Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez baj? Abba kéne hagynom?

Ez baj? Abba kéne hagynom?

Figyelt kérdés

16 hónaposom van. Kapott már néha néha pici mézet. Mióta hidegebb van reggelente teázok és neki is elkezdtem adni. Mivel a cukor károsabb így egy kevesebb mint fél kávéskanálnyi mézet teszek bele neki citrommal. Viszont olvastam hogy nem kéne.

Ha eddig nem volt gond belőle akkor adhatom tovább?


2020. jan. 18. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%
Egy éves kortól mehet a méz. Viszont tömény cukor. Az a minimális "jó",ami van benne, arányaiben kevesebb hasznot hoz, mint ami rosszat tesz a cukor. Miért nem sztíviűval édesíted? Teljesen természetes és egészséges,ráadásul fogszuvasodásgátló hatása is van. 5 évesem van,de még nem evett cukrot, mézet és nem is fog.
2020. jan. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Persze, első, oviban sem kap cukrosat meg majd iskolában sem fog. Soha nem fog a pénzéből venni egy szelet csokit és nem fog enni az esküvői tortájából sem. Soha nem iszik majd alkoholt és soha nem merészel majd sütni egy normális sütit.



Nyugodtan ihat mézeset, ha nincs tőle baja. 😊

2020. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan adj neki mézet. De a bolti méz tényleg nettó cukor, szóval akár azt is adhatsz neki.


Én mondjuk nem tömném ilyen kétes eredetű, fosató baromságokkal a gyerekemet, mint a sztívia. Ugyanígy azt se értem, minek a vegáknak húspótlék. Eldöntöd, hogy nem eszel, akkor ne a pótlékokat keresd. Ne egyél, aztán ennyi.


Másrészt a gyereknek nem tiltani kell dolgokat, hanem meg kell neki tanítani a mértéket. Az első ezt megspórolja magának.

2020. jan. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
ilyen kicsi gyereknek egyáltalán minek kéne ízesíteni a teát? anélkül nem issza meg?
2020. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%

"5 évesem van,de még nem evett cukrot, mézet és nem is fog."


Nálunk is volt ilyen anyuka az oviban, aki állította, hogy a gyereke nem eszik cukrosat, chipset, stb. Az ovis farsangon és az összes szülinapi bulin a kislány két pofára tömte a kekszeket, sütiket, chipset. Még a zsebébe is eldugott pár csokis kekszet, mikor kérdeztem, mit csinál, azt mondta, hogy elteszi nehéz időkre.

2020. jan. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
#5 🤣🤣🤣
2020. jan. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

4es igen van ilyen

Az enyem se issza meg cukor nelkul

Igyal te meg 1 liter cukornelkuli keseru teat

A babak amugy is az edeset szeretik

2020. jan. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Egy 16 hónapos gyereknek már van saját kialakult ízlés. Az én lányom pl sehogy nem itta meg a teát. Se cukorral, se magában. Viszont rengeteg vizet ivott, és imádta a gyümölcsleveket (de csak ha higítottam neki fele víz, felé gyümilé)


A tömény csokit soha nem ette meg, de a csokis kekszet (amit én sütöttem itthon és csak annyi cukor volt benne, ami abban a kevés étcsoki darabban volt amit beleraktam) azt 2 pofára ette volna, ha hagytam volna.


A paradicsompürét nem ette meg, se a ketchupot, csak ha a kettőt összekevertem, így nem volt se túl édes, se keserű.


A répát, paradicsomot, sütőtököt, kukoricát utálja. A sima tököt, borsót, krumplit, sárgaborsót, uborkát, paprikát szereti. A karalábét, zellert szintén utálja.


Szóval az én lányom se a tömény édeset, se a keserűt nem szereti, viszont a semleges ízekkel nincs baja.


Kérdező: egy fél kanál méztől semmi baja nem lesz. De tarts mértékét, ne kapjon minden nap teát.

2020. jan. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

Én nem adtam mézet neki. Vagyis hőkezeletlenül nem kapott.

Az oka nem a "cukor", hanem a botulizmus rájuk nagyon veszélyes.

/ bolti mézet nem fogyasztunk. Magyar termelőtől csak/



A édessel elôbb utóbb találkoznia kell.


Voszont valaki emlegette a keserű teát.

Nah

Fekete teát jó ideig nem ihatnak a gyerekek.

/ ugyanennek a válaszadónak üzenem, hogy ízesítetlenül iszom minden teát.......így szeretem, így szoktam meg/

2020. jan. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

" 5 évesem van,de még nem evett cukrot, mézet és nem is fog."

Igen, az oviban meg majd kiültetik gondolom a folyosóra, amikor tortázás van, nehogy sóvárogva bámulja a gyerekeket. Sőt ebédet sem eszik, mert kb mindenbe cukrot raknak...

2020. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!