Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis és nagy korkülonbség...

Kis és nagy korkülonbség alvásnál?

Figyelt kérdés

akik rögtön egymás után vállaltak két gyereket,és alig van köztük korkülönbség,hányszor keltetek fel éjjelente a két gyerekhez és meddig?

akiknél pedig nagyobb a korkülönbség meddig hányszor keltetek az elsővel majd a tesóval?újra kellett kezdeni az éjszakázást?vagy meg sem szakadt?

nekem másfélévesgyerekem van,3 hónapig oránként kelt,majd 1 éves koráig 4-szer keltem minden éjjel hozzá,azóta 3-szor éjjelente,tehát fokozatosan csökkent,de én már olyan régen aluttam reggelig,és szeretnék még egy gyereket,de ujból elölről kezdeni,már kétségbeejt.nektek hogy volt?


2016. máj. 13. 04:08
 1/2 anonim ***** válasza:

3 gyerekem született kis korkülönbséggel (24 és 17 hónap). Teljesen változó volt. Náluk nem úgy volt, hogy újszülött korukban sokszor, aztán egyre kevesebbszer. Persze, az első 1-2 hónapban volt éjszakázás. De a legnagyobb gyereknél 1 éves kora körül volt a legrosszabb. A második néhány hónapos korában már átaludta az éjszakát, nála a 2 éves dackorszak és az ezzel együtt megjelenő félelmek kavartak be, akkor fél évig nagyon sokat volt ébren, és nagyon nehezen is tudott visszaaludni. A harmadik alapvetően nagyon jó alvó, ő az ovikezdés óta kel fel egyszer-kétszer éjjel.

És érdekes módon, nálunk mindig váltva ébredtek/ébrednek, tehát ha az egyiknek épp rossz éjszakája van, a másik kettő alszik. Olyan időszak is volt, hogy hetekig minden éjjel másik gyerek volt sokat fent, mondtam is nekik, hogy ügyeletet tartanak :)

2016. máj. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2,5 év a korkülönbség. A nagy nyáron lesz 3, a kicsi 3 hónapos múlt. A nagylány kb. 1 éves kora után kezdte átaludni az éjszakát, nagyon jó alvó lett. Ez azzal volt összefüggésben hogy ekkorra teljesen elválasztotta magát a cicitől. Utána aludt éjszaka. Ezután én "engedélyeztem" magamnak egy fél év alvást éjszaka, meg szakdogát írtam, államvizsgáztam, szóval kellett a pihent agy.

Felkészültem, hogy a kicsinél is ez lesz, de ő nagyon korán 6-7 hetesen átaludta az éjszakát.Nem azt mondom hogy nem fordul elő hogy korábban ébred, de 10 éjszakából 8at átalszik.

Szóval lehet hogy jó alvó babát "kapsz", de az is lehet hogy nem. Ezt sajnos nem lehet előre tudni.

Miért kel vajon ennyiszer?

2016. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!