Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy kisgyerekes anya...

Ha egy kisgyerekes anya látogatóba érkezik, kinek kell elpakolnia a gyerek után?

Figyelt kérdés

Ha eljön egy anyuka gyerekével hozzánk látogatóba, a gyerek leszedeget mindent a polcról, széthagyja a földön, kinek kell visszapakolnia? Az anyukának, vagy nekem?

A másik: anyuka közben beszélget velem, mialatt a gyerek pakol le a polcról, kijárkál a konyhába, fürdőszobába, ki tudja mit csinál ott, csak hallja az ember a pakolászást. Én megyek ki megnézni, mit csinál, mert anyuka nem megy, én meg aggódom, hogy baleset érheti, anyuka meg csak legyint, hogy semmi baj.

Csak én aggódom túl? Ha az én házamban történik valami engem érhet felelősség? Ugyanis ezek az esetek kétszer is előfordultak már velem, és nem tudom eldönteni: birka vagyok, hogy eltűröm, vagy ez a természetes egy vendégfogadótól?

Pici babám van, de én sosem nézném el, ha majd totyogós lesz, más csináljon rendet a saját házában miatta és randalírozzon a helyiségekben. Vagy csak én vagyok ilyen szigorú?


2020. márc. 4. 16:21
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
63%
eleve ki a ....... engedné meg, hogy egy geyrek szétpakoljon nála?
2020. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
33%

Hát én egy 1 éves gyerek anyukája vagyok, ha idehívok egy másik anyukát és babáját, azt általában azzal a céllal teszem, hofy a kislányomnak legyen társasága.

Nem azt várom, hogy hozott játékokkal játsszon egyedül a vendég gyerek, hanem hogy használja örömmel a mi játékainkat, már csak azért is, mert a változatos játékkészlet jó a gyerekeknek, nem az ha mindig ugyanazok vannak.

Miután így is úgy is elpakolnék a kislányom után, egyértelmű, hogy kettőjük után is elpakolok, semmivel nem több munka, ha hasonló korú gyerekekről van szó.

Egyéb tárgyak közül amit nem szabad, azokat fenti polcra rakom.


Ha egy pedáns néni vagy szingli ismerős meghívna engem vendégségbe, és én elvinném magammal a gyereket, az valóban más elbírálás alá esik.


Másik, hogy ez full idegesítő, hogy vki beleszól, hogy mért nem így vagy úgy nézek rá a gyerekre. Alapból fel tudom mérni, hogy hová mennyi idő után kell utánamenni, nálam itthon is mászkál a gyerek a lakásban, nem rohangászom a nyomában, pedig lépcsők is vannak.


Ha a vendéglátó félti valamijét vagy valahol úgy gondolja hogy veszélyes pl nincsenek elzárva a vegyszerek, akkor amiatt lehet kedvesen szólni, és akkor nyilván vigyázni fogok.

2020. márc. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!