Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden baba "időre" eszik?

Minden baba "időre" eszik?

Figyelt kérdés
Olvasom itt hogy 3-4 óránkènt esznek, de ha nem eszik meg akkora mennyiséget hogy kibirja azt az idöt?
2019. dec. 29. 13:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szetintem lényegesen kevesebb gyerek eszik időre, mint igény szerint
2019. dec. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez inkább csak olyan általánosítás.Tehát általában beáll egy bizonyos idő amíg újra megéhezik a baba,az olyan 3 óra.Ezt én próbáltam betartani mert hasfájós volt a pici, a gyerekorvos azt mondta kell neki egy kis idő hogy pihenjen a gyomra,ne rakjam nagyon gyakran mellre a picit,próbáljam meg kivárni a 2,5-3 órát . Persze növekedési ugrásnál vagy ha nagyon sírt és nem tudtam rájönni hogy miért,mellre raktam gyakrabban.Azután ,mikor nagyobb lett már kezdett beállni az idő,főleg mikor kialakult a napi 5x -i étkezés.
2019. dec. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3 hónapban összevissza ettek a gyerekeim, utána lett benne rendszer, ami hónapról hónapra változott. Először napi 8-9 alkalommal, 1,5-4 órás szünetekkel, aztán napi 6szor 3-3,5 óránként egy nagyobb szünettel éjjel, most csak 4szer esznek, reggeli, ebéd, uzsi, vacsi. A babát figyeld, majd idővel kialakul a rendszer mindenben, az evésben is.
2019. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ma divatosabb az igény szerinti szoptatás, mivel én tápszerrel etettem tartottuk a 3 órát, jól működött.
2019. dec. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És mikor már hozzátáplálás van, étkezések kiváltása?
2019. dec. 29. 13:42
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint szoptatott babáknál általában hozzátáplálás megkezdése után sincs időre etetés. Eleve a Who 1 éves korig "mellétáplálást" javasol, azaz hogy ne válts ki étkezést.

Egyébként tápszerrel is lehet igény szerint etetni. Első gyerekem 4 hónapos koára teljesen tápszeres lett, de nem etettem órára. Figyeltem a jeleket, persze nagyjából beállt egy menetrend, kialakult, hogy 2-4 óránként kért.

Full anyatejes másodiknál kicsit később alakult ki, kb. 8 hónapos korra.

2019. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%

Ez a WHO is ezzel az ajánlással...

Nekem amúgy 3 óránkent evett az igény szerint szoptazott babám kb születésétől. Igaz, éjjel is, azóta is.

Én kiváltottam 10 hónapos korára az esti-éjjeli kivételével minden étkezést, a szoptatási időben szopi helyett kapta a normàl kaját (nem blw-zek, szóval a normál az babásított kaját jent), és nekem simán elfogadta, 6 hónapos kortól átlag havi 1 átváltás sikerült.

7-8 hónaposan, amikor 8-16 óráig nem volt már szopi, úgy éreztem, ismét emberi lény lettem, és a maradék szopikat meg szívesen megadtam, pedig előtte már teljesen elegem volt.

2019. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7, mi bajod vele? Az ajánlás ajánlás, nem pedig kötelező. Arról szól, hogy az anyatej legyen többségben.

Egyébként a tápszeres gyerekemnél se tudtam gyorsabban haladni a ht-val, mert egyszerűen nem állt készen rá, így könnyű volt "követni" az ajánlást.

2019. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Sose volt ehes 3 oranal elobb. Max 2,5 de az nagyon ritkan. Ma mar 5 hos es 4 orat is siman kibir. Ez biztos babafuggo 🤷🏼‍♀️
2019. dec. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%

A tápszer az más, az eléggé hasonlít a sima kajához technikai szempontból, de irreális elvárás, hogy 6-8-10 hónapos nagy gyereket napi 6x szoptasson egy nő, sokak számára ez a túlèlessel összeegyeztethetetlen.

6 hónapig még kibírtam én pl hogy sehová nem mehettem, mindent netről rendeltem, mert innen minden 40-60 perc, és akkor már necces mert esetleg akkor kér 2 óra múlva a baba, amikor lekésted a 40 percenként járó 30 petrc menetidejű buszt, de már a 6. Hónap végén is iszonyú ez.

2019. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!