Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult már olyan, hogy a...

Előfordult már olyan, hogy a baba elkezdett fulladozni egy félrenyelt falattól?

Figyelt kérdés

Mióta szilárdat eszik a fiam, sokszor eszembe jut, hogy nehogy félrenyeljen. Persze elméletben tudom mit kell tenni ilyenkor, és remélem az ijedtség ellenére is meg tudnám csinálni.

Volt már ilyen "élményetek"? Mit csináltatok?


2010. júl. 21. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ó, nekem állandóan fuldoklik :-D. Akkor mindig tudom mit tegyek, de utána mindenem remeg. Ráfektetem hassal a lábamra és paskolom a hátát, néha belenyúlok a szájába ha nehezebben jön fel neki.
2010. júl. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez szerintem minden anya rémálma!!! Nekem három gyerekem van de a frász jön rám mikor fuldoklik a legkisebb /2.5/ remegek mint a kocsonya,én is hasra teszem és a férjem mutatta hogy tenyérrel felfelé nyomva üssem finoman de határozottan a hátát :( jaj mikor látom a párom térdén kétségbeesve a kistündérem mindig elsírom magam pedig valószínű hogy magától is felköhögi,mert olyan túlélési ösztön van a gyerekekbe mint senki másba:)
2010. júl. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
sajnos igen, bár nem fuldoklásnak nevezném, inkább öklendezésnek, és eddig mindig felköhögte a nagyobb falatokat. ilyenkor ütögetem a hátát, és megpróbálom kihalászni a szájából a falatot.
2010. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sajnos volt többször is.

Egyszer annyira megijedtünk, hogy mentőt hívtunk, de szerencsére nem lett baj.

Egyszer pedig egy nagy darabot harapott a kekszből, és fuldokolt, de előre döntöttem, ütöttem a hátát, és feljött neki, aztán kiszedtem a szájából.


Gondolhatod, hogy én hogy megijedek ezek után, ha a gyerek köhögni kezd evés közben.


Egyébként akkora lélekjelenléte van ilyenkor egy anyukának, hogy el sem hittem volna soha!

Engem órákkal az esetek után kapott el a sírógörcs, amíg veszélyhelyzet volt, elképesztően higgadt, és határozott voltam.

Férjem jobban pánikolt, mint én, pedig elvileg ő a nyugodtabb jellem.


Na, nem rémsztoriknak szántam ezeket, mindkettő jól végződött, és Te kérdezted...

2010. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Épp a napokban! Anyósoméknál voltunk és kisfiam (13 hónapos) a szokásos kiflijét majszolgatta, de nem a hagyományos kifli volt, hanem vékonyabb, szárazabb és nem mállott szét a szájában. Ült a földön, láttam tele a szája és már könnyezik a szeme, nem tudott mit kezdeni a kifli csücsökkel, benyúltam a szájába, kivettem a kiflit... még vigyorgott is utána. :) Másnap ugyanez az eset csak babapiskótával.


Szerencsére nem estem kétségbe. Korábban is előfordult, egy nagyobb darab hús vagy zöldség miatt, mikor kezdtem bevezetni a szilárd kaját. Figyelni kell rá... nem hagyom magára, ha majszol valamit.

2010. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A piciknél teljesen természetes és ösztönös reakció hogy a nagyobb darabokat kiöklendezi. Az öklendezéssel semmi gond. akkor van gond ha köhög, vagy sípolva veszi a levegőt, mert akkor a légutakba került a félrenyelt étel vagy tárgy. Az én lányom 3 évesen a kekszet ette, és beszippantott egy darabot. Én sem hittem volna, de ilyenkor nincs ideje megijedni az embernek. Csak felkaptam, előbb a térdemre fektettem és úgy ütögettem a hátát, aztán már a lábánál fogva lógattam mire végre kijött, sőt még hányt is szegény. Utána persze remegtem vagy fél óráig.
2010. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!