Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem nez ram a gyerek ez nagy baj?

Nem nez ram a gyerek ez nagy baj?

Figyelt kérdés
Reggel mikor felebred bemegyek felkapcsolom a villanyt mosolyog es mindenfele nez csak ram nem... es ez igy megykb egesz nap. Alig lehet vele felvenni a szemkontaktust. 5,5 honapos. Ez nagy baj?
2019. dec. 28. 07:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden érdekesebb neki, mint te vagy. Mégis mit lehetne erre mondani, azt, hogy autista az 5 és fél hós babád? Ne legyél lüke! Nem kell, hogy folyamatosan tartsa a szemkontaktust, elég, ha képes rá ebben a korban, aztán ha csak akkor teszi, amikor kedve is van hozzá, az is tök normális, ne keress gondot ott, ahol nincsen. Pont reggel, mikor kapcsolsz lámpát, rendes fénynél mindent újra lát normálisan, újra nekiáll felfedezni, felderíteni alvás után a terepet. Abszolút érthető, ha a környezetét sasolja helyetted, az most már sokkal érdekesebb, nem pár hetes, akinek anya arca az egész univerzum...
2019. dec. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bájdövéj. Napközben is normális, ugyanezen okból kifolyólag. Képes rá? Igen. Akkor gond egy szál se, ne várd el, hogy mindig rád figyeljen, mikor úgy akarod, a figyelem ebben a korban amúgy sem kell még hogy irányítható, vagy terelhető legyen.
2019. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit a kérdező védelmére kelnék, mert az első babával nekem is sok minden ijesztő vagy furcsa volt.

De egyrészt nagyon picike még a babád, nem szabad nagy elvárásokat támasztani felé, másrészt minden kornak (hónapnak, évnek) megvan a maga sajátossága, és a fejlődési üteme. Az esetek legnagyobb százalékában semmi probléma nincs. Harmadrészt sajnos egy ennyi idős babáról amennyiben nincs szervi, fizikai elváltozás senki és semmi

nem tudja neked megmondani, hogy van-e valami probléma a háttérben vagy nincs. De hangsúlyoznám, hogy 99,9% hogy nincs és most csak más érdekli.

A babák látása egyébként is úgy 8-9 hónapos korban fejlődik teljessé.

Én pl. tisztán emlékszem hogy sokat aggódtam a kisfiam kapcsán kb 7-8 hónapos korában hogy nem figyelt ránk. Ha jól emlékszem úgy 1-2 mp volt kb amig ránk nézett🤷🏻‍♀️ Akkor kezdett el mászni, nem sokkal később pedig állni, ülni, és 11 hónaposan már önállóan lépegetni. Szóval egyértelműen másra koncentrált és igyekezett megismerni a világot amennyire csak tudta. Utólag nem értem miért idegeskedtem hiszen 10-11 hónap között már sokkal jobban figyelt, tartotta a kontaktust, megértette amit mondunk.

Szóval napról napra, hétről hétre új dolgokat tanul és mutat majd neked. Vszeg ez most egy ilyen idöszak most neki, de ne aggódj, majd változik. Szerintem semmi baja, de majd te magad is meglátod :)

2019. dec. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%

Nem tudom, a kérdező helyében én is aggódnék. Nálunk kB 2 hónapos kora óta stabilan megvan a szemkontaktust. Most 5 h8, minden érdekli, de akkor is könnyű félve ni vele, és tartja is.

A helyedben a védőnővel beszélnék erről. Ő biztos tudja, hogy gond-e. Ha igen, akkor segít a megfelelő helyre eljutni.

2019. dec. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!