Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartást kell fizetnem...

Gyerektartást kell fizetnem havi 30 ezret de van 2 gyerekem akiket nevelek. Előző párom elvette a fiunkat a bíróság neki ítélte. Mit tehetnék hogy kevesebbet fizesek?

Figyelt kérdés
Albérletbe élünk ami elég sok kiadás. Semmi támogatást nem kapok . Volt párom saját lakásba él. Most fenyeget hogy börtönbe kerülök ha nem fizetek havi 30 ezret . És ha adok is neki annyit 2 gyerekem meg annyi minuszba lesz . Ez a összeg nem sok? Gondoltam ügyvédel által kérném hogy ez vigyék a felére kb . Sikerülne?
2017. dec. 22. 06:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Csak annyi gyereket csinálj, amennyit el is tudsz tartani. Ha kettőt nevelsz, nyilván tisztában vagy vele, hogy havi 30 ezer nem sok egy gyerek ellátására. Eszik, iszik, ruházkodik, iskolába jár...ennek költsége van.
2017. dec. 22. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%

Ha a jövedelmed eléri a netto 180ezer Ft- ott akkor reális az összeg.Ha alatta van akkor kérheted a csökkentést.

Úgy kalkulálj, hogy a netto jövedelmed 50%-a terhelhető gyerektartással.

Ez úgy néz ki jelen esetben, hogy ezt az összeget három felé kell osztani.Az a törvény, hogy egyenlő arányban kell részesüljön minden eltartott gyermek.

2017. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
49%
Kevés is. Bátyám 100at fizet, plussz extra kiadások. Mondjuk önmagától, alap volt, hogy megad mindent a fiának.
2017. dec. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
52%
Hat eleg keveset fizetsz.. a ģyerekedtol sajnálsz ennyit😣??
2017. dec. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
25%

4#!

Tehát ezt úgy gondolod, hogy mivel szerinted keveset fizet, így a másik két gyereke szájából vegyi ki az ételt, hogy a különélőnek többet fizethessen????

Gratulálok!

Még jó, hogy van erre törvényi szabályozás és nem a volt feleségek döntenek.

2017. dec. 22. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%

Na de az is nagyon-NAGYON JÓ,hogy nem a volt férjek döntenek.. nemsok ģyerek látna abból bármit is.

😂😂

2017. dec. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%
6-os! Az nem zavar, hogy a kérdést NŐ írta ki, mert a Bíróság az apának ítélte a gyereket?
2017. dec. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó miből gondolod hogy nő irta ki a kérdést? Elolvastam újra de nekem nem derül ki belőle..m
2017. dec. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Igen nő vagyok. Lehet hogy apának ítélte a bíróság. De ha harcoltam volna nálam lett volna de anyagilag őrültem ha akkor egy gyerekemel tudtam boldogulni. De bőven szendvedtem én ezért hogy nincs velem . Szóval nem kell a rossz megjegyzés.
2017. dec. 22. 08:41
 10/28 A kérdező kommentje:
Közben férjhez mentem es lett gyerekünk. Ebbe is hibás vagyok a volt párom szerint. Hogy mért vállaltam be még egy gyereket . Tudom hogy ő is a gyerekem . De ha nincs miből adnom hogy adjak most is utalok neki mert fenyeget . De 30 ezer ft sok igy hirtelen egyszere. Még az hogy hetente segitem valamennyi összegbe neki n jo mert heti fizetést kapok . De neki 30 egybe kell
2017. dec. 22. 08:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!