Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felháborító mások szerint is,...

Felháborító mások szerint is, vagy csak én vagyok ennyire szentimentális szülés után?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hónapos kisfiam. Baráti társaságban voltunk a hétvégén, ilyen csoportos babázós beszélgetés(szeretjük egymást, és sose ment ez a versengés, vagy egymás bírálása, mielőtt ezzel jönne bárki is). Most viszont volt egy új pár is. Eleinte kedvesek voltak. Beszélgettünk és feltűnő volt, ha egyet nyikkant a 6 hónapos picije az anyukája rögtön kb hiszti rohamot kapott cumit adott a kicsinek és figyelte a reakciókat. Mert zavarta ez, apuka igazán nem foglalkozott semmivel. Meg pár nyilatkozásuk alapján lejött, hogy anyuka nem szeret otthon lenni, ha teheti a picit lepasszolja a mamának, és barátokkal megy mindenfele. Még azt mondom ez nem is lenne gáz, de durván elszólta magát egyszer..

Mesélte, hogy a minap a férje dolgozni volt és ő elment elment a fodrászhoz reggel első vendég ő volt. Aztán mesélte hogy mi volt, hogy festésre ment mert már úgy el volt hanyagolva a haja stb. erre valaki megkérdezte a csajok közül, hogy a pici nem sírt a szalonban a nagy hangokra? erre ő hogy a pici otthon aludt EGYEDÜL, nem akarta FELKELTENI, olyan édesen aludt. Ment a bébiőr a telefonon és ott figyelte. (ezt igazán nem is értettem hisz tudva lévő hogy nem 2 percre lévő fodrászhoz ment, hanem minimum 10 percnyire ha kocsival volt. Ha valami baj van, hogy ment volna haza?!) Egy pillanatra mindenki lefagyott de senki se merte neki megmondani h mit gondolunk.

Ahogy elmentünk én a férjemmel ezt megvitattam haza úton, hogy én erre soha nem lennék képes.

Nálam ez nem fér bele, és valahogy úgy éreztem ez nem egyszeri alkalom volt náluk.

Csak én érzem, hogy ez tényleg durva, vagy vannak ilyen dolgok?

Vagy elfogult vagyok mert nekem is pici babám van, de én a 8 hónap alatt esetleg az udvaron hagytam "magára" pár percre, míg a babakocsiban aludt ahová senki se tudja zavarni, míg beszaladtam a házba valamiért. De ezt is míg forogni nem tudott. Utána vigyázni kellett.

Ti mit gondoltok erről?

Köszönöm a válaszokat!



2020. jan. 25. 22:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem pontosan tudod, hogy ez gáz. Még ha a sztori igaz is, akkor is csak hangulatkeltésre írtad ki a kérdést.
2020. jan. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kedves első, sajnos a sztori igaz és nem hangulat keltesre írtam ki hanem azért, mert tényleg érdekelne mások véleménye. Volt olyan aki szerint hozzám hasonlóan felháborító ez az egész. De meglepetésemre anyósom szerint nem kell mindig rosszra gondolni, a gyereknek kutya baja. Nem kell ennyire félteni.

Ez meglepett a részéről, de lehet azért volt ennyire laza mert nem az unokájáról volt szó... Csak tényleg érdekelne, hogy ki hogy látja ezt

2020. jan. 25. 22:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Veszélyeztette.



Röviden ennyi.



Es egyébként, szolnod kellett volna, bár ugyan, ha szóltál volna lehet akkor is folytatja..


De azert azt mondtam volna, valaki mit nem adna egy baba ért, ő meg nem vigyáz rá... Olvasni is rossz volt.

2020. jan. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Őszinte leszek én annyira lefagytam ezen személy szerint, plusz nem is igazán ismertem őket, nem tudtam ott reagálni. Bár az arcomon minden látszott..
2020. jan. 25. 22:48
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

Ez durva


Nekem a legtávolabb ( ami másoknál lehet kiveri a biztosítékot) az a szomszéd volt, ahova mentem ( bébiőr/ légzésfigyelő is ment)

Közelebb volt, mintha az udvar végébe mentem volna...

Ez is 1-szer fordult elő..


Itt a lepasszolások, hozzáállás is egy dolog..

De az konkrétan veszélyeztetés

2020. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
66%
Ismerek egy csajt, aki szintén hasonlòkat csinàl. Ő simàn otthon hagyta egyedül a pàr hònapos gyerekèt, amìg elment a nagyobbèrt a bölcsibe a szomszèd vàrosba. Aztàn a nagyobbal bevàsàroltak, majd nyugodtan hazament. És ez nem egy alkalom volt, ez volt a rendszer. Vagy elment fellèpni (énekel a csaj), a gyereket betolta a tanàriba (zenesuli), ès ott volt szegény egyedül egész műsor alatt. Vagy mikor újszülött volt és felkelt éjszaka enni, pàrnàkkal tàmasztotta ki a cumisüveget a kiságyban, úgy adott enni a babànak, mert hogy ő nagyon fàradt és nem bìr fellenni, mìg a pici eszik. És visszafeküdt aludni! Én egyébként 3 mondatnàl többet nem beszèltem mèg ezzel a csajjal, baràtnőm ismeri jobban, ezeket ő mesèlte!
2020. jan. 26. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Óriási felelőtlenség, amit csinál, én biztosan szóltam volna neki. Nem gorombán, az nem az én stílusom. Még ha pár percre is van a fodrász, vajon mennyi idő alatt érne haza, ha éppen akkor történik valami a babával, amikor a festék még a haján van? Persze lehet, hogy mázlija lesz és megússza gond nélkül, de nagyon rizikós, én képtelen lettem volna így magára hagyni a babámat.
2020. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
En azert a ferjenek szolnek,tud rola vajon? Oriasi felelotlenysg. Az anyat erheti utkozben baleset vagy ilyenkor szokott leegni a haz. Le is csuknam,komolyan..
2020. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Tud róla, mert hallotta mikor a beszélgetés zajlott, meg ő igazából nem foglalkozott a gyerekkel ott sem. Én nagyon sajnálom a kisbabát.
2020. jan. 26. 12:12
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Felelőtlenség. Nagyon finoman mondva. Bármi történhet,és nem tud segíteni a picinek.

Biztos, hogy nem hagytam volna szó nélkül. Valamilyen finomabb formában mondtam volna, hogy ez milyen veszélyes

2020. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!