Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit játszotok 4 hónapos...

Mit játszotok 4 hónapos babátokkal vagy hogy, mivel kötitek le a figyelmét?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapos a kisfiam, és azt vettem észre, hogy most már nagyon igényli, hogy együtt legyünk. Csörgőzünk, játékosan gyakoroljuk a fordulást, ha nyugodt énekelek vagy mesélek neki, és már nagyon tud figyelni. Van, hogy csak bohóckodik neki, azon nagyokat tud rötyögni. Vagy berakom a babahintába, ott egy darabig eljátszik egyedül a lógó játékokkal, de ilyenkor is jobb ha lát engem. A játszószőnyegen is elvan egy ideig, aztán le kell ülnöm hozzá. VAnnak plüss állatai, azokat a szájába tömködi, és tulajdonképpen bármivel elvan, amit a szájába tud gyömöszölni :) De van amikor csak az segít, ha felveszem és sétálunk a lakásban, vonatozunk, stb. Az biztos, hogy fantázia kell hozzá.
2011. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úúúú, sok mindent! :)

Legtöbbször mondjuk nagyon jól elvan nélkülem is, de vannak olyan napok is, amikor mellette kell lennem folyton.


- Leteszem a szőnyegre, ott van pár játék, azokat pakolászom mindig a keze ügyébe, ahogy forgolódik.

- Hintáztatom a nappaliban, ha megunja, adok valamit a kezébe.

- Olvasok neki: a Sün Balázst szoktam, az egy leporelló könyv, így amíg az egyik felét olvasom, ő bámulja a másik felét. :)

- Van egy kedvenc párnája a mi szobánkban, azzal is el szokott birkózni. Ha megunja, akkor felemelem a párnát, és elkezdek közelíteni a lányom felé egy óóóóóóóóó hang kíséretében, és amikor az arcához érek, akkor megcsiklandozom a párna csücskével. Ezt nagyon imádja.

- Mintás textil pelust lengetek előtte, vagy letakarom vele, és hirtelen lerántom.

- A tükör elé állok vele, messzebb lépek, majd lassan vissza, egészen közel.

- Az etetőszékbe teszem, miközben főzök, vagy mosogatok, és olyankor zörgök valamivel (mondjuk egy poháron kanállal). Vagy odatolom a hűtő elé, ami tele van hűtőmágnessel. Elnézegeti egy darabig, utána meg pakolászom neki, hogy változzon a kép.

- Kiviszem a teraszra hintázni.

- Kimegyünk az udvarra, megnézzük a kutyákat és a macskákat.

- Bekapcsolok valami babazenét a gépen, és táncolok hozzá. Legalább mozgok én is. :)

- Néha kisétálunk a kapuig, megnézzük, van-e posta.

- Átmegyünk a szomszédba, ahol van fa a kertben, mert imádja nézni, ahogy mozognak a falevelek.

- Birkózni is szoktam vele. Fekszik, én fölé hajolok, és magamhoz szorítom úgy, hogy az arca a nyakamat érintse, és jól "megszorongatom". Ezt is imádja, hangosan kacag közben. :)

- A kanapéra fekszem vele, és nézi a Duck Tv-t. Amikor megunja, akkor csörgőt rázok neki, vagy sípolós állatot nyomkodok.

- Délután, ha a férjem a garázsban dolgozik, akkor kimegyünk hozzá, megnézzük, mit csinál. Autószerelő a férjem, sokszor beülünk a babával az éppen készülő autóba, zenét hallgatunk.

- Ha meleg van, mint ma, akkor kiteszem 4 után a medencét a teraszra, pici vizet teszek bele, és pancsol egy kicsit. Imádja, mert rosszul viseli a meleget.


Most így hirtelen ennyi jutott eszembe. De biztosan kihagytam valamit. Nagyon élvezem, hogy már lehet vele játszani, és nem csak eszik meg alszik. Nap közben el szoktunk menni vásárolgatni, néha rokonokhoz, babás barátnőkhöz is.

Holnap lesz 4 hónapos a kislányom.

2011. jún. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,az én kisfiam jövőhéten lesz 4 hónapos és mostanában egyre többet van fent,én énekelni szoktam neki,meg versikét mondani,tükrözünk és a játszószőnyegét nagyon szereti,akkor indul a lepke vadászat,kb.fél órán keresztül képes csak azt nézni és ütni vagy folyamatosan leszedi.A bujócskázást még nem értékeli,pedig mostanában azt is elkezdtem,de többnyire inkább lefele görbül a szája,így nem erőltetem.Van baba csatorna a tv-ben azt is szívesen nézi,de hamar elunja.

Rengeteg plüss játéka van amit a nagyobbiktól örökölt,akkor azokat elővehetem már? Vannak sipolós és különböző hangokat kiadó színes könyvecskék,azokat el lehet kezdeni használni vajon?

2011. jún. 23. 14:02
 4/4 anonim ***** válasza:
A sípolós, zörgős plüssöket én olyan 3 hónapos korában pakoltam elő. Akkor még én zörgettem őket, most már egyedül is elvan velük. :)
2011. jún. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!