Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezeljem a hisztijét?

Hogyan kezeljem a hisztijét?

Figyelt kérdés

2,5 éves a kislányom és nem tudok vele mmit kezdeni.Akár mit csinálnék hisztizik.Ha csak vele foglalkoznék még jobban hisztizik.Már mindent kiprobáltam:rácsaptam a fenekérekezére, hidegvizet locsoltam rá.Beküldtem a szobájába de nem hatott semmi.Mellete még ott a 10 hos öccse akre így alig marad idöm.Minden körülötte forog.Már probáltam beszélni is vele de egy két napig minden oké volt aztán kezdte elöröl.Akkor elmondtam neki megint hogy nem szabad hisztizni meg minden de akkor már egyik flén be a másikon ki.

SEGITSETEK mit tegyek hogy az öccsére is legyen idöm,plusz a háztartás.

Ja az öccse áldott jo baba.Probáltam bevonni a gondozásába de nem akar csinálni vele semmit.Annyi hoy eggyütt fürdik vele.


2010. máj. 10. 14:49
 1/4 A kérdező kommentje:
* fülén
2010. máj. 10. 14:51
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyen napok nálunk is. Szerintem 2,5 évesen a hiszti életkori sajátosság. Mondjuk úgy tűnik, nálatok erős testvérféltékenység is társul hozzá.

(Nálunk az a jó, hogy odáig van a kishúgáért)


Mit értesz azalatt, hogy "ha csak vele foglalkoznál, akkor is hisztizne"?


Én azt látom a lányomon (nagy), hogy ha van napi fél óra (akár több részre bontva), amikor csak vele vagyok, akkor sokkal enyhébb az egész. De ilyenkor 100%-ig rá kell figyelni, mert azt is megérzik, ha közben máson agyal az ember...


A hisztinél pedig az a legjobb, ha én nyugodt tudok maradni, és teljesen higgadtan mondom neki, hogy "jól van, ha kihisztizted magad, akkor megbeszéljük" ilyesmi.


Nem mondom, hogy mindig sikerül, de már előfordult, és az tényleg bejött.


Kitartást!

2010. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A csak vele foglalkozok alatt azt értem mikor apa elvan az ccsével akkor csak rá figyelek de akkor még rosszab.Nem akar labdázni,babázni,sétálni beszélgetni,semmi nem tetszik neki.

Ha az öccsét leteszem aludni akkor addig kiabál mig fel nem kelti.Hiába mondom neki hogyha felkell öcsi akkor nem tudunk labdázni.Nem érdekli semmi.

A doki szerint majd oviba elmulik de addig jo lenne itthon elviselhetöbbé tenni a napokat.

2010. máj. 10. 15:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik, hogy kicsit "besértődött Rád".

Ha van lehetőség, vidd el kettesben valami olyan programra, amit szeret, vagy pl. fagyizni, akkor érzi jobban, hogy most tényleg "csak vele vagy". És ne add ezt fel, mert biztos hogy erre vágyik, még akkor is, ha ellenkezően viselkedik.

Vagy otthon csinálj vele valami olyat, amit nem szokott. Enyém pl. szeret sütit/kenyeret sütni (van saját kis nyújtófája), ilyenkor irtó büszke, hogy azt "ő csinálta". Vagy fűzzetek gyöngyöt, vagy vagdaljatok ki papírfigurákat, ilyesmi. Talán a "lányos dolgok" jobban vonzzák majd, mint a labda, ezzel is külön érzékeltetheted, hogy ő a Te drága kislányod, és az öccsét ezek a dolgok úgysem érdeklik...

2010. máj. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!