Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon ramijesztett a vedono,...

Nagyon ramijesztett a vedono, ez tenyleg baj a babamnal?

Figyelt kérdés
8 honapos es ha mondom neki valamire ami nala van h kerem halvany goze nincs rola mit akarok. Latszik is rajta h nem erti. Vedono szerint mar tudnia kene :((( azt mondta ha 1 honap mulva se tudja akkor szolni fog a gyerekorvosnak h gond van :(((((

2020. márc. 12. 14:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, kedves "Lányok", a védőnő nem hatóság, nem kell tőle így félni.

Azért mondtam, hogy full idegesítők, mert láttam rá nem egy pèldát, hogy korszerűtlen, szubjektív, random tanácsot adnak, sőt, két családnak ellenkezőt is.

Minèl bizonytalanabb az Anya, annàl inkàbb.


2 pèlda:

- A mi védőnőnk amúgy jó arc, nem is képzetlen. De az èn babám lassú mozgásfejlődésű, ahogy fentebb írtam, de egészséges. 9,5 hónapos volt, amikor egyszerre elkezdte, hogy nagy baj, hogy még nem ül és mászik. Erre ránéztem, kérdeztem, nem 10-11 hó ezeknek a határa? Mondta de. Rámutattam az épp villámkúszó, őt fèl órával előtte nagy mosollyal fogadó, már egy-egy szótagot mondó babámra, kérdeztem, szerinted ennek a gyereknek van baja? Erre mosolyogva mondta, hogy semmi az égvilágon... Ha pánikba esem, biztos arra is rátett volna egyet.

- sógornőm babája újszülöttként gyakori evő volt, a védőnő zsarolta, fenyegette, hogy adjon neki tápszert mert nincs elég teje (masfélszerese volt a gyarapodása az elvártnak), sógornőm sírt kb minden látogatás után. Egyszer a helyettes védőnő látogatta, aki megdicsérte, hogy mindent jól csinál, nehogy tápszert adjon (nincs baj persze a tápszerrel àltalánosságban, csak itt nem kellett és az anya nem is akarta).


Szóval ilyenek a védőnők. Én mindenre rá szoktam bólintani, hogy persze, csinàlja...

2020. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Tanács:

A védőnő jön, mondd dolgokat, meghallgathatod, de próbáld objektíven (ha ez más babája lenne mit gondolnál), fogadd meg azokat tanácsokat amiket zsigerileg, ösztönből érzel hogy helyesek, a többit, és a kritizálást ereszd el a füled mellett. Jelentsen azt amit akar, ahogy ismerem az orvosokat, kb kiröhögik, vagy ha tényleg problémás amit jelentenek, akkor majd beinvitálnak egy vizsgálatra.


A babáddal minden rendben.

A sok gyakorlatozás helyett inkább csak élvezzétek a gyerekkort, azzal is rengeteget tanul.

2020. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Erre is meg kell tanítani a gyereket.

Amikor pakoltok a dobozba, mindig kérd el tőle valamelyik játékot (aztán óvatosan ki is veheted a kezéből rávezetve arra, hogy engedje el), majd köszönd meg. És te is adj a kezébe másik játékot, hogy "tessék! - Szívesen"

Mi volt, hogy 2 cumival játszottuk ezt hosszasan. Nyújtottam neki a cumit "tessék", azonnal vette ki a szájából a másikat ("kérem"), kivettem a kezéből ("köszönöm"), ő közben elvette tőlem a méásik cumit ("szívesen").


Jó játék, néhány nap alatt ráérez, és máris tudni fogja a szavak jelentését ;)

2020. márc. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Hát mi nem játsszottuk, mégis egyszer csak elkezdte nyújtogatni, ami a kezében van. Egyszer kérdeztem, "hol a zoknid"? Viccesen, eszembe se jutott, hogy visszafordul az elhagyott zokniért és odahozza.

Mindent megtanulnak, ellesnek, sokkal értékesebb tudás és sokkal fejlesztőbb, ami őbenne érik meg és magától csinálja.

Szerintem később annál kreatívabb lesz, míg ha mindig vezetik, akkor mindig vezetést is fog igényelni.

Persze nyilván nem annyitól, hogy kéremest játsszanak vele, szóval nem kritikaként írtam, csak a "meg kell tanítanod neki" szerintem nem igaz, nem kell.

Ahogy járni se kell megtanítani meg beszélni sem, sőt én kanalazni se tanítom, most kezdte el kivenni a kezemből a kanalat és próbàlkozni. Max a fogáson igazítok.

2020. márc. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tehat akkor azt mondjatok hogy nem nagy baj, hogy meg nem tudja ezt? Fuggetlenul attol hogy mar gyakoroltam vele jonehanyszor
2020. márc. 13. 12:45
 16/18 anonim ***** válasza:
Játszócsopiban is van pár szülő, aki kényszeresen gyakorlatoztatja a gyerekét, veszi le a könyvet, "mutasd meg ezt-azt", "ezmiezni", utána a következőt, közben a többi gyerek kacarászik meg szabadjátszik, és diadalmasan néz körül az anyuka, ha a 2 èves jól mutatja meg az ocelotot és nem keveri össze a párduccal vagy megnevezi a bálázó kombájnt (vagy bármi ilyesmi).
2020. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Nem baj! És ekkora korban még kipakolnak, nem be! Adj neki egy nagy kosarat mindenfèle csecsebecsékkel beleértve pl konyhai tölcsér, műanyag pohár, anyagdarab, mindenféle különböző anyagú és formájú dolgok és hagyd hogy azt csinàljon vele amit akar (ha nem veszélyes), Te csak produkáld a visszhangokat "pl jé, ott a tölcsér", "tetszik valamelyik?"

Én a 14 hónapostól is inkább azt kérem, hogy mutassa mi tetszik a képen, és arra reagàlok "igen, az szèp madár" persze tőle már "mutasdmelyikavalami" dolgot is kérek.

2020. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én biztos vagyok benne, hogy nem kell gyakorlatoztatni a gyereket, csak ha speciális fejlesztésre szorul, mert visszamaradott. A babák kisgyerekek agya olyan mint a szivacs, és nagyon jól utánnozzák a környezetüket. Ha látja, hogy te kanállal eszed a kajád akkor elraktározza a fejében az információt és mikor elég érett lesz hozzá, ez az információ előjön és magától fogja próbálni a kanalazást.


Ha sokat nevettek és jól érzitek magatokat, ha játszotok és részt vehet a mindennapi életedben azzal ugyanúgy megtanulja ezeket a dolgokat.

2020. márc. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!