Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő után kezdett el...

Mennyi idő után kezdett el magától állni és járni?

Figyelt kérdés
Miután megtanult két kezes segítséggel menni, mennyi idő múlva állt önállóan kapaszkodás nélkül és indult el egyedül?

2020. febr. 19. 14:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

5,5 hónaposan állt fel magától a kiságyban és 9 hónaposan tette meg az első lépéseit. Most 11 hónaposan már szaladgál.

Ha lehet ne pontozzatok le. Nem lenne okom hazudni. Minden gyerek más ütemben fejlődik. :) Nálunk a családban minden baba 11 hónapos kora előtt kezdett el járni önállóan. Senkit sem vezetgettek,mert az egyáltalán nem tesz jót. Ja és senki sem hiperaktív,vagy tanulási zavaros, teljesen normálisak vagyunk. :)

2020. febr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért sétáltatjuk, mert menne. Sokszor amikor le akarom tenni a földre, nem hajlandó leülni, inkább menne. Ilyenkor mit csináljak vele? Amúgy a környezetemben sok anyuka ezt csinálja, a lányommal egyidős közelben lakó kisfiú is már önállóan jár, és őt is így "tanították". Sőt, neki még bébikompja is volt, én azt semmiképpen nem akartam. Amúgy egyéves a lányom és minden ismerősöm gyereke ennyi idősen már magától ment. Úgy érzem, a lányom eléggé le van maradva. Pedig tudom, hogy még bőven ráér. De ha valóban nem ajánlott, akkor nem vehetjük kézzel.
2020. febr. 19. 17:43
 13/19 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenkor mit csinálj???

Ha rámutatna a sörödre, adnál neki? Ugyanaz. Ami káros a gyereknek, azt nem csinálom. Akkor se ha "hisztizik" érte. Ezt hívják felelős nevelésnek.

Egyébként szegény gyerek. Mit csinálnál, ha valóban le lenne maradva? Elásnád, mert nem tudod elfogadni?

A gyerekek többsége 15 hónaposan indul el. És a normál szórás 10 és 18 hónapos kor között.

2020. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy mit csináljak, hogy ha le akarom tenni a földre, nem ül le, befeszíti a lábait. Vagy erőszakosan ültessem? Vagy álljak vele, míg meg nem unja? Nem kell ilyen lekezelően válaszolni. Elhiszem, hogy neked ebben van már tapasztalatod, de nekem ő az első gyerek.
2020. febr. 19. 19:01
 15/19 anonim ***** válasza:

A fiam 10 hóbaposan álpz fel kapaszkodva, majd kapaszkodás nélkül 12 hónaposan, és majd csak 15 hónaposan indult el.

A lányom 11 hónaposan allt fel először kapaszkodva, majd szintén 15 hónaposan felállt a szoba közepén guggolásból, és azzal a lendülettel el is indult.

2020. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
10 hónaposan állt fel. 1 hónapra rá kapaszkodva lépegetett, 13 hónaposan önállóan járt.
2020. febr. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igazából ha nem sétáltatod akkor nem lesz belőle baj hogy nem akar leülni. Viszont az nálunk is elő fordult és akkor lefektettem, volt hiszti de bele törődött. Megprobaltam elterelni a figyelmét a hisztiről.
2020. febr. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"ha le akarom tenni a földre, nem ül le, befeszíti a lábait. Vagy erőszakosan ültessem?"


Egyszerű. Nem a popójára teszed le, hanem hasra, hátra és megoldja magának.

2020. febr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
6 hónaposan állt fel utána folyamatosan közlekedett a bútorok mellett kapaszkodva és 9.5 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit, utána állandóan csak ment.
2020. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!