Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ideig hagyjátok vagy...

Mennyi ideig hagyjátok vagy van el magában a 11 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Mivel a lányom csak úgy hajlandó aludni ha mellette fekszem, ezért amikor ébren van kell főznöm és takarítanom. Ilyenkor szerencsére eljátszik magában, néha hozzámszalad ölelésre vagy hogy megnézze mit csinálok. Ilyenkor bűntudatom van, hogy nem vele foglalkozom de máshogyan nem tudom megoldani. Közben "beszélgetek" vele, de a délelőttök így telnek. Ebéd után együtt szundi aztán játszunk egész délután. Rendben van ez így?
2020. jan. 14. 10:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

Bocsi, de ha jobban osztanad az idod, akkor konnyebben venned az akadalyt. 🤷‍♀️ Es igen, meg lehet szoktatni az egyedul alvasra is idovel.

En is mindig akkor takaritottam es foztem ( amugy en is alt minden nap fozok, bar mi nem vagyunk ilyen gourmek h a masnaposat nem esszuk) amikor ebren volt/van, mert amikor alszik, azt szeretem kihasznalni hogy olvassak/ vagy csak pihenjek egyszeruen. Raadasul kutyank is van, akit ki kell vinni ha esik, ha szakad. En ugy osztottam optimalisan az idom, hogy a takaritast ugymond elokeszitettem azzal, h elozo nap momdjuk este bekeszitettem a mosast, rendet raktam, a nem romlando dolgokat kikeszitettem a pultra a fozeshez, stb. Igy miutan kelunk, feloltozunk, rendbe szedjuk magunkat, kakaozunk, elvisszuk a kutyat setalni, hazaerve leulunk egyutt reggelizni, aztan kicsit jatszunk, o egyedul folytatja a nappaliban ahol ralatok, mikozben fozok. Neha kijon, neha en megyek be picit bohockodni. A takaritas ugyanigy zajlik kb, nem egy nagy kunszt. Nagyobb kaliberu takaritast ugy vegzem hetvegen, amikor a ferjem el tudja vinni vmi apa lanya programra.

Ez kb 8-10.30 kozt lezajlik, utana boven van idonk jatszani fel1ig, amig nem kerul sor az alvasra. ( kissebb koraban 10.30-11.00 kozott kb aludt, aztan meg olyan 14:00-16:00 kozt megint).

2020. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
11es kb ugyanazt írtad le mint a mi napunk, semmiben sem jobb időbeosztás mint a miénk. Értem én, hogy lehetséges rászoktatni, de azt senki nem okoskodja itt hogy hogyan. 5 hónapos koráig én is csak letettem őt evés után és aludt egyedül. Ott hirtelen megváltozott és az egyetlen mód az altatásra az volt ha valaki (én, apja, nagyija ha jön) mellette fekszik. Ezt én is pihenéssel töltöm, olvasással stb. A lányom pedig fulladásig sír ha nem maradok mellette. Éjjel nincs ilyen gond, ott elalszik mellettem, majd átteszem a kiságyba és alszik 8tól 7ig. A házimunkában ő is segít, hozza amit a mosógépbe teszünk, kitolja a porszívót, bepakolja a játékait a dobozba, ilyesmik. De akkor ezek szerint elhanyagolom mert délelőtt egyedül kell egy picit játszania.
2020. jan. 15. 07:54
 13/14 anonim ***** válasza:
34%
Most ez komoly??? Mar bocs de aki szerint baj az, hogy egyedul jatszik a babad picit delelott az nem normalis. 0-24ben mellettuk kellene ulnunk? Tenyleg? Es kesobb mi lesz? Kulonben meg nincs teljesen egyedul. Hat ott vagy mellette csak te is teszed a dolgod. Barmikor odamehet hozzad, beszelgetsz neki kozben, segit neked. Szerintem teljesen jol csinalod. Van idod mindenre. Tudod vezetni a haztartast es gyermekedet is el tudod latni. Szerintem szuper vagy :)
2020. jan. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a baj ahogy csinalja, hanem az aggaly h ez jo e. Erre volt javaslat h ne poszmogjon annyit a hazimeloval es akkor nincs nyafi h eleget van e a kisbabajaval. ( egyebkent szerintem se kell 0-24ben jatszani veluk)
2020. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!