Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleget/jól foglalkozok közel...

Eleget/jól foglalkozok közel 3 hetes babámmal?

Figyelt kérdés

-Ha sír felveszem, megpróbálom megvigasztalni, azonban kisebb nyekkenésekre nem vesszük fel (általában abba is hagyja mire oda érek)

-Sajnos egyszer-kétszer már előfordult, hogy úgy éreztem nem vagyok vele elég türelmes, gyengéd, csúnyábban szóltam hozzá

-Egyre többet van ébren: ma délben evett utána fent volt, picit foglalkoztam vele, megint evett aztán még éber volt de letettem a kiságyába, ahol egy darabig még mindig fent volt majd elaludt.


De volt olyan is, hogy fent volt, elvolt én ettem és csak utána vettem fel "játszani" amikor észrevettem, hogy nem alszik. Ti hogy csináljátok?



2020. febr. 3. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Ezt neked kell érezned. Nekem azért úgy tűnik abból ahogy írsz, hogy ez neked inkább nyűg. És ha most türelmetlenül rászólsz az nem túl jó, mi lesz ha 1,5 éves lesz és mindenre nem lesz a válasz és emmi sem jó neki, majd jön a dackorszak és a hiszti? Tervezett baba? Nincs depressziód?
2020. febr. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

De miért szólsz egy 3 hetes kisbabához "csúnyábban"???? :O


Amúgy szerintem tök oké, nem kell folyton szórakoztatni, jó az, ha elvan magában. De azért ne kiabálj vele már 3 hetes korában, kérlek.

2020. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
És szót fogad, ha kiabálsz vele? Csaak mert az ötévesemnél se működik, nemhogy egy pici bsbánál.
2020. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Mit tesz az a szegény magatehetetlen apróság, hogy csúnyábban szólsz rá? Komolyan érdekel. Mivel tud felhúzni?
2020. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

Enyém 4 hetes. Ilyenkor még csak jóformán eszik-alszik. Fürdetés előtt szoktam vele foglalkozni, akkor ébren van egy órát. De nem nyüstölöm agyon. Hasra teszem, masszírozom, járkálok vele, beszélek hozzá. Kifárad ennyitől is.

Néha nekem is fogytán a türelmem, pedig tervezett baba, 3 évet vártunk rá. Azért nem kell leszólni a kérdezőt, gondolom itt mindenki szuperanyu, türelmes meg minden...

Van, amikor éjjel nem alszik vagy nagyon rosszul, huszadszor lövi ki a cumit, de mégus kéri, visszaadom, megint kiköpi... Mindez éjjel másfél órán keresztül... Igen, nekem is elfogy a türelmem, olyankor egyet térek a szobában, elszámolok tízik, átgondolom mi lenne a megoldás, aztán újra kezdődik a türelemjáték. Ne aggódj kérdező, mindent jól csinálsz,ha úgy érzed ideges leszel, vagy fehúzod magad nagyon, akkor inkább hagy egy picit, míg megnyugszol, ne kiabálj vele, ő nem tehet semmiről, neked kell megfejtened hogy mit szeretne, mi a baja.

2020. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem kellene így letámadni a kérdezőt.

Lehet, hogy már elfelejtették, milyen egy 3 hetes babával az élet, vagy nektek szerencsétek volt és "könnyű" babátok volt, vagy még nincs gyereketek.

Ebben az esetben elárulom, hogy egy 3 hetes baba mellett a legtöbb anyukának vannak hangulat-ingadozásai, és bizony nem minden rózsaszín vattacukor, még egy egészséges, imádott, régóta vágyott újszülött esetében sem.

A kérdező 3 hete lett anyuka, nagyon friss a dolog, ilyenkor hirtelen szakad rá az emberre az óriási felelősség, a fáradtság, a kialvatlanság, lehet hogy még fájdalmai is vannak a szülés után, ki tudja hány órát ringatja éjjelente a kisbabáját.

Igen, erről szól az anyaság, valószínűleg ő is tisztában van vele és elfogadja, de az eleje akkor is baromi nehéz. És nem csak az eleje, csak akkor még annyira új ez az egész, hogy sok anyukának ez a legnehezebb időszak, mikor fogalma sincs, jól csinálja-e amit csinál, eszik-e eleget a baba, miért sír, miért nem alszik, fáj-e valamije, beteg-e, stb. Nehéz a dackorszak is, igen, de akkor legalább valami fogalmad már van róla, mit miért csinál a gyereked, és elfogadod hogy ez egy tök normális időszak, míg újszülöttként lehet, hogy azért ordít mert valami fájdalma, baja van, de nem tudja ezt elmondani vagy jelezni, nekem ezért volt sokkal stresszesebb az első pár hónap.


A lényeg, hogy "szétszeditek" a kérdezőt, pedig csak annyit írt, hogy türelmetlenebb (tegye fel a kezét, aki soha nem volt néha türelmetlen a sajátjával), csúnyábban szólt hozzá. Nem azt írta, hogy kiabált vele, vagy leszidta, vagy ilyenek. Lehet, hogy csak ennyit mondott kicsit türelmetlenebbül egy ezredik felsírásnál, hogy "hát nem igaz, miért sírsz már megint?", de utána szépen megvigasztalta és ellátta a babáját. Szerintem mindenkivel előfordul.


Én inkább azt látom, hogy szeretne mindent megadni a babájának, de még tapasztalatlan, bizonytalan, tele aggályokkal, fél, hogy nem csinálja elég jól. Ilyenkor bizony nagyon rosszul tud esni, amit írtatok, szerintetek ez segít a lelkiállapotán?


Kérdező, bőven elég ennyit foglalkozni vele, ilyen picinél még nem kell "komolyabban" játszani velük. :) Az én kisfiam kifejezetten jól elvolt magában pár hetesen, nézelődött a kiságyban, nem sírt, én sem foglalkoztam vele állandóan. Inkább örültem, hogy elvan, és tettem az egyéb dolgaimat. Ha kezdett nyűgösködni, akkor persze foglalkoztam vele.

2020. febr. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

A kutya nem "szedte szét" a kérdezőt, csak jogosan felmerült a többiekben is, hogy miért egy csecsemőn tölti ki a türelmetlenségét!

Ha rosszul érzed magad, kérj segítséget!

2020. febr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem támadtunk neki. Egyszerűen kíváncsi vagyok mivel idegesíti fel. Ha tudjuk, könnyebb segíteni is neki. Hogy mi lehet a gond, arra ötleteket.


És nem, nem idegeskedtem a 3 hetes (3 hónapos, 6 hónapos) babával. Amúgy se vagyok veszekedős,ideges típus. Vele még pláne nem tudnék az lenni. Hiszen gondja van, nem azért sír/nem alszik, hogy engem idegesíteni. Nem egy eszik alszik baba, sok foglalkozást igényel, nehezen alszik, apával is csak limitált ideig van el. De ez nem ők idegeskedni.

A kérdező kérdésében más gond nincs. Az ő babájának most elég ennyi foglalkozás. Jól csinálja

2020. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tervezett baba és imádjuk. De bizony vannak nehéz időszakok. Pl. amikor visítva jelzi, hogy éhes és mégis ellöki a mellem aztán hosszas küszködés után mégis elfogadja. Igen előfordult, hogy 1-2 alkalommal ilyenkor már feszültséget sugároztam vagy nem mosolyogva azt mondtam, hogy xy hagy abba, mert így nem lehet enni! Férjem szerint ekkor sem voltam durva vagy csúnya vele, főleg engem bánt a dolog.
2020. febr. 3. 16:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak ennyi, akkor túlaggódod. Nem lesz semmi baj belőle. Ilyenek tényleg mindenkinél előfordulnak. Nyugodj meg, jól csinálod 🙂
2020. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!