Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti honnan tudtátok hogy...

Ti honnan tudtátok hogy készen álltok a 2. babára? Mennyire nehéz két gyerekkel?

Figyelt kérdés

Kicsi fiam 15 hónapos, és egy ideje, pár hónapja, párom mondogatja, hogy rajta lehetnénk már az "ügyön". Igazából egyre gyakrabban mondja, már a fiunkkal is kommunikál erről, tehát úgy veszem észre a férjem már nagyon belelovalta magát a témába. Persze én is elgondolkoztam rajta, de nagyon bizonytalan vagyok.

Olvastam a témában sok könyvet, de nem igazán tudom hogyan lehet a figyelmet két gyerekre ugyanúgy fordítani. Illetve, a másodikat is ugyanúgy tudom szeretni, mint az elsőt? Jut rá annyi idő, ami neki kell majd a fejlődéshez? Mi van, ha rosszul csinálom és akaratlanul is, de egyikre több figyelmet fordítok majd, mint a másikra? Ti hogy csináltatok ezt?


Én emiatt nagyon tartok a második gyerektől, mert félek hogy el fogom rontani és valamelyikbol lelki sérült lesz stb.

Amíg ezek a kételyek vannak, nem is érdemes belevagni? Vagy mindenki fél ettől? Normális hogy ezen kattogok?

A másik, hogy a terhességet egy gyerek mellett hogyan csináltátok végig? Én az elsővel elég rosszul voltam, a 20. hétig ájuldoztam, hánytam meg minden bajom volt, és ettől is tartok, hogy a második terhességnél is lesznek ezek, így pedig a fiammal nem tudom mit fogok kezdeni, hogyan fogom őt ellatni.

Ti hogyan vészeltétek át?



2020. febr. 19. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Megvolt, hogy mennyi korkülönbséget akarunk, így mikor eljött az idő nem volt min gondolkodni, most vagy soha belevágtunk, elsőre sikerült is.

2,5 év van közöttük, tökéletes, nehéz sem volt, sem a terhesség sem 2 kicsi gyerekkel

2020. febr. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
Nekem eddigre már rég megvolt a második, minél kisebb korkülönbséget akartunk. 13 hónap van köztük, nem volt nehéz sem a várandósság, sem a 2 kicsivel. Azóta született még 2, velük sem volt probléma. Segítségünk nincs, a gyerekek nem bölcsisek. 4 és fél volt a legnagyobb, amikor született a 4. 😊
2020. febr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Mi nagyobb korkülönbségben gondolkodtunk, pont azért, hogy mindenkire jusson elég idő, és mi se kattanjunk meg. 3,5 év lett, így már nen nehéz egyáltalán. A nagy elég önálló es okos volt már, mire a kicsi született, ovis beszoktatason is túl voltunk, minden tök jól ment elejétől. Most 13,5 hónapos a kicsi, 4,5 éves múlt a nagy, szeretik egymást, jó volt így szerintem.
2020. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi is éppen ezt taglaljuk. Mindenképpen szeretnénk kistestvért kis korkülönbséggel. Lányom egyéves és most érzem úgy, hogy készen állok rá lelkileg és fizikailag is. Akkor terveztük legkorábban, amikor másfél éves lesz a kislányom, de szerintem előbb belevágunk, mert ő is elég nehezen jött össze, ki tudja, a kistesó hogyan sikerül... Attól viszont én is tartok kissé, amiket leírtál. De ilyenkor mindig az lebeg a szemem előtt, hogy lesz még egy kis lurkó, és a lányunk sem lesz egyke, így azért pozitívabban látom a dolgot.
2020. febr. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Mi pont ilyenek miatt vartunk. Nagy korkül van, 5 év 9 hó, de nem bántuk meg.
2020. febr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel nekem nem volt gondom az első terhesség alatt. A lányom is “jó baba”

A szüléssel sem volt bajom


Így a 6 hetes kontrollon elhangzott a kérdés, h mikor lehet biztonsággal..

6 hót mondott..

9 hónapos volt a lbaba, amikor szoptatás mellett sikerült a tesó.

19-20 hó lesz köztük


Lényegesen fárasztóbb így a terhesség



Hogy kész vagyok-e rá?


Nem


Szerintem nem lehet..🙈

2020. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
23%
Ez a 4 gyerekes mindenhol leírja hogy milyen tökéletes az élete, mégis minden hasonló kérdésre szinte azonnal válaszol. Biztos kicsit sem vagy frusztrált az 5 év alatt 4 gyerektől hogy egész nap a gyakorin lógsz
2020. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!