Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártál már úgy, hogy a babád,...

Jártál már úgy, hogy a babád, miután megduplázta a súlyát, nem vagy csak alig hízott valamennyit? Kiderült, hogy mi az oka, vagy egyszerűen csak lassabban gyarapodott és kész?

Figyelt kérdés
Ma voltunk mérlegelésen, és a babám egy hónap alatt mindössze 50 g-ot hízott. A védőnő szerint nem kell aggódnom miatta, azt mondta, ebben a nagy melegben nem is csoda. Máskor is volt már ilyen, hogy csak keveset hízott egy hónap alatt, de a gyerekorvost sem aggasztotta a dolog különösebben, azt mondta, az a lényeg, hogy hízott, még ha nem is sokat. Viszont a hossza akkor is és most is nőtt. Én benne lettem volna valami kivizsgálásban, de az orvos szerint indokolatlan, hiszen ránézésre rendben van a kicsim, egyébként is jókedéjű, mondjuk most ebben a dög melegben nincs valami jó étvágya, plusz a foga is jön. Ja, és persze egész nap mozog, néha még álmában is mocorog. Egyébként 7 és fél hónapos. Ja, és szoptatom, de mellette persze már kóstolgat is.
2010. júl. 22. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is keveseket hizik a babám,nála sincs semmi gond,egy kis örökmozgó,egész nap meg sem áll,a fogzáskor nekem sem mindig eszik jól a kisfiam,meg ebben a melegben sem,fél éves koráig sokat hizott,de azóta nem annyira,a mult hónapban is keveset hizott,viszont hosszra sokat nyult.

Amig jókedvüek kiegyensulyozottak addig szerintem nincs ok aggodalomra!:)

2010. júl. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, a védőnőm is ezt mondta, de nem bírom ki, hogy ne aggódjak. Várok még válaszokat.:)
2010. júl. 22. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam 13 hetesen duplázott, azóta lényegesen lelassul a gyarapodása, nálunk is voltak hetek, mikor stagnált a súlya. Ő is hét és fél hónapos most, lassan, komótosan szedi magára a grammokat, mozgékony, eleven, kúszik, mászik, melege van, nem ér rá enni, minden érdekesebb és az ínye is duzzadt felül... örülök, ha szopni van kedve, a kanalazás nem divat most nála. Doki nálunk sem aggódós, azt mondja, ha nem fogy, addig rendben van minden, úgyhogy megpróbálok én is nem aggódni. :)

Ha jókedvűek a gyerkőceink, baj nem lehet.

2010. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is nagyon hamar duplázott, utána lelassult a hízása. 4 hónap alatt hízott kb. 1 kg-ot. Most megint azt látom, hogy nyúlt sokat, nagyobb ruhákat kell ráadnom, a combijai pedig vékonyabbak lettek. Most lesz majd ismét lemérve egy hét múlva, akkor kiderült. Ez teljesen természetes egyébként. Nagyon meleg is van, ilyen korban rengeteget is mozognak... Nyugi, semmi baj ezzel!
2010. júl. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyosak vagytok, megnyugtató, hogy nem csak az én kis Drágám ilyen.:) Sajnos hajlamos vagyok néha túlreagálni a dolgokat, főleg, ha a kisfiamról van szó.
2010. júl. 22. 12:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Most 6 hónapos a kislányom, 4 hónapos korára megduplázta a súlyát, most legutóbb 3 hét alatt csak 100 g-ot hízott, viszont 3 centit nőtt. csak szopik, én nem aggódok, mert amíg fejlődik addig nincs gond. emiatt nehogy meggyorsitsd a hozzátáplálást. ez teljesen normális így ,gondolj bele mekkora babáink lennének , ha mindig olyan nagyon sokat híznának, 1 évesen nagyon nagy lenne a súlyuk. Meg ahogy minél többet mocorognak, többet is lemozognak. ne aggódj, semmi gond nincs. szopizzatok sokáig!vnő
2010. júl. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Neked is köszönöm a hozzászólást, főleg, hogy védőnő vagy.:) Eszem ágában sincs meggyorsítani a hozzátáplálást, de a kisfiam nem is nagyon hagyná, ma ebédre nem is adtam neki semmit az anyatejen kívül, annyira nyűgös a foga miatt, nem is viseli el a kanalat... Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2010. júl. 22. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!