Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy egyesek...

Miért van az, hogy egyesek megkövezik azokat, akik 1 éves kor előtt adnak tehéntejet a babájuknak, miközben a tápszeres babák 0 napos koruk óta tehéntejet isznak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 24. 17:38
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Azért a kérdező nincs igazán tisztában azzal amit kérdez....Még hogy a tápszer tehéntej, azért egy kicsit utána nézhetet volna.
2010. júl. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 fotucsok ***** válasza:

ezt a tápszeres-tehéntejes témát én sem értem. Egyáltalán nem kapnak tehéntejet csak azért mert tápszeresek....

Egyébként az okoskodókat én sem szeretem, de nyilván a baba érdekében javasolják a hozzáértők, hogy ne kapjon tehéntejet, a későbbi esetleg allergia elkerülése végett.

2010. júl. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, ha hülyeségnek tűnik a kérdésem, igaza van annak a válaszolónak, aki azt írta, hogy nem vagyok tisztában a témával. Tényleg nem vagyok, hiszen még csak tápszeres dobozt sem láttam életemben közelről (ill. a babám), csak úgy tudtam eddig, hogy a tápszer tehéntejből van. Illetve még hozzájön az is, hogy én kötetlenebbül táplálom a gyermekem, szóval én már most, 10 hónaposan is adok neki tejberizst például.
2010. júl. 25. 06:56
 14/24 anonim ***** válasza:

Én az alábbiak miatt nem adok tehéntejet a babámnak. Valahogy nem tartom okosabbnak magam, mint a szakemberek.

"Csecsemő és kisdedkorban a tehéntej nem biztosítja a megfelelő vasbevitelt,

mivel a tehéntej vas tartalma alacsony, és nem hasznosul megfelelően. A vas

felszívódását rontja a tehéntejben lévő kalcium nagy mennyisége. A

vashiányos állapot nemcsak fáradékonyságot okoz, de a gyermek szellemi

fejlődését is kedvezőtlenül befolyásolja.

A tehéntej nyomelem- és vitamin tartalma nem elegendő, a zsírban oldódó

vitaminok, a B vitaminok, a jódtartalom nem felel meg az életkori

szükségletnek.

A távolabbi hatásokért a tehéntej magas fehérje tartalma felelős, ami

nemcsak gyermek-, de felnőttkorban is kövérség kialakulására hajlamosít.

A tehéntej nem tartalmaz eleget az omega-3 és az omega-6 zsírsavakból, ami

nélkülözhetetlen csecsemő- és gyermekkorban az agy és az idegrendszer

fejlődéséhez, a hiányuk felnőttkorban növeli a szív és érrendszeri

betegségek kockázatát."

2010. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Na jó de utolsó ez úgy hülyeség, amit belinkeltél ahogy van.

Miért te csak olyan élelmet adsz a gyerekednek, ami tartalmaz vasat, omega 3 meg akármilyen zsírsavat stb stb

Nem az volt a kérdés tej vagy tápszer! Miért ne adhatnék naponta egy kis tejet vagy tejberizst vagy tejbedarát azért mert abban nincs omega3 zsírsav?

És a vitához: a tápszer tejből készül, most például kórházba kerültünk, mert talán ROTA vírust szedett össze a kisfiam és ilyenkor nem szabad tejet, tejterméket enni és megtiltották a tápszert a velünk lévő babának. És pont ezért, mert tartalmaz tejet.

2010. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Utolsónak:azért nem ugyanolyan a tápszer mint a tej, kérdezd már meg az orvost,ha nem érted a különbséget.Igen tehéntej az alapja,de a tehéntej fehérjéjét lebontott formában tartalmazza,csökkentve a tejfehérje allergia kialakulásának lehetőségét.A veséjét sem terheli úgy meg,mint a tehéntej.
2010. júl. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

ezt nem vitatja senki, de nem ez volt a kérdés.

Volt egy tanárom, aki minden órára egy félliteres kólával jött, dohányzott mint a gyárkémény, olyan részeg volt hetente többször is, hogy a férje vitte haza a vállán. És egyszer kiselőadást tartott a disznóhús ártalmairól és az egészséges életmódról. Hát furcsa volt az ő szájából.


És szerintem a kérdező ugyanerre céloz, furcsa egy olyan anyuka szájából, aki mindegy ki mit mond, akkor is tápszerezi a gyerekét, mikor előadást tart, hogy 1 éves kor előtt tehéntejet soha, meg biogyümölcs, biozöldség és közben mesterségesen (kétségem nincs Kínában)előállított tejporral eteti a gyerekét születésétől fogva.

Úgyhogy egyetértek a kérdezővel tápszerező anyuka fogja be a száját és ne linkelgessen, hogy a tehéntej így meg úgy.

Az meg egyenesen a meglepő és mulatságos kategória, amikor arra van link, hogy a tehéntej okozza az elhízást. (És írja ezt egy tápszeres 9 hónaposan 15 kg-os gyerek anyukája.)

2010. júl. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%

20 39-as vagyok.a tápszer nem ugyanaz mint a tej,pl nem adhatsz a babának 1 éves kor előtt málnát,de vannak málnás bébidesszertek amiket nyugodtan adhatsz neki,miért ?mert úgy készülnek hogy a bennük lévő allergizáló anyagot kivonják belőle,igy nem okoz gondot a szervezetnek,ilyen a tápszer is.az én fiamnak is volt rota vírusa,és 1 hétig hányt mindent,majd semmi mást csak a tápszert,pedig hígítva kapta és jóval kevesebbet.sajnos az orvos annyit mondott,hogy annyira érzékeny most a hasa,és a bele hogy nem tudja feldolgozni a tápszert sem,de tejet végképp ne adjak neki,mert azt 100* nehezebb feldolgozni.ezt csak azért írtam le,hogy nem minden baba szervezete egyforma.

és kedves kérdező,mielőtt felteszel egy vitás témát,legalább vedd a fáradságot,hogy utána nézz,ez alapvető.és köszi a lepontozást.

2010. júl. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Kedves 14:02-es!

Mi jogon mondod te azt nekem, hogy fogjam be a számat??? Engedtessék már meg, hogy oda és azt írjak(linkelgessek) amit akarok. Ha jól rémlik nem te tetted fel ezt a provokatív kérdést. Nemhiába állsz 65%-on.

Csupán próbáltam jelezni, hogy ha a google-ban rákeres arra amit nem tud, akkor azzal sokkal többre megy, mint az itteni okostojásokkal (beleértve magamat is).

2010. júl. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%

fent tartom a véleményem, ha tápszerezted a babádat születésétől kezdve, fogd be a szádat a gyermek helyes táplálásával kapcsolatban.

Itt van sorban, vitathatalanul, hogy bizony a tápszer allergia esetén ugyanazokat a tüneteket okozza mint a tehéntej, tehát egyenlőségjelet tehetünk közéjük. És engem az sem győz meg, hogy a gyártó ráírta a dobozra, hogy ez nem az, azt ír rá, amit akar a papír mindent elbír. Gyermeteg dolog, hogy ti még el is hiszitek.


Úgyhogy aki első pillanattól kezdve idegen fehérjét ad a gyerekének utána ne játsza az agyát, hogy mennyire odafigyel a baba helyes táplálására és ne kövezzen meg senkit! (esetleg saját magát)

2010. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!