Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet feldolgozni hogy...

Hogyan lehet feldolgozni hogy a 39 hetes kislányom a pocakomban halt meg és meg kellett szulnom? Esetleg volt valaki ilyen helyzetben még? Egy hete történt de nem terek magamhoz, első baba lett volna .

Figyelt kérdés
2020. jan. 4. 14:23
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Őszinte részvétem. Remélem van, aki megölel és akit te is átölelhetsz. Kívánom, hogy ne legyél egyedül.


Nézd meg ezt:

[link]

Singer Magdolna, perinatális gyásztanácsadó oldala.

A perinatális gyász kulcsszóra keresve más csoportokat, szakembereket is találhatsz.

2020. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tudom nem vigasz...De nem vagy egyedül.Nekem szeptemberben halt meg a babám terminus elött 2 nappal. Ő is kislány, és első...

Őszintén szólva túl 3.5 hó-n...nem, nem múlik a fájdalom. Nem tudom segíthet e bármilyen terápia..úgy érzem nem. Talán ami halvány kis fel fel villanó remény sugár(ka), hogy lehet még testvére. Bár Őt sose feledem, mindig hiányozni fog. Ezt olvastam más hasonló helyzetű emberektől is. Nagy öröm vigasz a kistesó, de valaki mindig hiányozni fog az asztaltól... Annyirra fáj, és hihetetlen, hogy ilyen a mai világban még megtörténhet...középkorban érzem magam. Esetemben tisztázatlan az ok, egyik orvos szerint a nyakára tekeredett zsinór miatt történ, másik szerint nem mert sok baba születik zsinórral a nyakán, inkább a terhességi diabétesz miatt... (megjegyzem diétával kordában tartott diabéteszem volt). Nem tudom. De részvétem. És ez igazi részvét. Mert ezt senki nem értheti, csak akivel ez megtörtént.

2020. jan. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.

nekem kb jelenleg egyetlen "fájdalomcsillapító" a férjem. Azóta még jobban szeretjük egymást. Ő tartja bennem a lelket. Kb miatta élek még.

Javaslom, kapaszkodj te is a szeretteidbe, aki(k) megértenek. Aki nem megértő, azt ideiglenesen hanyagold. Most ha tetszik, ha nem, ez van. Meg kell egy kicsit "erősödni". Én több hétig, kb 4 emberrel álltam szóba. Aztán fokozatosan egyre többel. Akárki akármit mond, a te ütemedben gyászolj, sírj, dühöng stb. És ne legyen lelkiismeret furdalásod, ha haragszol..vagy irigységet érzel...ez természetes. csak a fájdalom generálja, ha pl zavar h miért pont a te babád..bezzeg az x-y ismerősöknek meg egészséges.. Most tombolnak az érzelmek. Hát tomboljanak. Ez késöbb csillapodni fog fokozatosan. és egyre kevésbé fog felzaklatni a kismamás-babás dolgok látványa.

Hát kb ez jutott eszembe egyenlőre...esetleg, ha gondolod privizz..

2020. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!