Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy túlságosan babusga...

Lehet, hogy túlságosan babusgatom, kímélem?

Figyelt kérdés
16hós lányom tud mindent amit ennyi idősen kell,mégis a játszotéren kicsit lemaradottnak látom egy másik, kicsit idősebb kislány mellett. Az a kislány szinte egyedül csúszdázik,én az enyémet ma tettem rá először( eddig valahogy nem hiányzott) és persze még nem nagyon kapaszkodik nem tartja a hátát. A másik egyedül felül a libikókára, más játékokra,enyém a kismotorra se tud egyedül,mert azt is csak a napokban vettem elő eddig eszembe se jutott,hogy kéne. Mi nem régóta járunk játszótérre, 13hósan kezdett menni. Mivel nincs nagyobb gyerekem nem kényszerülök rá a kisebbel h fél napot a játszótéren töltsünk,így ha ott vagyunk, sokkal babásabbnak látom a többieknél, barátkozik,el mer menni mellőlem, de pl terepen kicsit bizonytalanul megy,míg a másik kislány már szalad. Nem vagyunk otthonülők, de a játszótér nem volt szimpi soha de lemegyünk mert ott találkozik gyerekekkel,de latszik h nem gyakran megyünk.otthon nem telepszem rá, nem szórakoztatom egész nap,sokat elvan egyedül. Kanállal már próbálkozik enni egy ideje,megy is neki, de hamar megunja és csak tunkolja vele a kaját, kilapátolja a tálcára,játszik vele, ekkor inkább én gyorsan megetetem,nem bírom a koszt. Hagyom szétpakolni, nem bánom ha kupit csinál,de amint mással kezd játszani egyből elpakolok. Nálunk mindig rend van és tisztaság.Azért meg fog tanulni egyedül enni?

2020. márc. 5. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Én is tisztaság mániás vagyok, de rá kellett jönnöm hogy muszáj hagynom egyedül enni. Inkább napi 3x porszívózok. Viszont 13 hónapos kora óta ügyesen eszik egyedül kanállal. 17 hónapos most, a kismotorra fel tud ülni de nem tud menni vele még. Csúszdázni nem túl rég tanult meg, felmászik egyedül amikor le kell hogy üljön akkor segítek, csúszásnál mostmar tartsa magát.
2020. márc. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Kisfiam is 16 hónapos. 2 hete kezdett járni. Szóval ő még se kismotorozni, se csúzdázni, se libikókázni nem tud és nem is próbálta még soha. Még játszótéren se voltam vele, mert semmi értelme nem lett volna. Örülök, hogy már itt tart. Megkésett a mozgásfejlődése.


Szóval nincs lemaradva a lányod. Én örülnék, ha a fiam már itt tartana.

2020. márc. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Hmm. 18 hónaposan indult el a lányom... :D
2020. márc. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik máshogy fejlődik. Az szerintem egy baromság, hogy 1 évesen egyen egyedül kanállal, a védőnő nálunk is erőltette, ilyen pici korban még nem olyan ügyesek, hogy evőeszközt használjanak. Két éves kora körül kezdett egyedül enni, most két és fél éves és szinte tökéletesen használja a kanalat, villát.
2020. márc. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!