Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit kell inni egy 6.5...

Mennyit kell inni egy 6.5 hóapos babának? És baromfi virslit mikortól ajánljátok?

Figyelt kérdés
2010. júl. 22. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:

ilyen melegben úgy 7-8 dl-t kábé


nem ajánlom a virslit... a füstlit is csak egy éves korban adtam először. most is csak egy- két hetente kap nem hiszem hogy bármi köze van a baromfihoz....

2010. júl. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Carmen: ez a 7-8 dl folyadék vagy anyatejjel/tápszerrel együtt értetted? Mert az én dokim szerint 800 ml folyadék kell, ami nem feltétlenül csak anyatej, tehát teával/vízel együtt. Nem mindegy! Szerintem ritka az a 6 hós baba, aki még plus 8 dl-t megiszik (lehet, hogy tévedek!!).

A tej/tápszer szerintem meg nem ital, hanem étel.

2010. júl. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ki van zárva hogy egy 6-7 hónapos gyerek megigyon napi 7-8 dl csak folyadékot (vizet).

Az én fiam 7 hónapos, a tápszerén kívül napi max 2 dl vizet iszik meg apránként.

2010. júl. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Ne haragudjatok meg, de ellent kell mondanom.Az én kisfiam szintén betöltötte a 6 hónapot és az eddigi 220-250ml-s evései helyett 80-90ml-t eszik, hiába próbálom, nem kér többet.Viszont ma pl már 3 cumisüvegnyi vizet ivott meg, és még 2-t amiben volt egy kis baracklé is.És még nincs vége a napnak .....

Ha úgy vesszük, 250-ig van számozva az üveg,de színültig töltöm( akkor talán 270-290) az több mint egy liter folyadék csak a tápszeren kívül.Ma kezdtem el neki a vizen kívül mást is adni, hogy azért egy pici plusszt is igyon.Beszéltem róla dokival/védőnővel, azt mondták nincs vele semmi gond, szépen hízik, nő, vidám mosolygós baba.

A virsli az már fogósabb kérdés, szintén kérdeztem, azt ajánlották hogy ha már adok, akkor minnél több hús és minnél kevesebb adalékanyag legyen benne.A héten kapott a manóm egy pici kávéskanálnyit, összetörve, nem volt semmi baja.Persze baromfi.De ne hagyatkozz rám, ez az én tapasztalatom virsli ügyben :)

2010. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az "ellentmondást" a két utolsó válaszolónak írtam.
2010. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!