Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék hogy kevesebbet...

Mit tehetnék hogy kevesebbet bukjon?

Figyelt kérdés
4 hónapos iszsz babám kezdetektől fogva sokat bukik. Mostanában már nyűgös is miatta. Mit tehetnék?
2020. jan. 1. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk a kisfiammal. Szerintem érdemes lenne elmenni a gyerekorvoshoz vele, mert a gyomorsav akár a nyelocsovet is felmarhatja, illetve a nyűgös utána akkor valószínűleg a babádnak kellemetlen is. Mi egy gastrotuss nevű szirupot kaptunk amit recept nélkül lehet kapni a patikában
2020. jan. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk meg kellett a kiságy fejvégénél emelni az ágyat, evés után kiadós büfiztetés, és legalább fél óráig legyen utána függőlegesen tartva.

Ezen felül Gastrotuss Baby-t kapott, amit evések után kellett beadni.

De az az igazság, hogy mindezek ellenére sem javult a helyzet túl sokat; igazán rossz pedig az állandó hasalással, és a kúszással lett. Most 1,5 éves a kislányom; most tudom azt mondani, hogy kb. 1 hónapja nem bukott már. Amikor a legrosszabb volt a refluxa, akkor napi 30-40x bukott, fogyásnak is indult, és néhány alkalommal volt, hogy fulladozott is.

2020. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Inkább előtte nyűgös. Mintha bántaná a hasát. Védőnő azt mondta hogy amíg rendes a súlygyarapodása addig nem foglalkozik vele a doki. Túl mohón eszik szte azért van. Ami egyébként igaz is.
2020. jan. 1. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányomnál is ez volt... Olyan mohón evett, hogy egy csomó levegőt benyelt közben... Aztán meg ömlött belőle a kaja...

Nekem az vált be, hogy etetés után egy 20 30 percre ráfektettem egy párnára kB 30 fokos szögben... Addig mondokáztunk mesét olvastunk... És utána böfiztettem csak meg... Utána ő egyre kevesebbet bukott..

Meg az orvos ajánlotta, h kicsit megemelni a kiságyát a feje alatti oldalon... Bár azt mi nem csináltuk mert 4 hónapos koráig bölcsőben aludt...

2020. jan. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ezt majd kipróbáljuk. Köszönöm a tippet.
2020. jan. 2. 10:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Evés után 20-30percig függőlegesen tartani, reflux párna, esetleg sűrítő a tápszerbe vagy sűrűbb tápszer :)
2020. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!