Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek volt olyan, hogy a...

Nektek volt olyan, hogy a baba miatt annyira keveset aludtatok, hogy hozzászoktatok, és emiatt kevesebbet alszotok?

Figyelt kérdés
Hogy szoktatok vissza az alvásra? Vagy ez magától megy? Én 1-1.5 éve csak pár órákat tudok aludni (2-3), nem áll vissza:(
2018. jan. 15. 07:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2%

Nem volt. A gyerekeket időben leszoktattam az éjszakai evésekről, és átaludták már 3 hónaposan az éjszakát.

De ha a szervezeted hozzászokott az állandó felkelésekhez, akkor nagyon nehezen fog átállni más ritmusra.

2018. jan. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Énis ettől félek:( Egyszerűen nem tudok aludni.
2018. jan. 15. 07:42
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Jelen :)

De én örülök neki. Több időm van másra, ha későn fekszem és korán kelek.

Pl. amikor gyerek ovis lett, elkezdtem számvitelt tanulni, hasznos volt a plusz idő a vizsgaidőszakban! Most 2. gyerekkel vagyok itthon, így alapból könnyebb az egész mert sokkal kevesebb alvásigénnyel nem vagyok mosott kaki.

Ha meg ő is nagyobb lesz, ismét valami hasznosra fogom fordítani a nem-átdurmolt órákat. Nekem ez így pont jól jött.

2018. jan. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké, de én annyira keveset alszok, hogy így dolgozni se tudok. Ez már így nem jó. És bármit próbálok, nem megy az alvás:( Nyugtató teák, vitaminok, mozgás, szauna, este valami rövid ital.. mindent próbálok, de nem megy:(
2018. jan. 15. 07:59
 5/11 anonim ***** válasza:

7 éves a gyerek. az utóbi 6 évben simán működök napi 5 óra alvással.

Ha véletlen elalszom akkor, amikor a fiam (9 körül), akkor hajnal 2-kor ébredek.

2018. jan. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bárcsak tudnék 5 órát aludni, az nekem már megváltás lenne. Én 1-2-3 órákat tudok csak, mikor mennyit. És így elég nehéz koncentrálni a munkára. Kénytelen vagyok alatatót szedni, de arra nem akarok rászokni (még nem vagyok), ezért lenne jó valahogy visszaszokni magamtól..
2018. jan. 15. 08:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De ez nem attól van, hogy hozzászoktál, hiszen igényed meg lenne rá. Valahogy felborult a bioritmusod. Nekem míg otthon voltam a gyerekkel, volt egy olyan időszakom, hogy nem tudtam aludni (szerintem akkor sokalltam be végképp a bezártságtól, egyedülléttől, pedig már több, mint 1 éves volt a kicsi, és nem csak otthon ültünk). Szerencsére munkábaállással megoldódott. Én mindig szerettem a munkámat, nekem ez sok pluszot ad.

A javaslatom annyi, hogy keress valami hobbit, ami kikapcsol, mert szerintem a túlhajszoltság, egysíkú élet (gyerek, háztartás, esetleg munka, amit nem szeretsz) felőröl.

2018. jan. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen utolsó, ebben lehet valami. A munkahelyem se az igazi.. Egész nap nincs kihez szólnom, ettől én kikészülök. De megszűnik ("szerencsére"), hátha az új hely jobb lesz..
2018. jan. 15. 08:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem 2 évesen még 4-5x kelt az egyik gyerek, én már rég dolgoztam. Aztán 3 évesen már csak 1x. Az alvásom vele együtt alakult, tehát nem ébredtem fel 2-3 óránként, de a hajnalira még felkelek olykor akkor is, ha ő valami csoda folytán épp nem jön át. Citromfű teát és a friss levegőn mozgást (pl. játszótér:) tudom ajánlani.
2018. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A fiam nemsokára 26 éves lesz. Szörnyű éjszakáim voltak vele kb. 1 éves koráig. Mivel 1000% volt, hogy éjfél körül felébredt, ezért rászoktam, hogy addig inkább el sem alszom, mert csak rosszabb.

Azóta nem tudok elaludni éjfél előtt.

2018. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!