Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlságosan féltem a babámat....

Túlságosan féltem a babámat. Hogyan küzdhetném le?

Figyelt kérdés
1 hetes múlt a babám és sokszor vagyok egyedül itthon vele. Nagyon félek, hogy bármi baja lesz. Pl. megnyomom a kis fejecskéjét, megfullad a büfijében, vagy egyszercsak nem vesz levegőt. Félek, hogy fázik, éhes, bármi és nem veszem észre. :( Amint elmegy a férjem én bőgök és félek.
2015. nov. 16. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát az ilyeneken az szokott leginkább segíteni idővel, ha jársz hasonló korú gyerekes helyekre. Nyilván nem 1-2 hónapos korában gondoltam, de ha már majd ki tudsz mozdulni vele és találkozni, látni más babákat anyukákat, akkor te is sokal lazábban állsz majd az egészhez.

AMúgy én csak azt tudom példának most erre mondani, hogy nekünk most született meg a kistesó, a nagyfiam (1,5 éves) azonnal hozzávágott egy könyvet, r pár hétre egy elemlámpát és pár kisautót is. A picit csak a kiságyban tudom tartani, hasalva tud csak büfizni, mert hiába tartom, rázom (ha a nagy engedi is) órán át sem jön ki, csak hason, aztán persze maga alá bukik és bele is orrol. Meghallom, kiszedem alóla a pelust, kicserélem és most szembesültem vele, hogy ELTELT 3 HÓNAP az első fejbeverése óta. Óvom, védem, de közben döbbenet is, hogy mennyi mindent kibírnak - amit a nagyobbtól el kell szenvednie. Türelmes, nyugis, jó alvó baba amúgy és csak ámulok, mennyire nem is "annyira" törékenyek, mint azt az első fiamnál gondoltam ameddig nem esett-kelt :)

Szóval idő és idő és arra kell gondolni, hogy több milliárd baba túléli a babakort, ha vigyáznak rá, te pedig vigyázol.

2015. nov. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Menj el pszichológushoz. komolyan, irreális a félelmed, és a babának sem tesz jót, hogy folyton bőgsz.
2015. nov. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd elmúlik.Hormonok ,rutintalanság.Ne aggódj ,én is annyira aggódtam ,hogy láttam magam előtt ahogy leejtem stb.Nyugi :)
2015. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, én is így voltam vele. Csak az én párom 1 egész hétig nincs itthon. Majd elmúlik, ha már összerázódtok. :)
2015. nov. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nem kell leküzdeni, a lehtöbb anya ilyen, mert a hormonok/természet teszi, hogy anyaoroszlán legyen, hogy könnyebben hangolódjanak egymásra a babáva és kialakulhasson a szeretet is, mint kötelék.

magától kopik majd.

2015. nov. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem közel 2 éves és még mindig féltem mindentől.

Játszótéren mindig mondogatom magamnak, hogy "kell a kosz, kell a kosz". :)

2015. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!