Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan feláll?

6 hónaposan feláll?

Figyelt kérdés

A kisfiam születése óta járunk tornára, ahol mindig a korát megelőző feladatok voltak. Mostanra ott tartunk, hogy kapaszkodva feláll. De ugye ez meg korai. 🤦‍♀️

Most mit tudok csinálni? Persze amikor vele vagyok nem engedem,de előfordul,hogy nekem is van dolgom konyha/fürdőszoba és ilyenkor kiságyban van. Abban mindig feláll. 😔 (kúszás, mászás, ülés megy. Tízórai, ebéd, uzsonna kiváltva. 8200 gramm)



2020. febr. 18. 14:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiam is felállt 6 hónaposan, le is van fényképezve. Nem aggódta túl a védőnő és a gyerekorvosunk sem. Azt mondták, hogy korai, de azért messze nem példátlan, és ha magától csinálja, az azt jelenti, hogy már elég erős hozzá. Nem lett a világon semmi baja, és ehhez képest "csak" kicsivel 11 hós kora után indult el önállóan, szóval az nem volt olyan extrém korai.
2020. febr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Ne aggódj hisz írtad hogy már kuszast, mászás, ülést is csinál. Semmi nem maradt ki és nem te erőltetted, készen állt már rá.

Az én lányom is 6 hosan állt fel de mászni meg nem csak kuszni tudott mellette aztán egy hét múlva már kuszasz helyett mászott és kapaszkodva ment. Önállóan, kapaszkodás nélkül 10 hosan járt.


Semmi baja nem lesz a babának, ne aggódj.

2020. febr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 6 hónaposan állt fel,de lett egy lábszárgörbülete a korai terheléstől,és bedőlnek a bokái is. (mindig jó cipőket vettem,az ortopédus szerint a korai terhelés volt a baj)

Nála viszont az volt,hogy keresett valamit amin elkezdte felhúzni magát,majd derékmagasságnál már pedig tolta. Tehát látszott,hogy karizomból áll fel,nem lábból.

Sajnos nem tudtam mit csinálni,nagyon erős refluxa volt,napi 50-60 bukással,és ez állva szinte tünetmentes lett,szerintem ösztönből állt fel. Most 3 és fél éves,a görbület szépen javul,a bokái bedőlnek.

Sok mindent nem tudsz tenni,nem lökheted vissza,de így fél évente vidd el ortopédushoz.

2020. febr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!