Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos kisfiam...

4 és fél hónapos kisfiam figyelmét mivel kössem le?

Figyelt kérdés
Kicsit érdekesen fogalmaztam a kérdést, ez ugy van nálunk hogy a kicsi nem akar sehol eljátszani csak kézben lenni és nézelödni..Hiába rakom a játszószönyegre, hintaágyába, rengeteg játékot elöszdek, van hogy pár percre leköti a figyelmét...de aztán csak sír míg fel nem veszem, van hogy hagyom kicsit sírni de akkor úgy folyank a könnyei hogy megsajnálom. Az a probléma hogy még a szüleimnél lakunk és mikor itthon vannak hamar felkapják és szerintem megszokta.Meg kiskorában hasfájós volt, apja külföldön dolgozik ezért magam mellé tettem az ágyba most meg a kiságy a közellenség. Valaki tud tanácsot adni hogy szoktassam vissza? Éjjel is 3 óránként kel enni még mindig...pedig 2 hónaposan volt hogy 4-5 óra után kelt csak..Van aki hasonló cipöben jár-járt?
2010. júl. 25. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:

4 hónapos a kislányom a nagy 2 éves, sajna a picire kevesebb idő jut. A nagyot elkényeztettük mivel ő koraszülött volt, ő sokat volt kézben, ezért a picinél már figyelek erre. Nálunk a kiságyon zenélő körforgó van és arra szoktam neki belógatni játékokat, hogy elérje a kezével. Nagyon szereti nézegeti és piszkálni őket. Szereti a zenélő játékokat is.

Éjjel sajna ő is felkel enni, sőt a 2 éves lányom is iszik 2x is.

2010. júl. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
tedd csak le, ha sír, vedd fel, majd tedd le újra, ha megnyugodott. az enyém így már akár félórát is elvan magában, pedig ugyanez volt a szitu nálunk is. este próbálj úgy időzíteni, hogy fürdés, evés után, ha már fárad, altasd el, ahogy nappal szoktad és tedd a kiságyába. éjjel én ugyan még magam mellé veszem, mert lusta vagyok szoptatás után visszaaltatni a kiságyba, mellettem rögtön elalszik, de ez már csak az én lustaságom. és nappal is inkább a kiságyban altasd, így megtanulja, hogy az a hely alvásra való. sok sikert!
2010. júl. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Ismerős a helyzeted, nálunk is közellenségnek számít a kiságy. Az éjszakákról nem is beszélve. Az utóbbi pár napban 3 óránként kér enni éjjel is, pedig heteken keresztül átaludta az éjszakát. És csak kézben ringatva alszik el vagy cicin. A legújabb "divat" nálunk, hogy éjjel felsír és addig mondja, míg a cumit be nem adom a szájába. Aztán csönd van /ha nem éhes éppen/ fél-1 óráig.

Már a hajam égnek áll ha közeleg az este.

A játékkal nálunk nincs gond, szeret a pihenőszékben játszani, de ha megunja elkezd ordítani meg visítani (kislány). Nem sír csak kiabál ahogy a száján kifér. Újabban a babakocsiban is ezt csinálja amíg ki nem veszem.

2010. júl. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nálunk is ugyanez a helyzet. A fiam 4.5 hónapos, az utóbbi egy hónapban 2-3 óránként kel fel éjszaka, pedig előtte 6-7 órát aludt egyhuzamban. Teljesen megváltozott az addigi ritmusa. Nem értem miért, csak tippelni tudok: 1. szerintem a fogzás is okozhatja (már 2 foga kibújt, de csak egy hete van kint. Lehet, hogy a Ti babátoknak is hamarosan kibújik a fogacskájuk)

2. vagy a tejcsi már nem elégíti ki a táplálék utáni igényét(ezt nem tudom biztosra, lehet, hogy nagy butaság is)

Persze hiába kérdezem a szakértőket( védőnő, dokik) csak találgatnak, persze szakszerűen kifejezve magukat.

Én úgy gondolom ez a változó idő is közrejátszik, mert hol a hőség zavarja őket, hol a hidegfront.

2010. júl. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia, szerintem az a baja, hogy túl értelmes! :)

de komolyan, unja mindig ugyanazt a két játékot pofozgatni, jobban érdekli a külvilág, amit csak a kezetekből tud egyelőre felfedezni. szerintem ennek nicns köze az elkényeztetéshez, mert ha valami érdekes, akkor leköti, de ha nem érdekli már....

majd ha magától tud mozogni, akkor jobb lesz, hidd el. az én kislányom is ilyen volt, és a mai napig egy nagyon nyüzsgő, érdeklődő kisgyerek, de mmár nincs egész nap kézben, elhiheted....19 hónapos. :)))

2010. júl. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12:59es!Hat az ido valtozas is okozhatja de sztem az kevesbe,mert az en kisfiam is ezt csinalja es mi kulfoldon elunk!O is 2-3 orankent van fent ejjel,o tapszeres nem hiszme h gond lenne vele h keves a vacsija!Bar mostanaban eleg nyugos szegenyke,de valtozo egyik percben nevet a masikban sir!Ena figyelmet jatszoszonyeggel kotom le,persze csak 15 percre es azt is megunja!Ilyenkor kezbe veszem enekelunk beszelhetunk v setalunk!
2010. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, látom mások is járnak hasonló cipöben. Most meg ugy jártam hogy már pár napja még nyügösebb volt, elvittem orvoshoz és kideült hogy mindkét fülecskéje be van gyulladva. És azt sem tudom miota, mert láza sem volt, nem is kapdosott a füléhez...

Köszönöm a tippeket is nagyon rendes válaszadok voltak, már barátkozunk a kisággyal, de még nem az igazi :) Éhes nem lehet mert ö is tápszeres, illetve hogy most hirtelen többet eszik, pedig most volt 5 hónapos és 8kg felett van. Rengeteg meglepetést és fejtörést tud okozni egy babuci :)

2010. aug. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!