Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a szeparációs szorongás?...

Ez a szeparációs szorongás? És hogy reagáljátok le az első hisztiket?

Figyelt kérdés
13,5 hós lányom 2 hete megy magától, ezzel egy időben, egyszer csak önálló játék közben vagy apukájával játszik,odajön hozzám és sírva rángatja a nadrágom. Felveszem vagy leülök hozzá,ekkor megnyugszik. Ha másnál van és meglát sírva nyújtózik utánam. Idegenekkel barátságos volt eddig is most is, de most elbújik mögém és ölel nagyon. És elkezdett hisztizni ha valamit nem akar. Gondolom h ez normális,de érzem h már most le kellene reagálnom, csak nem tudom mi a helyes. Pl ma sétáltunk lennt. És nem akart hazajönni,már akkor hiszti mikor felvettem és még a lakásban is. Letettem neki az innivalóját és a cumit elérhető közelségbe és otthagytam jött utánam sírva..de mint akit nyúznak. Néha hozzászóltam higgadtan h hagyja abba, nyugodjon meg,igyon egy kis vizet stb..aztán egyszer csak abbahagyta. De nem vettem fel és nem kezdtem el bohóckodással játékkal elterelni a figyelmét. Ti mit csináltok ilyenkor? És mikor kezdi elfogadni h nem minden úgy van ahogy ő akarja?

2019. dec. 27. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Más az, hogy sírva odajön és az, amikor hisztizik, mert akar/nem akar valamit csinálni. Ha sír, mert hiányzom neki, megijed, stb., akkor játszom vele, ha hisztizik, akkor elmondom egyszer, normális hangnemben, hogy -példánál maradva- azért kell bejönni, mert ebédidő van, a tesói is éhesek, én is az vagyok, lassan el kell menni aludni is, de majd délután nagyot játszunk, jön apa is, stb. Nálunk ez mindegyik gyereknél bevált/beválik. 😊
2019. dec. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sose fogja elfogadni az ember, hogy a dolgok nem úgy vannak, ahogy akarja. De idővel megtanulja, hogy mikor meddig lehet elmenni. Na ez a szülő szerepe, hogy kijelölje a határokat.

És igen, általában a járással együtt feléled a szeparációs szorongás is. "El tudok menni" - ezzel együtt "a biztonság messze került".


Szerintem az általad leírt esetben jól csináltad. Magyarázd meg neki szépen, sokszor be fog jönni a magyarázat, de néha még akkor sem. Aztán majd lesz kamasz is, akkor úgyis mindegy, mit beszélsz. Egyébként meg, ahogy írod, egyszercsak abbahagyja - na ekkor fogadta el, hogy valami nem úgy történt, ahogy akarta, vagy az is lehet, hogy eddigre elfelejtette, mit akart és más dolog elkezdte lekötni. Hagyd meg neki az élményt és a tanulást, hogy el tud engedni dolgokat, amik nem fontosak.

2019. dec. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja igen ez 2 külön kérdés,nem úgy értettem ha hiszti is a sz. szorongás része.
2019. dec. 27. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!