Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 éves lányom influenzás ....

11 éves lányom influenzás . Van egy 3 hetes babám . Mit tegyek hogy ne kapja el? Aggódom 😔 szoptatom így talán védet kicsit?

Figyelt kérdés
2020. febr. 28. 02:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kézmosás, nem puszilgatja.
2020. febr. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%
Magad diagnosztizáltad, vagy az orvos? Mert az orvos egyértelműen elmondta volna, hogy mi a teendő....
2020. febr. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Cseppfertőzéssel terjed.


Ha tüsszent, köhög, zsepit tegye. Vagy ha nincs nála, akkor a hosszú ujjú felsőjének a könyökhajlatába.

Ha kézbe tüsszent, azzal összefog vmit, az fertőzni fog. Ha valamire rá köhög, az fertőzni fog.


Ne köpködve beszéljen, vagy ne közvetlen közelről a babának, hanem jó 70 cm (2-3 lépés) távolságból. (ez ugye azt hiszed kamu, de az "sz t ty p" betűs szavak közben könnyű fröcsögni bárkinek. )


Hazajön kézmosás 20-30 másodperc szappannal.


A szoptatás segít. Igen. Jó ötlet. Lehet a babát külön szobában hagyni.


A beteg meg gyógyuljon. Pótolja a folyadékot és a c vitamin kúra szerű alkalmazása is segít.

A lázát meg csak akkor csillapítsátok, ha fáj miatta vagy rosszul van. A láz segít leküzdeni a vírust. Ha nincs a láztól rosszul, kártékony a csillapítása.

2020. febr. 28. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2%
Ketteske azt akarta jelezni, hogy hívd fel az orvost és kérdezd meg tőle, mit tehetsz még.
2020. febr. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
27%

4!


Ketteske azt akarta jelezni, hogy hacsak kérdezőnk nem orvos, ne diagnosztizálja már a gyereket. Vigye orvoshoz, ha szerinte nem sima megfázás, és mondja el, hogy van egy 3 hetes gyerek is, az orvos majd elmondja mi a baja a gyereknek és mit kell tenni.

2020. febr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
A patikában vegyél pár maszkot, ami most sikk.
2020. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Az én babám 6 hetes, a tesója 4 éves. Úgy jöttünk haza, hogy ő és a férjem is nagyon betegek voltak, pár nap múlva én is, de a kicsi nem kapta el. Azóta megint beteg lett a nagy, nem influenza, de vírusfertőzés. A férjem elkapta, mi nem. Annyit tudunk tenni, hogy nem puszilgatja, nem hapcizik, köhög rá. Na, de a puszilgatás indirekt módon megtörténik, ugyanis nem mondhatom a nagynak, hogy ne öleljen vagy pusziljon meg engem, hozzám bújva alszik el.
2020. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Hacsak nem muszáj, ne tartózkodjanak egy helyiségben. Igazából könnyű megoldani, hiszen a kicsi még nem eszik veletek egy asztalnál, a nap nagy részében leginkább csak alszik, fekszik, nézelődik.

Ha a nagy rendben van annyira, hogy otthon tudod hagyni, akkor a kicsivel sétálj a friss levegőn minél többet. A nagy is pihen, tévézget, igazából influenza (vagy megfázás, vagy bmi más) esetén ennél többet úgysem nagyon tehet.


Persze a kézmosás alap ;)

2020. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
37%

Igen, a soptatás sokat segít. Te jó eséllyel találkoztál már a gyereket megbetegítő vírussal, úgyhogy a tejjel ellenanyagokat is kap a kicsi.

Ezen kívül szellőztess minél többet, és rendszeresen töröld át fertőtlenítő szerrel a gyakran érintett felületeket, mint pl. a kilincsek.

2020. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%
En maszkot tettem a 6 evesemre,utana elkaptam,en is abbam voltam ket napig. Es nem voltak egy helyisegben. Ugy tunik nem kapta el.
2020. febr. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!