az esetben pont ugyanazt jelenti. 😙
2019. dec. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
"egy extra porc" - az plusz egy db porcot jelent... ha már magyarul próbálunk fogalmazni...
2019. dec. 22. 16:03
 19/20 A kérdező kommentje:
És mint írtam előbb is, a cikk is ezt írja, hogy ez csak plusz dolog lehet, de nem ez okozza...."okoska"....
2019. dec. 22. 16:05
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy extra méterü porc lett volna a helyes az egyik elözö válaszolónál.

De amit nem értek, te, kérdezö miért kötsz bele mindenkibe, aki azt írja, hogy ETTÖL nem lesz elálló füle a gyereknek és NEM ETTÖL lesz elálló a füle.

A belinkelt cikk orvosilalg magalapozott tényeket ír le, az általad említettek meg a pletykalapok szintjén vannak.

Az, hogy te minek hiszel inkább, magánügyed, de ne köss bele azokba, akik értelmes dolgokat írnak!

2019. dec. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!