Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy kisgyerekes anya...

Ha egy kisgyerekes anya látogatóba érkezik, kinek kell elpakolnia a gyerek után?

Figyelt kérdés

Ha eljön egy anyuka gyerekével hozzánk látogatóba, a gyerek leszedeget mindent a polcról, széthagyja a földön, kinek kell visszapakolnia? Az anyukának, vagy nekem?

A másik: anyuka közben beszélget velem, mialatt a gyerek pakol le a polcról, kijárkál a konyhába, fürdőszobába, ki tudja mit csinál ott, csak hallja az ember a pakolászást. Én megyek ki megnézni, mit csinál, mert anyuka nem megy, én meg aggódom, hogy baleset érheti, anyuka meg csak legyint, hogy semmi baj.

Csak én aggódom túl? Ha az én házamban történik valami engem érhet felelősség? Ugyanis ezek az esetek kétszer is előfordultak már velem, és nem tudom eldönteni: birka vagyok, hogy eltűröm, vagy ez a természetes egy vendégfogadótól?

Pici babám van, de én sosem nézném el, ha majd totyogós lesz, más csináljon rendet a saját házában miatta és randalírozzon a helyiségekben. Vagy csak én vagyok ilyen szigorú?


2020. márc. 4. 16:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%

Csak egy kisgyerekes barátnőm van. 1,5 éves a lánya. Mikor jöttek múltkor és szétpakoltak a játékokat, akkor vele pakoltatta össze. (Mármint nyilván segített neki)

Jó most a többi dolgot pl pokróc amit letettünk stb azt mondtam hogy hagyjak, majd felveszem en. De szerintem a gyereknek is fontos, hogy erre meg legyen tanítva. Majd en is így fogom a kisfiammal, ha már nagy lesz és ő is pakolászik.

2020. márc. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Mi leginkább egy másik anyukához szoktunk menni és a 3 éves kislányához. Az én kislányom 1,5 éves ők ugye együtt pakolnak szét, de a játékokat. Mi együtt pakolunk el a gyerekekkel.

A másik helységbe rögtön utána megyek ha nem jön vissza a hívásomra. Másik helységben akkor hagyom ha látom!

2020. márc. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
88%

Hogy mennyit változik az ember a gyerekekkel...

Gyerek előtt illetve pici babával marhára idegesített legbelül, ha barátnő gyereke "szétszedte" a lakást. De nem pakoltattam össze, összekaptam utána illetve következő alkalomra elóre készültem, hogy biztonságosabb legyen minden.

Ha én voltam vendégségben, mentem a gyerek után, szoros emberfogásban követtem.

Nőtt, cseperedett, jött a második és már egyáltalán nem zavar se az, ha nálunk górnak szét mindent és én is hagyom a gyerekeket, csak messziről követem az 1 évest is. ;)

2020. márc. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Ez eleve úgy kezdődik nálam, hogy másnál nem pakolhat szét. Szép is lenne, ha mondjuk eltörne vagy tönkretenne valamit pakolászás közben, ami a vendéglátónak fontos, de ő maga nem gondolt rá, hogy el kéne azt raknia. Emiatt nem lehet hibáztatni, ő nem úgy keresi (főleg, ha nincs gyereke) a veszélyforrásokat, ahogy én teszem.


Soha nem megyek senkihez úgy, hogy nem viszek játékot a gyerekemnek, amivel el tudna közben játszani. Ha gyerekes családhoz megyünk, még egyszerűbb a helyzet, akkor eljátszanak a gyerekek a nekik való játékokkal.


Egyáltalán nem vagy szigorú, csak manapság divat túl sok szabadságot hagyni a gyereknek, és nem rászólni, ha rosszat tesz. Próbálj meg arra törekedni, hogy lehetőség szerint mindig inkább te menj látogatóba az említett családokhoz. Pakoljanak a lakásukban úgy, ahogy akarnak, ne a tiédben éljék ki magukat.

2020. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem van egy határ. Egy gyerekes vendégség után nyilván kupi lesz, én magamtól is le szoktam szedni a vendéggyerek számára érdekes dolgokat a polcról, hadd játszon vele, illetve amit nem lehet, mert mondjuk törékeny, azt nem adom a kezébe, vagy harag nélkül elszedem tőle ha vhogy megszerzi.


Szerinten kisgyerekes családok alapesetbeb ne vegzálják már hülyeségeken egymást.

Meg gyerektelenül is még, ha volt nálunk kerti parti, a nagyját mi raktuk el. Volt hogy a vendég segített pl behozni az asztalt a fészerbe, de eszembe nem jutott volna elvárni, hogy bepakoljanak pl a mosogatógépbe.


Amit írsz, hogy a gyerek randalírozik a lakásodban, az számomra egy hiperaktív gyereket sugall, aki tör-zúz, bútorokra mászik.

2020. márc. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

Én mindig felajánlom, hogy elpakolok, mert illik, de ha azt mondanák, hogy persze, a kicsiket oda tedd, az a hálóba való, akkor nagyot néznék.


Pár dolgot elpakolok, de inkább egy kupacba teszek, hogy a házigazda ne szedegesse mindenhonnan a földről.

2020. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
62%
Egyetértek veled, kellemetlen lehetett a helyzet. Én sem engedem a gyerekemnek, hogy máshol pakoljon, viszünk játékokat azzal elvan.
2020. márc. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
17%
Előző, nekem meg az esik rosszul, ha vki saját játékokkal állít be és azokkal játszik a gyereke.
2020. márc. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

Hiába viszel saját játékot, rohadtul nem érdekli a gyereket.

Nálam senkinek nem kell pakolni, én se pakolok másnál. Ha valamit nem szabad, szólok vendéganyukának, hogy szóljon a gyerekre vagy vegye el tőle. Fordított esetben én nem sertődöm meg ezen.

Vendégségben mindig megyek a gyerek után. Itthon sem hagyom egyedül mert nagyon eleven, a szekrény tetejére is fel tud mászni. Vonzza minden amit nem szabad, tehát résen kell lennem folyton.

Kérdező, ha téged ez ennyire frusztrál ne fogadj vendéget vagy mondd el mit szeretnél. Hozzám amúgy sem jön olyan valaki akinek ne mernék szólni, hiszen vagyunk olyan viszonyban. Akivel nem, az nem is jön ide.

2020. márc. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%
Én vagyok az anyuka, 1,5éves a lányom, ha szétpakolja a játékokat másnál én pakolok össze utána vagy együtt a gyerekkel
2020. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!