Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babám 20,30 grammoka...

Egy hetes babám 20,30 grammokat szopik. Ez elég?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 14:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de kerdezd meg a vedonotoket. Illetve attol is fugg hogy hanyszor szopizik 1 nap. Ha legalabb 12szer szopizik, akkor talan eleg, de ezt tenyleg a vedonovel kene megbeszelned.
2010. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem elég, de ha kiegyensúlyozott, nyugodt, alszik cici után rendesen, akkor elég neki!Hány óránkét cicizik?

Amúgy minden babának mások az igényei!A könyv szerint az első héten ahány napos a baba, annyiszor 10gr-ot kellene hogy egyen!

2010. júl. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sem elég de ez attól is függ hogy hányszor eszik egy nap vagyis jelen esetben csak attól függ!!!!
2010. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
2óránként eszik,és utánna alszik!Lehet a mérleg nem jó,mert volt mikor 120grammot mutatott,utánna meg 20at.ez nem stimmel!
2010. júl. 24. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Dobd el a mérleget!Ne annak hidj, hanem a babád reakcióinak!Én sosem mérem!Akkor etetem mikor éhes , és annyit amennyit akar!
2010. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ne méregesd mert meghülyülsz!

Lányomat állandóan mértem, evés előtt, alatt, után. Ha úgy gondoltam, keveset mutat a mérleg, visszatuszakoltam cicire, ha akarta, ha nem. Borzalmas volt az az időszak, mindig azt éreztem, vizsgázok gyereknevelésből, mennyit hízik egy héten, vagy egy hónapban a babám. Jól el is rontottam, ma is utálja az evést (4,5) éves, épp csak annyit hajlandó enni, amennyitől már épp nem éhes, aztán megy tovább.


Kisfiam 9 hónapos, soha nem mértem egyetlen evés sem, evett, amennyit evett, és akkor, amikor jelezte, hogy éhes (tartsd a mellkasod elé függőlegesen, és ha elkezdi böködni a mellkasod a kis fejével, azt jelenti, keresi a cicit, éhes). Szépen fejlődik, szeret enni. Ma már mellétáplálunk, és amikor nekiülünk kanalazni, szépen lenyugszik, és várja, mi lesz a kaja. Lányomat egyenesen le kellett fogni, hogy két kanálnyi ennivalót bele tudjak tölteni.


Ha van elég pisi-kakis pelusa, a bőre sima, fényes, a combija kemény, ő maga pedig nyugodt, nem rágja állandóan az öklét, nem keresi állandóan a cicit, ha felveszed, akkor eleget eszik. Vannak babák, akik többször esznek keveset.

2010. júl. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14.53-as tökéletes a válasza!!!!!!!!!!!
2010. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha éhes maradna, sírna! Ez tuti! Ha a heti súlygyarapodása meg van, akkor ne aggódj! Ha kibírod ne mérd!
2010. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszhoz csak annyit irnék,hogy az én babám,10 napos koráig 10-20ml-t evett,sosem sirt a kaja után aludt 3-4 órát is,senki nem mondta nekem hogy kevés.Akkor jött a védőnő és ő szörnyedt el,hogy éhezik a gyerek,azóta kapja a tápszert is.Szóval nem biztos hogy sirna a baba.Egyébként a súlyától függ mennyit eszik,nekem kicsi súlyú volt ,igy kb 60ml volt egy étkezése.
2010. júl. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyhetesen a babám(3 és fél kg-al)60-80ml-t simán megevett 3 óránként!
2010. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!