Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Utaztatnátok 4 hónapos babát...

Utaztatnátok 4 hónapos babát a saját szórakozásotok miatt? Jobb, ha itthon maradnak?

Figyelt kérdés

Februárban lesz egy koncert külföldön (Londonban), és a két legjobb barátnőmtől azt kaptam ajándékba a születésnapomra, hogy elutazunk a koncertre. Pénteken megyünk, hétfőn jövünk vissza, repülővel.


A párom és a nagyik természetesen rögtön mondták, hogy menjek, érezzem jól magam, ők tartják itthon a frontot. Igazából nem félek attól, hogy ez ne menne nekik. Mert a férjem teljes értékű szülő, ha kell, akkor pelenkát cserél, tápszert készít, babaruhát vasal, stb. A szüleink, nagyszüleink is napi szinten babáznak, vigyáztak már a picire és maximálisan bízunk bennük. De azért mégis csak félek, hiszen ez lesz az első alkalom, hogy nem csak pár órát leszünk egymás nélkül... Ezért én szeretném, ha inkább velem jönnének. Igazából semmi extra programot nem tervezünk kint, lenne egy kis kajálós gourmet tour és lazítás, nem rohanós múzeumozós utat terveztünk amúgy sem. Így nyugodt lennék, hogy ott vannak a közelben, de mégis tudok "felnőtt programokat" csinálni a barátnőimmel.


Anyukám szerint ne utaztassam, mert lehet nem is viselné jól (márciusban amúgy is repülünk családilag, szóval ez szerintem nem jó érv), és ez a barátnőimmel szemben sem venné ki jól magát, hogy ők velem töltenének el egy hétvégét, de én viszem a családot is. A férjem a "neki mindegy" állásponton van, de mondta, hogy sok értelmét ennek nem látja... Tanácstalan vagyok. Nagyon örülök az útnak, programnak amúgy és várom is rettenetesen.



2020. jan. 9. 22:04
1 2 3 4
 21/32 Coffelia ***** válasza:
47%
A kisfiam 3,5 hónapos volt, mikor kocsival 2 napra Szegedre utaztunk, hogy részt vegyek egy zenei kurzuson, amit piszokul élveztem. Bár ő teljesen anyatejes volt, tehát nem volt meg nélkülem, egy pillanatig se volt kérdés, hogy ne mennék, hiszen ez egy jó dolog. A koncert is jó dolog. A lényeg az, hogy a gyereket szerető környezet vegye körül, az anya pedig belátható időn belül visszajöjjön. Magam is úgy gondolom, hogy nem kell megszűnni a szülés után, vissza kell tölteni a 0-24-ben elhasználódott elemeket. Ugyhogy jó szórakozást, tök jól meglesz a babád néhány napra a saját apjával és a szerető nagyszülőkkel, a károgókat meg felejtsd el, az elhanyagolás meg a túl korán jött gyerek baromira nem itt kezdődik. Te meg hozhatsz mesélnivalót a családba, megoszthatod az élményeidet, ami igenis másféle színt hoz a családi életbe.
2020. jan. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
62%

Menj, kapcsolódj ki. Nem kell oda a baba. Kitűnően el lesz apával. Amúgy is gratulálok a terjedhet, kevés apát ismerek aki ilyen pici gyerekkel be merte volna vállalni, mégha amúgy a mindenből kiveszi a részét típus is 🙂

Barátnőméket amúgy a gyerekorvos beszélte le a baba utaztatásáról. Ők végül kettesben utaztak, baba a mamaval maradt. Nem bántak meg. Azt mondta nagyon kellett a feltöltődés, hogy érezzék, hogy ők meg különálló emberek, nemcsak anya meg apa.

2020. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%

Óriási szerencse, hogy ilyen szüleid és nagyszüleid vannak, kicsit irigyellek e miatt .


Nyugodtan menj érezd magad jól , a gyereketek pedig a lehető legjobb kezekben lesz . Én sem viném még magammal .

2020. jan. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Menj, érezd jól magad. Kicsit irigyellek. A nagymama nálunk nem tud mit kezdeni a babával. A férjem szintén teljes értékű szülő, de anyateje ettől még nem lett.


Amúgy a repüléstől sem lenne semmi baja. De a férjednek kényelmesebb itthon lenni vele, mint egy szállodai szobában.

2020. jan. 10. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
61%

"A barátnőidnek sincs sok esze, hogy pont most lepnek meg egy ilyennel!"


Én szüleimtől borkóstoló kupont kaptam karácsonyra. Ők meg az első UH képet a babáról. Úgyhogy megbeszéltük, hogy ez mellé ment és kaptam mást. :D


Nyáron a két évesemmel utaztunk viszonylag hosszabb repülő útra. Éjfélkor szálltunk le, de ez nem volt gond, mert órák óta aludt. Felkapcsolták a lámpákat az utastérben, a kapitány el kezdett szövegelni és a leszállás után még 20 percig (!) nem engedtek le a repülőről senkit. Az emberek összeszedték a motyóikat és beálltak a folyosóra. Persze erre mind felébredt a kisfiam - én addig moccani se mertem, mert az ölemben aludt.

Olyan 20 percig tartó hisztit-őrjöngést csapott, amit lehet, hogy még sosem láttam tőle. Persze közben a klíma is leállt, el kezdett befülledni a gép. Mindent bevetettem. Ennivaló, innivaló, cici, játék, szomszéd gyerek játékai. Semmi. A szemkontaktust sem akarta felvenni velem, csak folyt le az ülés alá és a hiszti ment...

Ezt csak azért mondom, mert egy nagyon jól szocializált, bátor, barátságos két éves, de ez egy olyan körülmény volt, ami eszembe sem jutott, mikor belevágtunk az utazásba.

Én sem vinném a babát, de azt hiszem nem is mennék, mert emlékszem, hogy mennyire anyás, 4. trimeszteres volt még 4 hónaposan. Persze minden baba más, a személyes tapasztalataimat meséltem el.

Bárhogy döntesz, ne bánd később! :)

2020. jan. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
66%

Menj nyugodtan a babád nèlkül. Szép élmény lesz,te meg feltöltődsz,kikapcsolsz. A nagyik és apuka ezalatt nyugodtan babázhat,nekik is másfajta élményük lesz a babával anyuka nélkül.

Akik meg ősmamáskodnak: miért,az jobb,ha anya sehova sem mozdul a baba mellől,megszűnik külön egyéniségnek lenni,megszűnik az,hogy nő és férfi,férj és feleség? Az ilyen kapcsolatok előbb-utóbb szétmennek. Vagy,ha nem,mikor kirepül a gyerek/gyerekek,2 idegen fog egymásra bámulni,akik már nem tudnak gyerekek nélkül mit kezdeni egymással.

Mondom ezt úgy,hogy 4 gyerekünk van.

Volt időszak,mikor mi is errefelé tartottunk,de időben észrevettük,megbeszéltük,és letértünk arról az útról.

Érezd jól magad,Kérdező! Hidd el,ti csináljátok jól!

2020. jan. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
36%

Különbözőek vagyunk. Az én (kulturáltan) megfogalmazott véleményem: én nem mennék el több napra egy 4 hónapos baba mellől. Két gyerekem van, most várom a harmadikat. Mindkét gyerekem full anyatejes volt 6 hónapos koráig, nem is tudtam volna elmenni mellőlük, de nem is akartam volna. Ez nekem nem fért volna bele. De hál' istennek nem is csináltak volna a környezetemben olyan programot nekem, amit nagyon gáz lett volna visszautasítani (mert én visszautasítanám, legyenek bármilyen kedvesek a barátnőim).

A csecsemő utaztatásáról pedig annyit, hogy egyáltalán nem biztos, hogy végigüvöltené az utat, sokan utaznak csecsemővel, nem nagy kunszt. A harmadik babánk áprilisban születik, mi szeptemberben 5 hónapos babával (meg a két nagyobb testvérével) fogunk repülni. Ha mi ott vagyunk, velünk minden rendben, akkor a baba nem fogja zokon venni.

2020. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

Szerencsés vagy, amiért párod is bír a gyerekkel, ez a te érdemed is, hisz ez azt jelenti, oda adtad neki is a gyereket, nem úgy mint itt sok sárkány aki magának szült.

Szerencsés vagy, mert segíteni tudnak a nagyszüleid is, anyukád is. Jó neked.

A baba a legjobb helyen lesz, menj nyugodtan.

2020. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
63%
#27 Akarod mondani törölték a provokatív, értelmetlen, kötekedő és indokolatlanul sértő kommentjeiteket?? Nos nagyon jól tették, ez nem arról szólt hogy a kérdezőnek nem tetsző válaszokat törölték, hanem arról hogy kitörölték azokat a kommenteket, amiknek semmi keresnivalójuk nem volt itt, mert csak a kérdezőt minősítették benne, ugyanis az hogy mindennek lehordjátok, kicsit sem válasz a kérdésére. Ahogy nem is az volt a kérdés, hogy véleményezzétek jó döntés-e h elmegy 3 napra, hanem hogy vigye-e magával a családot is!
2020. jan. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

"Minek írsz ki kérdést, ha az összes neked nem tetsző választ törölteted?"

Azok a válaszokat lettek törölve, amit úgy kezdődtek, hogy "na engem ki csinált fel", " mennyire buta és gáz vagy", "minek szültél" és még sorolhatnám. Ne haragudj, de szerinted nekem van kedvem ezeket olvasgatni?! Vagy mégis, az ilyen válaszok hogy kapcsolódnak a kérdésemhez? Azt ne mondd, hogy építő jellegű kritikák akartak lenni.... :) Tudom tudom, szabad a véleménynyilvánítás, ilyenkor ezzel jöttök, ahogy láttam más kérdések alatt. De van különbség, hogy valaki kulturáltan elmondja a véleményét, vagy pedig állat módjára odaböfög valami trágár, bántónak szánt dolgot. Plusz én sehol nem azt kérdeztem, hogy mi erről a véleményetek, vagy hogy mondjátok el, mit gondoltok rólam.

Ja, és egy kis FYI még: a moderátorok törlés előtt megnézik a jelentett választ, és akkor kerül törlésre, ha szerintük sem a kérdéshez illik az adott komment. Tehát nem csak nekem szúrta a szemem. :)


Ezt még itt hagyom, olvasgasd és akkor hátha sikerül a rendeltetése szerint használni az oldal komment funkcióját:

"Ha kommentet írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne kezdj új téma boncolgatásába, új, a kiírttól teljesen eltérő kérdések feltételébe!

Ne menj bele felesleges vitákba! Ha valaki kötözködik, hagyd figyelmen kívül, illetve válaszd a lefele mutató kezet az értékeléshez! A kötözködő embereket ez jobban bosszantja, mint ha válaszolsz nekik! Ha valaki nyomdafestéket nem tűrő hangnemben válaszolt neked, akkor inkább jelentsd az info(kukac)gyakorikerdesek.hu-n, mint hogy magad próbálod megoldani a helyzetet, és magad is minősíthetetlen hangnemben kezdesz társalogni!

Fenntartjuk a jogot, hogy kommentedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."

2020. jan. 10. 09:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!