Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ha igy...

Rossz anya vagyok ha igy "szoptatom"?

Figyelt kérdés

Nagyon viszolygok a szoptatastol sajnos, ugy erzem nincsen benne semmi szep es bensoseges. Rossz belegondolnom h igy kene etetnem:( emiatt ha megszuletik a babam,fejni szeretnem majd a tejem es ugy adni neki. (Termeszetesen ilyen formaban minel tovabb).

Szerintetek ez elitelendo? Igy nem adom meg neki a kello torodest?


2016. máj. 8. 07:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem fejni se gusztusosabb, mint szoptatni, sőt. Én nagyon utáltam mindig is. Ráadásul fejéssel esélyes, hogy nem tudod úgy fenntartani a tejtermelést, mint szoptatással.

De ennek ellenére a babának semmi baja nem lesz ettől, ha ugyanúgy kézbe veszed etetés közben, és szeretgeted. :)

2016. máj. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha még nem aktuális, akkor nem érdemes nagyon tervezni, mert a hormonok hatására megváltzhat a véleményed - ahogy a legtöbb esetben történni szokott.


2. Fejéssel nem lehet ugyanolyan sokáig fenntartani a tejtermelést, mert nem ugyanaz az inger éri a melleket, mint szoptatásnál, azaz általában pár hónapnál tovább nem lehetséges.


3. A gyereknek a szoptatás pozitív érzés, erösíti a kötödést. De ha nincs rá lehetöség, akkor nagyrészt helyettesíti, ha az üvegböl etetés alatt az anya ugyanolyan szorosan magához öleli, méghozzál lehetöleg úgy, hogy közvetlen testi érintkezés legyen - azaz a meztelen börön érjen hozzá az anyához.

2016. máj. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%

Nagyon utáltam fejni, borzalmas megalázónak éreztem, pedig ha összeszámolom az összes gyerekem, akkor 7 évig szoptattam.

Nekem az jutott eszembe a viszolygásodról, bár tudom, hogy le leszek pontozva, hogy a gyerek vajon hogy fogja megélni? Mert biztos, hogy érzi majd, hogy az anyja elutasítja ezt a fajta közelséget, ami nála egy ösztön és azért van, mert fontos.

De nem tudom a pontos választ, csak úgy eszembe jutott.

2016. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
szerintem se rágódj ezen- mert fejni szar, szoptatni meg csodálatos, de majd rájössz :D
2016. máj. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

A fejés nagyon szar,én egyszer épp fejtem a melle,belenéztem a tükörbe és szó szerint arra gondoltam,hogy úgy nézek ki mint egy fejős tehén.

De ha neked úgy jó,akkor csináld,mondjuk úgy nem olyan hatásos a tejtermelődés azt mondják.

2016. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
En is gondoltam erre, aztán rájöttem, hogy kétszer annyi időbe telik lefejni es utána megitatni vele, mint szoptatni. Es olyankor az idő amiből a legkevesebb van, es inkább aludnal majd mint 3 óránként fejnel, aminek úgyis az lesz a vége, hogy inkább a tápszerhez nyúlsz majd. Úh, szoptatni mennyire egyszerű, fejni meg mennyire sz@r, de majd te is rájössz.
2016. máj. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek előtt én úgy voltam vele hogy szoptatás fujj, belőlem ne egyen senki! Most sem szeretek szoptatni, semmi szépet nem látok benne, pláne mikor fáj is, de még mindig jobban jàr így az ember! Amíg a fiam kb 10p alatt addig mellszívóval ha sok is vab benne 1 óra 1 deci amit a baba pillanatok alatt eltűntet.. Plussz nem mindegy hogy megmosod azt a 2 cicit és kész, vagy darabjaira szedsz egy mellszívót és cumisüveget, elmosod, sterilizàlod.. Ha az embernek rendesen van teje az olyan megoldás amiről te írsz hatalmas időpazarlàs! És lássuk be egy baba mellett abból pont nincs sok.

Kcsit olyan ez nekem mint amikor valaki a kakis pelenka gondolatàtól undorodik...

2016. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Azt hiszed fejni olyan szuperjó? Kèzi, ès elektromos megszívóval is fájdalmas lehet.. Egy baba szèpen szopizik ezekhez a szerkentyűkhöz kèpest.

Nekem is fura volt elöször a szopiztatás de bele lehet szokni. A kórházba nem fogják kèrdezni h akarod-e szoptatni..odahozzák a gyerkőcöt h èhes,nem lesz időd fejegetni.. Főleg amíg be nem lövell a tejed.

2016. máj. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 diana111 ***** válasza:
66%

Mielőtt megszületett a babám nekem is furcsa érzés volt a szoptatásra gondolni, sőt, az első hetekben sem értettem, miért magasztalják fel ennyire a szoptatást. Aztán telltek a napok, és egyre jobban megértettem, szerettem, ahogy a közelemben van a kislányom. Ez az egyetlen olyan dolog, amit egyedül csak Te tudsz neki megadni, a szoptatás. Mert fürdetni apa is.megtudja, vagy cumisüvegből etetni! De csak Te tudod megszoptatni, így lesz erősebb a kettőtök közti (már eleve szoros) kapcsolat. Aztán egyszercsak elkezdett sírni, feszengeni, csapkodni szopizás alatt, kiderült, túltermelnek a melleim és túl nagy a tejleadó reflexem, és miközben pihenne, akkor is folyik a szájába, amitől úgy érzi megfullad. Tanácsadóra hallgatva próbáltam csökkenteni a tejtermelést, ami következtére csak méf több tej lett (mai napig nek értem) így szenvedtünk még egy darabig, mert hihetetlen nehéz colt elengedni a szoptatást, amit eleinte felmagasztalt dolognak hittem. Nem egyszer szomorkodtam miatta, meg na majd ha ma sikerül legalább egyszer rendesen sírás nélkül, de a babám boldogsága volt a fontosabb, ràálltam a fejésre. Nekem nem csökkent a tejem, 3 hónapja csak fejem (most 5 hónapos a lányom), kizárólag anyatejes és még fagyasztok is le mellette.... Nem fáj a fejés, szabadabban mozoghatunk, de nem olyan, mint ha szopizna, hiányzik az az érzés, a pótolhatatlanság érzete. Amire csak egy anya képes!


Születése után próbáld ki egy hónapig, hidd el, megvaltozik a véleményed!

2016. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el fejni sokkal szarabb!! Én szerettem volna szoptatni, de a babám nem akart soha... Befelé forduló bimbóm van, csak bimbovédővel jöhetet szóba a szoptatás, de kevés tejem volt, a fiamnak meg nem volt turelme addig cumizgatni az üres védőt, ami csurrana egy kis tej, végigordított minden szoptatást, nem evett semmit. Bimbóvédővel mégrosszabb volt a helyzet. Ezért fejtem egy ideig és adtam cumisüvegből. Kb napi 3 órám ment el fejésre, és így se lett közel annyi tejem se, hogy elég legyen neki, kellett tápszer. Egy idő után meg az a kevés is elapadt, egyre kevesebb volt, aztán nem jött semmi, így csak tápszeres maradt sajna. Ezerszer jobb, szebb és könnyebb lett volna ha tudom szoptatni. De ezt majd úgyis meglátod te is :)
2016. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!