Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Hogyan kezeljem az...

S. O. S. Hogyan kezeljem az őrült hisztijét?!

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves múlt. Néhány napja, hete iszonyatos módon hisztis lett. De valami nagyon szélsőségesen. Teljesen mindegy,hogy mennyit aludt, evett, játszott, állandóan nyűgös. Ha rászólok vagy valamire azt mondom "nem" "nem szabad" vagy elveszem tőle, azonnal földhöz vágja magát és artikulálatlanul ordít és üvölt! Látványos hiszti, hatalmas zokogással. Ilyenkor igyekszem nem tudomás venni róla, vagy "elmagyarázni" neki, de persze eredménytelenül. Így telnek a mindennapjaink, már totál ki vagyok készülve. Ugyan így reagál arra is ha leteszem a kezemből, azonnal eldobja magát és ordít. Egyszerűen már nincs türelmem ehhez, egyre kevésbé tudom következetesen, magamon uralkodva kezelni a helyzetet.
2010. júl. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem most a nagy meleg miatt is ilyenek,meg hát életkori sajátosság.Vannak időszakok amikor hisztisebbek,ha megfelelően kezelve van,akkor alábbhagy,de idővel újra próbálkozik.Én azt csinálom,hogy amikor jön a hiszti roham,beteszem a szobájába szépen,és megvárom amíg lenyugszik.Azután szépen türelmesen elmagyarázom,hogy nem szabad ilyen csúnyán viselkedni,és természetesen amiért hisztizik az semmi képen nem valósul meg,nem érheti el,nem kaphatja meg.Nekem 2 éves a legkisebb,ez bejött mindháromnál.Egyébként Ő a legakaratosabb hisztisebb a 3 közül.A középsőm már ebben a korban magától szokott bemenni a szobájába amikor jött a hiszti,1 perc ordítás,majd jött,hogy "befejeztem a hisztit,jó leszek".Annyira aranyos szokott lenni:D

Próbáld meg egyébként nem felhúzni magad.Azért jó ha nincs szem előtt amikor hisztizik,mert előbb abba hagyja ha látja nincs közönsége,nem ér el hisztivel semmit.

Türelem nyugalom,szeretet és következetesség,én csak ezt tudom mondani neked is.

2010. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nehéz nem felhúzni magam :) Valami idegtépő az az őrület amit művel...szerintem egy háztömbbel odébb is hallani ezt az eszement ordítást. ha beteszem a szobájába "büntibe" akkor szinte ájulásig ordít és bőg.... :S :( Sosem volt pedig elkényeztetve, elkapatva... de hiába :(
2010. júl. 23. 17:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól reagálsz rá, és ez az időszak nem fog már remélhetőleg sokáig tartani. Maradj továbbra is higgadt, bármennyire nehéz! Ne add fel, mert akkor sosem hagyja abba, kitartást kívánok neked. Vannak ilyen hisztis időszakok, de ha ilyen jól kezeled, szerintem hamar túl leszel ezeken.
2010. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem baj ha kifulladásig bőg,had bőgjön.Az enyém volt,hogy hányt is.Nem baj,ha azt látja ezért kétségbe esek,és engedek,akkor tudja az lesz amit akar,csak megfelelően kell produkálnia.Kis hideg vízzel megmosdatod ha abba hagyta,vagy nagyon elfáradt.Ha csak 1x is Te könyörögsz neki,hogy abba hagyja,és eléri amit akar,akkor ezzel vége.Tudja,hogy az lesz amiért hisztizik,csak elég kitartóan kell hozzá ordítani.Van ám eszük a kis vackoknak:D
2010. júl. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kitartó a kisfiam, igy a nem figyelek rá nem jön be. A figyelemelterelés a legjobb nálunk, ajánlom, felkapom, odarakom valami szines érdekes elég, vagy jé ott a busz (erkélyről), rögtön nem is emlékszik, hogy baja volt. Amúgy pedig járóka, és ha a legapróbb dolgokat sem hagyná elvégezni a folyamatos beszélek hozzá ellenére, akkor arra a pár percre hadd sirjon. És közben magyarázom, hogy anya most felapritja a hagymát, de mindjárt ott vagyok, stb. És persze megszakitom a munkát, és gyakran odamegyek hozzá. Nálunk szerencsére csak a fogától volt ez, most a 2 szemfog fent kijött, és azóta kicsit jobban megérti a magyarázatokat.
2010. júl. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megértelek....
2010. júl. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!