Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hetes babával inkább ott...

10 hetes babával inkább ott alvós vendégeket hívtok, vagy ti alszotok másnál?

Figyelt kérdés
Nővéremék tőlünk négy óra autóútra laknak. Van egy hét és egy öt éves gyerekük. Szeretnénk a kisbabánkkal őket "megismertetni". A távolság miatt úgy érné meg, ha két három napra is együtt lennénk. Nem tudom eldönteni mi lenne kevésbé stresszes a babával, ha mi megyünk, vagy ha ők jönnek ide. Ti melyiket választanátok? Mindketten házban lakunk ahol lenne a vendégnek külön szoba.
2020. jan. 19. 15:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

Mindkettő jó lehet megf. szervezéssel.

Pl ha hozzátok jönnek, akkor lehet programokat szervezni a környéken. Csak hozzanak játékot és segítsenek be Neked a felnőttek.

Ha mentek, jól eshet Neked a kimozdulás viszont az utazás hosszú lehet a babának.

Neki kb amúgy minden jó ha Te ott vagy.

2020. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha mindenképpen napokig kellene mással lenni, akkor őket hívnám ide, a babának jó a megszokott hely, környezet. Bár én nem örülnék neki ha napokra kellene együtt élnek másokkal.
2020. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát én sem örülök neki de sajnos máshogy nem megoldható a távolság miatt
2020. jan. 19. 16:09
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Ti 1 10 hetes gyerekkel jobban elfértek 1 szobában, mint ők 2 naggyal.
2020. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

10 hetes babát még nagyon nem fog érdekelni más gyerek. Sztem csak magatoknak csináltok katyvaszt. Az én 4 hónaposom már megnéz másikat, de annyira még őt se érdekli. Meg emlékezni se fog.

Lényeg a lényeg én még 10 heteshez biztos nem hívnék senkit ismerkedni. Majd ha nagyobb lesz és érdekli is

2020. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Inkább én mennék. Egy 7 és 5 éves varomi látványosan tud unatkozni még otthon is, nem hogy efy olyan helyen ahol nincs nekik való játék stb..

A babának igazából mindegy h hol van, csak vele legyél 😊

2020. jan. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
A testvéremről van szó , azért szerintem jogos az igény hogy lássák a gyerekemet, nem azért mert ő emlékezni fog rá, hanem mert én is alig vártam hogy találkozzam az unokahúgaimmal.
2020. jan. 19. 16:22
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem a 10 hetes is már picit élvezheti a gyerekhangokat, ha ő maga biztonságban van az anyjánál.

Kicsit off: én pl azt hittem, vèletlen, hogy a lànyom magzat korában azonnal nekiállt nagyokat rúgni, amikor a fèltesója hangoskodott, de aztán kiderült, hogy imádja pár hetes korától, őrá mosolygott énutánam először, pont ilyen korában.


Plusz a család szocializációja nagyon fontos, az anyukának is jó a társaság, szerintem teljesen jó az ötlet, ha nem megy, gondolom hamarabb is haza lehet menni.

2020. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%
Nálunk evidens volt, hogy hozzánk jönnek, és nem mi visszük megmutatni. Már csak azért is, mert egy 10 hetes babának még gyenge az immunrendszere, más környezet, más levegő, más baktériumok, megterhelő egyszerre alkalmazkodni a kis szervezetének minden új ingerhez.
2020. jan. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A helyetekben én a babával utaznék. Neki még szinte mindegy hogy hol eszik, meg alszik, csak anya legyen ott. Az autóutat szervezzétek eves utánra, jobb esetben végig fogja aludni.
2020. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!