Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5-2éves babátok hogyan...

1,5-2éves babátok hogyan fogadta a kistesó érkezését? Hogyan tudtátok a kicsi+mini gyerekkel megszervezni az életet?

Figyelt kérdés

Milyen problémák merültek fel, és miként hidaltátok át őket?


Nekünk véletlenül sikerült be bogyó mellett a tesó, és eléggé félek, hogy miként is lesz az életünk 2 kicsivel...


2009. jún. 14. 06:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 20 hónap van köztük, direkt, és nagyon jó így. Imádja a kicsit, mindent megosztana vele. A terhesség alatt folyamatosan fel lett készítve rá, hogy kisbaba érkezik, aki az Ő testvére lesz. A kórházba is jött látogatni, amikor is az öccse egy pici tűzoltó autót hozott neki, ami nagy becsben van azóta is. Már ott puszit adott neki, és ölelgette.

Az itthon töltött első másfél hétben az apjuk is itthon volt velünk, majd mikor már csak hárman voltunk itthon, volt egy hét nehézség, amikor a picivel kellett foglalkoznom, akkor folymatosan olyat csinált, amit nem szabadott neki, pl rámnézett és húzgálni kezdte a fiókot. Egy hét alatt lecsengett, mivel a pici többnyire aludt, inkább a naggyal voltam egész nap. Szerintem jobb ez a korkülönbség, mint ha pl 3 van köztük, akkor már jobban "képben " van a nagy, és talán jobban kijön a féltékenység, legalábbis a környezetemben ez a tapasztalat. Nekem két fiam van, és nagyon jó testvérek, sosem kellett arra figyelnem, mikor üti meg, húzza meg a fülét... Vigyáz rá, félti, és vigasztalja, ha sír. Odaviszi neki a cumit, a játékait, és dícséri ha valami sikerül a kicsinek. ("ugyes va pepi")

A nagy most 31 hónapos a kicsi 11, és mindent elles a nagytól, hét hónaposan felállt, most meg már meg. Én nem bántam meg.

Kicsit melós, de egy gyerek is lehet az. :)


Judy

2009. jún. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.

Jó, hogy nektek ennyire működik a dolog! Remélem, nálunk is így lakul majd. Bár a lányom nagyon erős egyéniség, igazi kétemberes energiagombóc (csecsemőnek is ilyen volt) és nagyon anyás, ezért is tartok a dologtól ennyire.

De most jó volt hallani egy pozitív példát, hogy működhet a dolog :)

2009. jún. 14. 07:27
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi meg csak most ugykodunk a kisteson, a fiam het honapos. Mi kis korkulonbseget szeetnenk, de nem mondom, hogy neha nem felek a nehezsegektol. Bar a fiam nagyon jo baba, ket honapos kora ota atalussza az ejszaskat, pontos menetrendje van, lehet vele programot csinalni, de azert vannak nyugodsebb napjai, amikor pl ebred erjszaka, vagy nehezebben alszik el. Ilyenkor elbizonytalanodok, de aztan mindig visszater a kedvem.

Gyakorlati tapasztalatom tehat meg nincs, de ajanlanek neked ket forumot, ahol sok mindent olvashatsz, ami teged most erdekel:

[link]

[link]

2009. jún. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a linkeket.

első válaszadótól kérdezném, hogy

- náluk külön szobában aludta a gyerekek, vagy esetleg egyik apával az egyik szobában, a másik anyával a másikban?

- a sétákat hogyan oldották meg? testvérkocsi, esetleg fellépő, vagy a nagyobb már csak sétált?

2009. jún. 14. 08:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a "nagy" fiam már külön szobában aludt, de mikor a kicsi hazaért, a sok hasfájós sírás miatt apa vele aludt, hogy mindketten kipihentek legyenek. Most készülök egy szobába költöztetni őket, bár a jószívűség miatt félek is ettől, nhogy ébredés után megkínálja valamivel, amivel nem kellene. Pl lego.....

A séta meg egyszerű volt, terhességem alatt sokat kellett pihennem, mert a 30. héten kinyílt picit a méhszáj, így apukám sokat jött vitte sétálni Lackót, persze kocsi nélkül, így megszokta a hosszú sétákat. Tesófellépőn gondolkoztam, mert a tesókocsi kizárt volt, hiszen nem fér a liftbe, és 10-en lakunk, de el se tudom képzelni, azzal hogy lehet járdáról fel-le közlekedni, úgyhogy elvetettem az ötletet.


Judy


Írj nyugodtan, szívesen válaszolok!

2009. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze sokat segít az is, ha bevonod a teendőkbe, vagy kap ő is egy kisbabát, babakocsit, pelenkát a kicsiéből, stb, hogy utánozhassa amit te csinálsz.

Arra viszont készülj fel, hogy mikor a kicsit fürdettem, utána ő neki is be kellett mászni újra a kiskádba, stb, tehát mindent ki akar majd próbálni, amit a kicsi csinál. Ez természetes, és hagyd, úgyis rájön, hogy az neki nem kényelmes, és már nem való. :)

A fiam még mindig néha a szájába veszi a cumit, ha a kezébe kerül, pedig sosem cumizott.... Elég röhejes látvány, de ez természetes, ha nagyobb gyerekkel van őt utánozza, ha kicsivel akkor a kicsit.


judy

2009. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, készítsd fel a terhesség alatt, mond neki, hogy jön a kistesó és ő majd segíthet vigyázni rá, meg ilyenek. Ha magszületett, vehettek valami játékot a nagynak és mondjátok, hogy ezt a kistesótól kapja. És nagyon fontos az is, hogy a nagyobbik ne legyen elhanyagolva! Nagyon fontos, hogy amennyit lehet, vele is foglalkozzatok! Persze ez nem egyszerű, és nehéz is az elején. És ne ijedj meg, ha tényleg fura dolgokat csinál majd. Fel akarja majd minden áron hívni a figyelmeteket magára.

Sok sikert! :)

2009. jún. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

huhhh, igen, gondolom, hogy az első időszak, 1.-2. év lesz a legnehezebb, míg összerázódunk...

tesókocsi nekünk is kizárt, mert mi meg a 6.-on lakunk :)

mi is úgy tervezzük, hogy a nagyobbikkal apa alszik majd a másik szobában.

a pelenkásbaba+kiegészítők jó ötlet, köszi.

szeretném úgy alakítani a napunkat majd, hogy a nagyobbikra is jusson 1-2 óra, amikor bújcsizunk, puszilkodunk, és csak az övé vagyok - remélem sikerül majd megvalósítani, hogy ne érezze háttérbe szorulva magát.

2009. jún. 14. 18:42
 9/9 A kérdező kommentje:

furi, mindig is nagyobb, 6-7 éves korkülönbséggel terveztük a 2 gyerkőcöt... de most meg már annyira beleéltem magamat (pénteken teszteltem először pozitívat, meg ma délután is)!

hétfőn megyek időpontot kérni a dokihoz, majd szurkoljatok nekem légyszi, hogy tényleg baba legyen, ne pedig csak vmi ciszta vagy hasonló.

2009. jún. 14. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!