Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el mutogatni a...

Mikor kezdett el mutogatni a babátok? Meddig kell elkezdenie?

Figyelt kérdés

A lányom 11 hónapos és még nem kezdte el. Igaz csak ma töltötte a 11.hónapot. Egyre több dolgot megjegyez, ha kérdezem hol van ez vagy az akkor odanéz. Mostanában kezdte, hogy nyúl valami felé ha akarja, pl, ha ölben van és oda akar menni az ablakhoz, de amúgy mindent próbál saját maga elérni, és ha nem sikerül akkor nyávog vagy rámnéz hogy adjam oda.

Úgy tudom 1 éves státuszon kérdés lesz. Barátnőm kislánya koraszülött (1 hónappal hamarabb született) novemberben az 1 éves szülinapján már megmutatta hol van ez az amaz.

Az enyém a mutatóujját egyenlőre csak csippentésre használja illetve ha vizsgálgat valamit.


Nektek csak úgy elkezdte egyik napról a másikra, vagy volt előtte ez a nyúlás? Esetleg rosszat jelenthet hogy egész karral nyúl nyitott tenyérrel és nem a mutatóujját kezdte rögtön hasznàlni?

Tudom ez kukacoskodásnak tűnhet, de a státusz kérdőíven konkrétan azt kérdezi, hogy mutatóujjával mutogat-e.

Picit aggódom... azért kérdezem.



#fejlődés #mutogatás #stàtuszvizsgálat
2019. dec. 31. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
2 hettel egy eves szuletesnapja elott volt a statuszvizsgalat es pont akkor kezdte el, elotte par nappal. En is figyeltem, mert szemevel megkeresett sok mindent, amit kerdeztem, de csak akkor kezdett ramutatni par dologra.
2019. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 éves volt, egyik napról a másikra kezdte :)
2019. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy nekem mindent korán csinált, 9 hónaposan volt ez az egész karral nyúlás és nyafogás, 10 hónaposan már mutogatott. A kicsi 11 hónapos, ő most kezdett el egész karral “mutogatni”. 😊
2019. dec. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ezek hülyék. Miért vették bele az 1 éves státuszba, amikor 18 hónaposan kérdezi még a szigorú neuropszichológus is (akinek az idegrendszeri fejlődés a szakmája)...
2019. dec. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Lányom nem sokkal az 1 éves státusz előtt. De a fiam (első gyerek) csak 14 hónaposan. Nem gáz, kérdésben volt de nem hozták rám az aggódást státuszon, se orvos se védőnő.
2019. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5%
Igen, tudom, hogy baromi unalmas otthon egy babával, totyogóval, de azért szerintem hagyd nem kellene ennyire becsavarodni. Az enyém nem is mutogat ilyen klasszikusan mutatoujjal, baja nincsen, mert elvittem más miatt, megvizsgálták.
2019. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!