Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HA egy baba 7 hónaposan...

HA egy baba 7 hónaposan feláll, akkor egy éves koráig mit csinál?

Figyelt kérdés

Csak áll vagy próbálkozik a járással is kapaszkodva?

Csak mert a kutyázás, négykézlábra állás és a mászás közt kb. 2 hét telt el, a felállás és a járás közt meg kb. 5 hónap?


2010. okt. 7. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 nappal 7 hónapos kora előtt állt fel. Csak utána tanult meg mászni (kb 1 hét). DE: Két nappal az után, hogy rájött, hogyan kell felállni, oldalazva elkezdett lépkedni is. Tehát a közlekedésnek ezt a módját is felfedezte. Mikortól mászni is tudott, ahol lehetett, oldalazott, de ha nem volt kapaszkodó vagy sietett, azonnal mászni kezdett. 1o hónaposan már meg tudott állni támasz nélkül is, de csak, ha nem figyelt. 11 hónaposan megtette az első önálló lépéseket is, de esett egy nagyot, így ezt a tudását 1 hónapig hanyagolta, akkorra bátorodott fel ismét annyira, hogy elkezdjen járni. Persze, ez is babafüggő, az, hogy valaki korán feláll, nem jelenti azt, hogy hamar menni is fog és viszont. Persze, nem egy baba már 10 hónaposan megy egyedül...
2010. okt. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ez változik a babáknál.Az én fiam 7 hónaposan felállt,aztán másnap szépen el kezdett lépegetni.de csak szépen óvatosan.és ezt a lépegetést tanulgatta 13 hónapos koráig.akkor volt annyira bátor hogy elengedve ne csak pár lépést tegyen hanem métereket,vagyis elindult.de ismerek olyat is akinek ugyanúgy 7 hónaposan állt fel és 1 évesen már futott mint a nyúl.10 hónaposan indult el egyedül,az attól függ mennyire érzi az egyensúlyát,mennyit van sétáltatva,van e kompba.és mennyire bátor,vakmerő.
2010. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!Az nem alapszabály hogy 1 évesen fog járni!


A lányom 6,5 hósan már állt,pedig még kúszni se tudott!

7 hósan kezdett kapaszkodva menni de csak az ágyában!7,5 hós volt mire fel mert állni a nappaliban is és ott is körbejár mindent ahol tud kapaszkodni!majd 9 hós volt mire el kezdett mászni!Most 10 hós és 9,5 hósan tette meg az első önálló lépéseit!De azóta is csak hozzám,vagy az apjához jön oda kapaszkodás nélkül,bár magától nem kell hívni!Elenged mindent és jön!Max 8 lépés sikerült eddig!

Azóta is kapaszkodva járkál!A játszón is az egyik kezemet fogja és úgy megy!Szóval szerintem a járás (önálló) nem megy sehol két hét alatt!Azért sokat kell kapaszkodva egyensúlyozni mire biztonságosan fog tudni önállóan járni!

2010. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A lányom 6 hónaposan elkezdett kúszni, de egy hét után rájött, hogy kell mászni.

7 hónaposan felállt.

Önállóan járni 1 évesen kezdett.

Így 6 hónapon át tökéletesítette a mászást, az állást, majd a fix kapaszkodós (asztal, ágy) oldalra lépkedést, a mozgó kapaszkodós (kiskocsi, gyerek babakocsi tologatása) előre lépkedést.

Ja, és egyedül le/felülni azt hiszem olyan 8-9 hónaposan tanult meg.

2010. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mi is teljesen ugyanígy voltunk,most lesz 1 éves 27-én.Szinte rögtön lépkedett oldalazva,de nem próbálja még az egyedül járást,viszont tegnap jópár másodpercre megállt magától,de úgy h nem vette észre h nem fogom,ha észrevette volna,azonnal elvesztette volna az egyensúlyát).Szóval van akinél a járás is ilyen gyorsan megy,és van akinél nem.
2010. okt. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Az én kicsi lányom 6 hónaposan kapaszkodva felállt,két nap múlva már lépkedett is oldalazva.Ez így ment 10 és fél hónapos koráig.Akkor úgy gondolta, hogy ez megy segítség nélkül is.Először két-három lépést tett meg,de egy hét alatt olyan tökélyre fejlesztette a dolgot, hogy simán körbejárta az egész lakást, a konyhától a fürdőszobáig.
2010. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is alig volt 7 hónapos mikor felállt. Betöltötte a 8. hónapot mire elkezdett bútorok mellett lépegetni, addig felállt, leguggolt, gyakorolta :)

Aztán lépegetett egészen 10 hónapos koráig, majd megindult az ágytól a szekrényig a rágókájáért. Észre sem vette, hogy egyedül kapaszkodás nélkül megy.

Onnantól viszont nincs megállás.

5-én volt 16 hónapos és már úgy szalad, olyan szépen lépeget hogy mindenki csak néz a környéken :D Sőt néha szoktunk játszani is. Sétálunk sétálunk egy kis dombra lecsücsülünk csüccs :D és berogyaszt vigyorogva.

2010. okt. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hónaposan felállt, két hét múlva kapaszkodva lépegetett a bútorok mellett. Aztán jó sokéig semmi változás, 15 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit. Szóval az a szabály, hogy nincs szabály, mindegyik baba más. :-)
2010. okt. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónaposan (majdnem napra) felült, 6 hónapos 1 hetesen felállt.

7,5 hónaposan kezddett mászni és 11 hónaposan indult el.

Most 19 hónapos és mindehova felmászna, ha ha hagynám:-))


A nagyfiam csak 7,5 hónaposan ült fel és majdnem 8 hónaposan állt fel, de ugyanúgy 7,5 hósan kezdettt mászni, valamint 11 hónaposan indult el.

2010. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem 5hós 4napos volt mikor felkezdett 4kézláb menni,majd rá 4napra felállt...de stabilan egyedül csak 1éves kora körül járt már,addig a bútorokba kapaszkodva ment simán,nem hagyta ,hogy fogjuk a kezét.Nyugodj meg,neki ez így is nagy kihívás és le fogja hónapokig foglalni,nem fog unatkozni:)27hós és 5hetes baba mamája
2010. okt. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!